Úvod Správy V Rakúsku tesná prehra

V Rakúsku tesná prehra

ŠK Slovan Bratislava podľahol v priateľskom stretnutí na pôde SKN St. Pölten 0:1.

ŠK Slovan Bratislava podľahol v priateľskom stretnutí na pôde SKN St. Pölten 0:1. V stretnutí dostali príležitosť najmä menej vyťažovaní hráči, zvyšok kádra mal vo štvrtok na programe doobedňajší tréning.

Súper dokázal pohroziť hneď v úvode stretnutia. Už v tretej minúte nás mierne zaskočil dlhý center za obranu. Na Poláčeka sa tak zrazu rútil osamotený útočník domácich, v poslednej chvíli ho však stihol odzbrojiť Erik Čikoš. St. Pölten bol nebezpečný aj naďalej. V 16. min založili domáci akciu po ľavej strane, keď sa dvojica stredopoliarov narážačkou zbavila Hlohovského s Vrablecom. Nasledovala krížna prihrávka a tentoraz už musel byť v strehu aj Poláček, ktorý pohotovo zakročil pravou nohou. Tlak rakúskeho mužstva ale nepoľavoval a v priebehu 27. min leteli na nášho gólmana hneď dve strely spoza šestnástky. Tú prvú Poláček vytesnil na rohový kop, druhá rana letela príliš vysoko. V 30. min sme sa do zakončenia odhodlali i my. Na konci akcie stál Erik Grendel, ktorému poslal peknú prihrávku do behu Vrablec. Technické zakončenie nášho futbalistu ale tesne minulo pravú žrď domácej bránky. O deväť minút bolo šťastie na našej strane. Po rohovom kope sa totiž v trme-vrme lepšie vyznali domáci a od inkasovania nás uchránili iba dva fenomenálne zákroky Poláčeka.

Po zmene strán sa pokračovalo v podobnom duchu ako doposiaľ. V 59. min ukázal svoje majstrovstvo pri rohovej zástavke Erik Čikoš, keď si obhodil dvoch hráčov súpera, nacentroval loptu do šestnástky, no reakcia jeho spoluhráčov bola príliš pomalá, a tak rakúsky brankár stihol loptu odkopnúť do bezpečia. Na gólový moment sa teda čakalo až do 64. min, no žiaľ, lopta si našla cestu do našej siete. Z rohu ihriska letel pekný center na voľného Koglbauera, a ten sa z asi dvadsiatich metrov nemýlil – 1:0. O šesť minút neskôr sme mohli vyrovnať. Aj táto šanca sa zrodila po prihrávke z roku ihriska, lopta si ale našla Filipa Hlohovského v šestke súpera a posadila sa mu presne na hlavu. Hlohovský ale namieril iba tesne vedľa. Po veľkej chybe v obrane súpera sa v 72. min dostal do zakončenia Kováč, ktorý zakončoval po súboji jedného na jedného spoza šestnástky. Priestor medzi súperovými žrďami ale netrafil ani on. V záverečnej desaťminútovke leteli na Poláčeka ešte dve strely súpera, no ani s jednou nemal väčšie problémy, pretože boli buď málo razantné, alebo nepresné.

SKN St. Pölten – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0)

Gól: 64. Koglbauer

Zostava Slovana: Polaček – Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Vrablec - Čikoš, Grendel, Serra, Soumah - Hlohovský, (65. Túri), Hutta (58. Kováč)