Úvod Správy Remíza v pochmúrnom počasí

Remíza v pochmúrnom počasí

ŠK Slovan Bratislava remizoval v súboji s MFK Košice 1:1.

ŠK Slovan Bratislava remizoval v súboji s MFK Košice 1:1. Belasých poslal v prvom polčase do vedenia peknou hlavičkou Niňaj, hostia však dokázali po zmene strán vyrovnať.

Prvá zaujímavejšia príležitosť prišla v šiestej minúte, keď z veľkej vzdialenosti skúšal šťastie Halenár, avšak trafil iba pred sebou stojaceho obrancu hostí. Lopta sa ale odrazila k Peltierovi, ktorý mal pred sebou už iba košického brankára. Rozhodca ale odpískal ofsajd. Nasledujúca desaťminútovka veľa zaujímavého futbalu nepriniesla, no 18. min to bohate vynahradila. Najprv pred Putnockého bránkou expandovali Košičania a hoci ich šanca vyzerala sľubne, do zakončenia sa neprepracovali. Hneď vzápätí pekne nacentroval so súperovej šestnástky Milinkovič a Kladrubského hlavička narobila Tofilovskému problémy. V 25. min prepadla košickému gólmanovi Kladrubského prudká rana, žiaľ, iba mimo priestoru jeho bránky. Aj nasledujúce minúty priniesli našu snahu o prekonanie košického gólmana najmä z väčších vzdialeností. Najprv neuspel Milinkovič, následne nevyšla ani krížna rana Peltiera. Naša snaha však bola odmenená v 31. min, keď Halenár krásne zatočil rohový kop, na ktorý si nabehol Niňaj a hlavou poslal Slovan do vedenia – 1:0. O štyri minúty neskôr unikol defenzíve hostí Mészáros a už-už sa rútil sám na košického brankára, zastavil ho ale ďalší ofsajdový verdikt. V závere prvého polčasu začali vystrkovať rožky o čosi viac i hostia. V 39. min nebezpečne zakombinoval Duda s Haskičom, ten ale trafil iba dobre postaveného Bagayoka.  Posledná minúta prvého polčasu priniesla akoby opakovaný záber gólového momentu, Niňaj však tentoraz nenamieril presne.

Po zmene strán mali dobrú príležitosť na vyrovnanie Košičania, keď v 50. min vo vlastnej šestnástke chybil Gorosito a Hovančík z bezprostrednej vzdialenosti napálil loptu do pozorného Putnockého. O dve minúty neskôr ale gól hostí naozaj prišiel. Center zo stredu ihriska našiel Haskiča za hranicou pokutového územia. Košický futbalista vystrelil vskutku krásnu ranu, ktorá zaplachtila až za chrbát nášho gólmana  a začínalo sa odznova 1:1. Od tohto momentu sme opäť prevzali iniciatívu do svojich rúk a zatlačili sme súpera na vlastnú polovicu. V 61. min sa skúšal predrať do útoku Vittek, Sekulič ale jeho snahu zmaril, so zblokovanou loptu už nemal problém Tofilovski. O sedem minút neskôr sa Vittek dostal do dvoch sľubných pozícii, no obrancovia hostí boli na ňom okamžite ako muchy. V 72. min pohrozil pred Putnockým Novák, na ktorého smeroval dlhý center. Košický zakončovateľ sa však unáhlil, loptu si nespracoval a poslal ju na opustenú tribúnu. V 75. min priťukol Žofčák loptu Vittekovi, ten skúšal zakončiť z prvej, v záklone ale nedokázal namieriť presne. Netrvalo dlho a Košice pohrozili opäť. V 77. min Duda zatočil rohový kop na Haskičovu hlavu a od inkasovania nás zachránil iba bravúrny zákrok Putnockého. Ofenzívna hra belasých v týchto momentoch zaostávala. V 83. min predviedla trojica Hlohovský – Halenár – Vittek nádhernú sériu prihrávok, slovanisti však svoj útok prekombinovali, a tak stihol Tofilovski zakročiť a ukončil našu akciu. Hostia v záverečnej desaťminútovke bránili v desiatich a naťahovali čas, ako sa len dalo. V druhej minúte nadstaveného času mal gól na dosah Niňaj, po štandardnej situácii vyskočil najvyššie, ale loptu  namieril iba tesne nad. Ešte väčšiu príležitosť mal v poslednej sekunde zápasu Hlohovský, ktorého z ľavého rohu ihriska našiel Halenár, Hlohovský ale zo šestky nezakončil presne.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice 1:1 (1:0)

Góly: 31. Niňaj – 52. Haskič

Žlté karty: 41. Hovančík, 90+. Tofilovski, 90+. Sekulič

Domáci: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Josimov - Kladrubský – Mészáros (46. Žofčák), Halenár, Milinkovič (62. Hlohovský) – Peltier (56. Gašparovič), Vittek

Hostia: Tofiloski - Viazanko, Ostojič, Bašista, Sekulič – Šinglár (90. Urban) - Duda, Hovančík, Haskič (88. C. Diaby) – Novák (79. Kubík), Diaby

Rozhodovali: Chmura - Tomčík, Žákech