Úvod Správy Úspech v súboji s posledným tímom ligovej tabuľky

Úspech v súboji s posledným tímom ligovej tabuľky

ŠK Slovan Bratislava po tuhom boji v Dunajskej Strede zvíťazil tesne 2:1.

ŠK Slovan Bratislava po tuhom boji v Dunajskej Strede zvíťazil tesne 2:1. O góly belasých sa postarali Milinkovič a následne Fořt.

Súboj s Dunajskou Stredou sa ani zďaleka neniesol v tak jednoznačnom duchu, ako by sa dalo predpokladať. Práve naopak, prvé dejstvo bolo až prekvapivo vyrovnané. Už vo štvrtej minúte sa pokúsil zaskočiť našu defenzívu domáci kapitán Gašparík, jeho strela však nebola presná, a tak Putnocký nemusel zasahovať. Od desiatej minúty snaha Dunajskej Stredy mierne opadla a začali sme získavať na ihrisku prevahu. V 13. min vyzval Vittek do behu Žofčáka, sľubnú príležitosť napokon zneškodnil Majerník. O tri minúty neskôr zahrával náš kapitán priamy kop, avšak jeho snaha skončila na pozornom Belicovi. Omnoho nebezpečnejšia situácia prišla v 24. min, keď Fořt hlavou usmernil loptu po rohovom kope do siete súpera, od gólu nás však oddelil ofsajdový verdikt namierený proti Jirkovi Kladrubskému. Veľká príležitosť prišla aj o niekoľko minút neskôr, keď Vittek priťukol loptu Milinkovičovi a jeho rana lizla pravú tyč domácej svätyne. Nasledujúca desaťminútovka sa niesla v znamení chýb, viaceré z nich však spáchala naša defenzíva a súper sa dostal do niekoľkých nebezpečných pološancí. Najnebezpečnejšiu z nich musel hasiť v 35. min Putnocký dobre načasovaným vybehnutím, pretože Kolčák už nestíhal za útočníkom Dunajskej Stredy. V 44. min zakrútil z asi tridsiatich metrov pekný center zo štandardnej situácie Žofčák. Ani jeden z našich hráčov však v pokutovom území nedokázal vyskočiť dostatočne vysoko, alebo presne na to, aby usmernil lotpu do dunajskostredskej siete, a tak iba presvišťala za bránkovú čiaru. Úplne inak to už bolo v nadstavenom čase. Erik Grendel bol dobre tiesnený jedným z obrancov DAC, a tak sa narýchlo pokúsil preniesť hru na opačnú stranu ihriska. Na milimeter presne našiel dobre postaveného Milinkoviča, ktorý dokázal prehlavičkovať da Silvu a už sa mohol iba prizerať, ako sa lopta odráža od brvna do Belicovej siete – 0:1. Keďže toto bola posledná akcia prvého dejstva, mužstvá sa do kabín rozišli za jednogólového vedenia Slovana.

Hneď po zmene strán sme mohli udieť aj po druhý raz. Po spolupráci Fořta s Vittekom sa lopta odrážala pred Belicom od jedného obrancovi k druhému a Dunajskostredčanom sa aj s poriadnou dávkou šťastia napokon podarilo loptu upratať do bezpečia. Ešte horšie to ale vyzeralo po protiútoku pred Putnockým. Ujlaky totiž na rohovej čiare prelstil Vrableca a dokázal aj presne prihrať popred padajúceho Putnockého. Na mieste činu bol pripravený Mesanovič, ale na naše šťastie loptu netrafil, hoci pred ním už bola iba opustená bránka. Rovnako dopadol i Hošek, ktorý stál tesne za svojim spoluhráčom. Gólovou príležitosťou ale neohrdol Pavel Fořt, ktorý sa v 53. min presadil po skutočne okulahodiacej spolupráci slovanistov. Na začiatku akcie bol Žofčák, ktorý poslal Halenárovi loptu do behu. Vyše stogólový kanonier následne na milimeter presne nacentroval na Fořta, ktorého nepokryl Matúš, a tak mal český legionár dostatok príležitostí na pohodlné zakončenie – 0:2. O päť minút neskôr pohrozil strelou spoza šestnástky aj domáci Ujlaky a Putnocký mal plné ruky práce, aby prízemnú strelu k tyči na dvakrát ukryl vo svojom náručí. V 63. min Gorosito siahol na loptu rukou v pokutovom území a rozhodca ukázal na biely bod. Loptu si postavil kapitán domácich Gašparík a bez ostychu ľavačkou vymietol šibenicu Putnockého bránky – 1:2. Slovan sa snažil z inkasovania čo najskôr oklepať ďalším streleným gólom, no defenzívu DAC sa nám nedarilo prekonať. Najbližšie bol v 73. min Vittek, ktorý sa po peknej prihrávke rútil na Belica, no tiesnený Matúšom nedokázal zakončiť presne. O pár okamihov neskôr horelo aj na opačnej strane. Nulíček totiž oklamal Gorosita a dokázal sa pretlačiť až pred Putnockého, kde ho naša defenzíva definitívne zastavila. Grendelovi pozícia nahrávača išla aj naďalej, v 78. min našiel v šestke súpera Fořta, ale ten hlavou minul domácu bránku. V 83. min sa Grendel dokázal presadiť v šestnástke súpera aj sám, z bezprostrednej blízkosti však zakončil iba do rúk pripraveného Belicu. Následne mal obrovskú príležitosť vsietiť svoj desiaty gól v drese Slovana Fořt, Belicovu bránku ale prestrelil.

FK DAC Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:1)

:  63. Gašparík - 45.+ Milinkovič, 53. Fořt

Žlté karty: 36. Boya, 41. Antunovič, 74. Matúš, 88. Mesanovič - 23. Milinkovič

Domáci: Belic – Adiaba (32. Ujlaky), Matúš, Majerník, Beňo - Boya - da Silva, Gašparík, Antunovič, Hošek (62. Nulíček (85. Kwin)) - Mesanovič

Hostia: Putnocký - Kolčák, Kladrubský (32. Gorosito), Niňaj, Vrablec – Žofčák (61. Mészáros), Halenár, Grendel, Milinkovič – Vittek (75. Peltier), Fořt

Rozhodovali: Samotný - Brendza, Petríček

Divákov: 1702

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.