Úvod Správy V derby triumf o dva góly

V derby triumf o dva góly

ŠK Slovan Bratislava uspel v šlágri kola, Trnavu pokorili na jej pôde 3:1.

ŠK Slovan Bratislava uspel v šlágri kola, Trnavu pokorili na jej pôde 3:1. O góly sa postarali Fořt, Vittek a Kladrubský.

Tradičné derby sa začalo zhurta, ako to už v našich posledných zápasoch býva. Tentoraz sme ale so štartom zápasu nemohli byť spokojní. Už v piatej minúte pohrozil po centrovanej lopte Adámik, jeho zakončenie však nebolo presné. O poznanie lepšie sa podarilo o tri minúty neskôr zahrať priamy kop Procházkovi, ktorý nedal Putnockému šancu na úspech – 1:0. Na svoju odpoveď sme ale nedali dlhú čakaciu dobu. Už v 17. min totiž Marko Milinkovič ukázal, prečo sú jeho prihrávky tak vysoko cenené. Unikol po ľavej strane a Fořtovi naservíroval príležitosť, ktorá sa neodmieta – 1:1. O osem minút sa naša prevaha ukázala po druhý raz. Chybnú rozohrávku súpera vystihol Juraj Halenár, vysunul Vitteka a naša posledná akvizícia opäť ukázala, že vysoko vyčnieva nad celou slovenskou súťažou – 1:2. Tento moment úplne zničil odhodlanie domácich a ich kombinácia bola razom úplne bezzubá. To hralo do karát slovanistom, ktorí si v nasledujúcej desaťminútovke vypracovali viacero štandardných situácií, no Filipko bol pozorný. V 37. min sa mohol stav stretnutia meniť po štvrtý raz, avšak proti bol čiarový rozhodca, ktorý odmával ofsajd. Slovan tak na rozdiel dvoch gólov neodskočil. V závere prvého polčasu sa snažil o prekvapenie našej defenzívy Vlasko. Dostal sa síce do pokutového územia, no obrana belasých ho poľahky zneškodnila a tým sa skončil aj prvý polčas.

Druhý polčas sa začal nefutbalovo, keď domáci diváci zadymili celú hraciu plochu a na desať minút nebolo takmer nič vidieť. Veľmi sa však ani nebolo na čo pozerať, Slovan umne kontroloval hru, bránku súpera nijak výrazne neohrozil. V 57. min predviedol Spartak peknú kombináciu na ľavej strane ihriska, na jej konci bol Hodek, ktorý sa snažil obhodiť si Kladrubského a už by mohol zakončiť proti bezmocnému Putnockému. Náš zadák sa však nenechal zaskočiť. Slovan sa do útoku príliš nehrnul a ofenzívnu iniciatívu prenechal na súpera, ten ale pôsobil veľmi bezzubo. V 69. min mali hostia dve príležitosti rohových kopov za sebou. Ani jeden ale nedokázali zahrať presne, a tak sa súper poľahky ubránil. Úplne inak to ale bolo v 74. min, keď belasí po tretí raz zarmútili trnavský štadión a možno povedať, že sa im to podarilo vskutku nádherne. Po rohovom kope totiž vyskočil najvyššie Jiří Kladrubský a v nepohodlnej polohe dokázal hlavou usmerniť loptu za Filipkov chrbát. Pohodlné dvojgólové vedenie nám dávalo dostatok istoty na to, aby sme hrali s čistými hlavami a nehrnuli sa prehnane do útoku. V 81. min to ale pred našou svätyňou nevyzeralo dobre, keď Poznar vycvičil našu obranu a dostal sa až do zakončenia z bezprostrednej blízkosti Putnockého. V poslednej chvíli odvrátil nebezpečenstvo svojim sklzom Kladrubský. V samom závere sa pokúšal niečo vymyslieť aj Sabo, jeho snahu ukončil pozorný Vrablec. Posledná minúta bola vskutku hektická. Veľkú šancu domácich sa snažil zastaviť svojim druhý väčším faulom v zápase Soumah, ktorý za svoje chovanie videl červenú kartu. Rozhodca však ponechal domácim výhodu a Putnocký sa musel mať na pozore. Krížny center na Poznara, ktorý letel priamo pred ním, bol totiž veľmi nebezpečný a od inkasovania nás delili naozaj centimetre. Soumahovo chovanie vyvolalo na trávniku vášne na oboch stranách a výsledkom boli hneď dve ďalšie žlté karty.

FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava 1:3 (1:2)

Góly: 8. Procházka - 17. Fořt, 25. Vittek, 73. Kladrubský

Žlté karty: 62. Štepanovský, 90.+ Procházka - 7. Kladrubský, 88. Soumah, 90.+ Bagayoko

Červená karta: 90. Soumah

Domáci: Filipko - Procházka, Adámik, Janečka, Štepanovský (79. Kuzma) - Sabo, Mikovič, Vlasko (68. Augustini), Chovanec (76. Schranz) - Poznar, Hodek

Hostia: Putnocký - Bagayoko, Niňaj, Kladrubský, Vrablec - Žofčák, Halenár, Grendel (82. Soumah), Milinkovič (87. Hlohovský) - Vittek, Fořt (68. Mészáros)

Rozhodovali: Valášek - Sluk, Lieskovský