Úvod Správy Jasná výhra, dobrá východisková pozícia pred odvetou

Jasná výhra, dobrá východisková pozícia pred odvetou

ŠK Slovan Bratislava sa v prvom zápase štvrťfinále Slovnaft Cupu nemaznal s domácou Žilinou a na jej pôde zvíťazil jednoznačne 3:1.

ŠK Slovan Bratislava sa v prvom zápase štvrťfinále Slovnaft Cupu nemaznal s domácou Žilinou a na jej pôde zvíťazil jednoznačne 3:1. Všetky góly Slovana padli v prvom polčase a strieľali ich Kolčák, Mészáros a Peltier.

Prvý štvťfinálový súboj, ktorý bol zároveň i reprízou vlaňajšieho finále sa začal z ostra. Už v tretej minúte musel Putnocký zasahovať pri nebezpečnom centri Mabouku, o tri minúty neskôr pohrozili i slovanisti zásluhou Milinkoviča. Ten nebezpečne pálil smerom k pravej tyči a Krnáč sa musel natiahnuť aký je dlhý, aby loptu vytesnil mimo priestor svojej bránky. Prvá vyložená príležitosť zápasu prišla v deviatej minúte, keď po Milinkovičovom centri chýbali Mészárosovi k presnému zakončeniu milimetre. O niekoľko sekúnd neskôr nepomohlo domácim už ani šťastie. V skrumáži pred Krnáčom sa najrýchlejšie vyznal Kolčák a bez ostychu poslal Slovan do vedenia – 0:1. V 15. min sa domáci snažili revanšovať a po rohovom kope Škvarku nebol Piaček ďaleko od vyrovnania. Jeho hlavička totiž vôbec nebola mierená zle.  O deväť minút neskôr sa opäť blysol Kristián Kolčák. K lopte sa dostal v asi dvadsaťmetrovej vzdialenosti od domácej bránky a na Krnáča poslal mimoriadne tvrdý projektil. O nič krajší zákrok predviedol i žilinský gólman a vytlačil loptu na rohový kop. Slovanisti ale vo svojej snahe nepoľavil a v 32. min za ňu bol odmenený gólom. Juraj Halenár vyzval krásnym centrom Karola Mészárosa, ten si umne obhodil posledného obrancu Žiliny i súperovho brankára a loptu zasunul do opustenej bránky žlto-zelených – 0:2. Slovan i naďalej predvádzal nádhernú hru a na ďalší gól sme nemuseli čakať dlho. V úvode akcie bol tentoraz Erik Grendel, ktorý našiel opäť dobre postaveného Mészárosa. Mladý útočník prešprintoval Gergela a nakopol loptu do súperovej šestnástky. Po veľkej chybe Akakpa sa do zakončenia dostal Peltier a zvýšil na rozdiel troch gólov.

Po zmene strán sa domáci pokúsili o oživenie svojej hry dvomi striedaniami, no veľmi úspešní neboli. Prvá desaťminútovka druhého polčasu nič zaujímavé nepriniesla, Slovan umne udržiaval svoj náskok a súpera nepustil do žiadnej príležitosti. V 60. min sa pokúsil predrať vpred Mabouka a následne snažil centrovať pred Putnockého. Jeho plán však nevyšiel podľa predstáv a lopta letela ďaleko od priestoru našej svätyne. O dve minúty neskôr zahrával rohový kop Škvarka, Putnocký však bol v pozore. Následná dorážka Pečovského bola veľmi nepresná. Veľká šanca domácich prišla v 68. min, keď z hranice šestnástky vypálil Škvarka, no Putnocký sa prezentoval nádherným zákrokom. Ďalší priebeh opäť priniesol vynikajúcu defenzívu Slovana a bezzubú snahu o útok domácich. Dvanásť minút pred koncom riadneho hracieho času kopali domáci priamy kop, Gergel však trafil iba dobre postavený múr Slovana. Následne zasiahol vynikajúco chytajúci Putnocký. V 83. min vyskúšal pozornosť Krnáča Halenár, jeho propagačnej strele však chýbala razancia. Žilinský čestný úspech sa napokon predsa dostavil. V 88. min prestrelil les tiel pred Putnockého bránkou Majtán a znížil na rozdiel dvoch gólov. Záverečné minúty stretnutia nič zaujímavé nepriniesli, a tak si Slovan v prvom štvrťfinále pripísal jednoznačnú výhru 3:1 a vykročil pravou nohou za postupom.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 1:3 (0:3)

: 88. Majtán - 10. Kolčák, 32. Mészáros, 38. Peltier

Žlté karty: 36. Kolčák, 90. Halenár

Domáci
: Krnáč – Mabouka, Piaček, Akakpo, Gergel (81. Klec) - Mihalík, Škvarka, Pečovský, Škriniar (46. Ceesay) – Pich (46. Majtán), Jelić

Hostia: Putnocký – Bagayoko (87. Vrablec) Gorosito, Niňaj, Josimov – Kolčák, Grendel – Mészáros, Halenár, Milinkovič – Peltier (90. Jakúbek)

Rozhodovali: Ježík - Weiss, Žákech