Úvod Správy Napokon jasné víťazstvo a postup

Napokon jasné víťazstvo a postup

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v treťom kole Slovnaft Cupu v Dunajskej Lužnej 3:0 a zabezpečil si tak postup do ďalšej fázy pohára. O góly sa postarali Hlohovský, Fořt a Vittek.

Stretnutie sa začalo aj tentoraz veľmi svižne a diváci videli gól už v štvrtej minúte hry. Postaral sa oň Filip Hlohovský. Z hranice šestnástky vypálil tak, že na jeho strelu bol brankár súpera prikrátky – 0:1. Tento moment však futbalu veľmi neprospel, pretože nasledujúcich desať minút sa ani nebolo na čo pozerať. Zmenilo sa to v 17. min, keď po autovom vhadzovaní Hrnčára predviedol skvelý zákrok Polaček. Martinka sa ho totiž pokúsil prelobovať a gól visel na vlásku. O dve minúty neskôr sa v dobrej pozícii ocitol aj Peltier, domáca obrana však bola pozorná. V 34. min predviedol peknú individuálnu akciu Kristián Kolčák. Na prihrávku od spoluhráča čakal v šestnástke súpera Jakúbek, no nedočkal sa, a tak celá akcia stratila efekt. V 37. min sa skúsil pochlapiť aj Facundo Serra, jeho strele z hranice pokutového územia nechýbalo azda nič, no Močko ju dokázal pohotovo vytesniť mimo priestoru svojej bránky. Záver prvého polčasu už nič významné nepriniesol, a tak sa šlo do kabín za jednogólového vedenia nášho tímu.

Po zmene strán sa obraz hry takmer vôbec nezmenil. V úvode mali slovanisti zaujímavo sa rozvíjajúcu akciu, no prekazil ju ofsajdový verdikt arbitra. Následne pohrozili po rohovom kope i domáci, no Polaček so zneškodnením tejto príležitosti veľa práce nemal. V 50. min zahrával rohový kop i hosťujúci kapitán Žofčák. Nacvičeným signálom chcel nájsť Niňajovu hlavu, pri lopte však bol prvý Puchner. V 54. min prišla prvá výrazná príležitosť druhého polčasu. Do samostatného úniku sa prebojoval Peltier, avšak Močka z uhla neprekonal. V 66. min domáci opäť pripomenuli, že na nich nemožno v zápase zabudnúť. Akciu zakončoval Pipíška z asi dvadsiatich metrov, jeho pokus napokon skončil tesne nad naším brvnom. Ešte omnoho nebezpečnejšia bola akcia zo 69. min, keď Hlohovský našiel Vitteka na milimeter presne. Náš kanonier tentoraz zaváhal. V 81. min mohlo opäť platiť nedáš – dostaneš, keď spoza malého vápna pálil Patrik Sura. Našťastie bol Polaček aj pri tejto akcii pozorný. Po dvoch nepremenených pokusoch už ale prišiel čas na ďalšiu gólovú radosť, a tú nám dožičil Pavel Fořt. Stalo sa tak z protiútoku po zmienenej akcii domácich, po peknej kombinácii zakončoval český kanonier do prázdnej bránky. Netrvalo dlho a stav stretnutia sa menil aj po tretí raz. Domácim v závere dochádzali sily a potvrdilo sa to v 86. min. Tento raz bol v závere akcie presný Róbert Vittek, ktorý si nemohol dovoliť zahodiť druhú veľkú šancu v stretnutí – 0:3. V samom závere Brunovský fauloval v šestnástke Mészárosa a rozhodca nariadil penaltu. Loptu si na biely bod postavil Vittek, no domáci brankár jeho nie príliš prudkú strelu vyrazil. Na stave stretnutia sa už nič nemenilo, a tak Slovan zvíťazil 3:0 a postúpil do štvrťfinále Slovnaft Cupu, ktoré sa už bude hrať na dva zápasy.

OFK Dunajská Lužná – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

Góly
: 4. Hlohovský, 82. Fořt, 86. Vittek

Žlté karty: 75. Hrnčár, 82. Puchner, 90. Brunovský - 52. Jakúbek

Zostavy:

Domáci: Močko - Hrnčár, Chromý, Puchner, Brunovský - Kecskéš - Martinka (64. Horváth), Jackuliak, Fieber (46. Pačaj), Pipíška - Peter Sura (62. Patrik Sura)

Hostia: Polaček - Čikoš, Kolčák, Niňaj, Vrablec - Mészáros, Serra (46. Grendel), Jakúbek, Hlohovský (72. Fořt) - Žofčák - Peltier (62. Vittek)

Rozhodovali: Pavlík – Vindiš, Bednár

Návšteva: 950 divákov

Strelo strelil nádherný gól, no veľmi ho mrzí najmä prvý polčas.