Úvod Správy Dôležité víťazstvo vo výbornom zápase

Dôležité víťazstvo vo výbornom zápase

Názory trénerov po zápase 17. kola Corgoň ligy 2013/14 MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava.

Názory trénerov po zápase 17. kola Corgoň ligy 2013/14 MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava (2:3):

Jozef Valovič (tréner Slovana): „Do Ružomberka sme prišli s cieľom vyhrať. Vedeli sme však, že proti kvalitnému súperovi to môžeme dokázať len v prípade, ak podáme lepší výkon ako v predchádzajúcich stretnutiach. To sa nám podarilo. Som veľmi spokojný s predvedenou hrou i dodržaním taktických pokynov. Bol to veľmi dobrý zápas s dobrou atmosférou, ktorú vytvoril plný štadión. Myslím si, že futbal sa musel divákom páčiť. Videli päť gólov a ďalšie pekné akcie. Naším cieľom je hrať tak, aby sa fanúšikovia mali na čo dívať a dnes sme to dokázali. Je to dôležité víťazstvo, ale body sa budú rátať až na jar. Kľúčové pre nás je, aby mužstvo na dnešný výkon nadviazalo aj v zostávajúcich dvoch jesenných zápasoch doma proti Žiline a v Zlatých Moravciach.“

Jozef Vukušič (tréner Ružomberka): „Tiež si myslím, že to bol obojstranne kvalitný zápas. Mal dobrú atmosféru i dobré tempo. Naším problémom bolo, že sme inkasovali príliš veľa gólov. Ak dostanete tri góly od Slovana, ťažko môžete bodovať. Slovan prakticky stále viedol, my sme doťahovali. Škoda, že sme neznížili ešte v závere prvého polčasu, keď sme trafili spojnicu a Zreľák mal ešte dorážku. V druhom polčase sme sa snažili, no tretí gól hostí bol rozhodujúci. My sme si ešte vytvorili tlak, ale Slovan hru rozkúskoval vo fáze, keď sme sa mohli dostať do tempa. Napriek tomu sme si tesne pred koncom vytvorili tri príležitosti. Výsledok ma mrzí, ale naše mužstvo hralo dobre. Nakoniec to, žiaľ, nestačilo ani na bod.“

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:3.
Elektronické vydanie bulletinu na dnešný zápas.