Úvod Správy Súperom Slovana najpopulárnejší srbský klub Crvena Zvezda

Súperom Slovana najpopulárnejší srbský klub Crvena Zvezda

Futbalisti víťaza Slovenského pohára a vicemajstra SR sa v 3. predkole Európskej ligy UEFA stretnú so srbským tímom Crvena Zvezda Belehrad

Futbalisti víťaza Slovenského pohára a vicemajstra SR v sezóne 2009/2010 Slovana Bratislava sa v 3. predkole druhého ročníka Európskej ligy UEFA 2010/2011 stretnú so srbským tímom Crvena Zvezda Belehrad. Prvý duel tohto merania síl je na programe vo štvrtok 29. júla v srbskej metropole na štadióne, ktorý má prezývku "Marakana“.

Je to jeden z najväčších futbalových štadiónov v Európe s pôvodnou kapacitou až 110-tisíc divákov. Práve na ňom sa v roku 1976 hralo finále majstrovstiev Európy, v ktorom si reprezentácia vtedajšieho Československa vybojovala svoj najväčší historický úspech, keď po remíze 2:2 v riadnom hracom čase i po predĺžení zdolala Nemecko po strelách zo značky pokutového kopu 5:3. Keď sa sprísnili bezpečnostné predpisy pre futbalové štadióny, bola kapacita znížená na súčasných 53 000 sedadiel.  "Bude to určite zážitok zahrať si na srbskej Marakane," zareagoval na výsledok žrebu generálny riaditeľ Slovana Dušan Tittel. Odveta sa odohrá na bratislavských Pasienkoch vo štvrtok 5. augusta.

"Žreb k nám nebol príliš milosrdný, dostali sme ťažkého súpera. Na druhej strane v tejto fáze si už veľa nenavyberáme, musíme to zobrať ako realitu. Zbrane určite neskladáme, chceme sa pobiť o svoju šancu. Crvena Zvezda je klub so slávnou tradíciou. Ide o najpopulárnejšie mužstvo v Srbsku. Aj keď sa v posledných rokoch dostal tento klub do finančných problémov a hrozil mu dokonca bankrot, stále má svoju silu a kvalitu. Myslím si, že šance na postup sú vyrovnané. Ja osobne očakávam kvalitné zápasy. Mohlo by byť našou miernou výhodou, že prvý zápas hráme u nich. Určite sa pokúsime uhrať v prvom dueli čo najlepší výsledok, aby sme pred odvetou boli v reálnej hre o postup," povedal Tittel.

Crvena Zvezda je asi najpopulárnejší srbský klub. Vznikol hneď po druhej svetovej vojne. Doteraz sa dvadsaťpäkrát stal majstrom, či už bývalej Juhoslávie alebo súčasného Srbska, dvadsaťtrikrát dvíhal jeho kapitán nad hlavu trofej za víťazstvo v národnom pohári, desaťkrát dosiahli futbalisti CZ double. Naposledy sa tešili z majstrovského titulu v roku 2007, víťazmi pohára sa stali v uplynulej sezóne, keď v lige skončili na druhom mieste sedem bodov za majstrovským Partizanom Belehrad.

Na medzinárodnej úrovni dosiahli Belehradčania najväčší úspech v roku 1991, keď sa stali víťazmi najprestížnejšej klubovej pohárovej súťaže starého kontinentu. Súčasný trénerom mužstva je 50-ročný Ratko Dostanič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí v sobotu o 18:00 privítajú v poslednom kole sezóny Trnavu.
Alen Ožbolt si zopakoval minulý rok.
Názory trénerov po finále Slovnaft Cup-u 2019/20 ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok (1:0).

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.