Úvod Správy Takouto cestou ísť aj ďalej

Takouto cestou ísť aj ďalej

Názory trénerov po zápase 10. kola Corgoň ligy 2013/14 ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra.

Názory trénerov po zápase 10. kola Corgoň ligy 2013/14 ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra (5:0):

Jozef Valovič (tréner Slovana): „Takouto cestou chceme ísť aj ďalej, to znamená baviť diváka útočným, kombinačným a technickým futbalom. Chlapci dnes strelili päť gólov a okrem nich si vytvorili aj veľa ďalších príležitostí na skórovanie. Všetci sme radi, že Robo Vittek mal takýto vydarený návrat aj v domácom prostredí. Škoda, že neprišlo viac divákov. Zrejme ich odradilo aj nepriaznivé počasie. Tí, ktorí dnes na štadióne neboli, môžu ľutovať, že nevideli pekné góly a veľmi solídny výkon nášho mužstva. Chceli sme v ňom pokračovať aj po prestávke, no proti nám bol aj ťažký terén. Hráči podvedome určite mysleli aj na to, že o tri dni nás čaká súboj v Trnave a zvoľnili tempo. Záver však bol opäť veľmi kvalitný. V poslednej štvrťhodine sme si vypracovali viacero šancí. Škoda, že sme ich nepremenili. Chlapcov však chcem pochváliť za prístup i za to, že súpera nepodcenili. Nitra má nebezpečných hráčov a aj u nás predviedla niekoľko dobrých kombinácií.“

Vladimír Koník (tréner Nitry): „My sme vedeli, s kým máme tú česť. V ťažkej situácii, v akej sa nachádzame, sa snažíme o to, aby sme sa niekde psychicky chytili. Príde však druhá minúta, inkasovaný gól a náš plán sa rozsype ako domček z karát. Robíme chyby, akých by sa podľa mňa za normálnych okolností hráči nedopúšťali. Slovan mal veľmi veľa gólových šancí už v prvom polčase. Všetky góly sme mu však darovali individuálnymi chybami. Mužstvu som zdôrazňoval, že na Slovane sa nedá hrať v hĺbke na 0:0 a že sa musíme pokúšať o strelenie gólu. Drobným pozitívom je, že sme sa o to snažili, hoci až vtedy, keď už bolo 3:0 a z hráčov opadla psychická záťaž. Mali sme zopár šancí, Denis Čery trafil žrď. Treba však povedať, že Slovan už hral na pol plynu. Jeho víťazstvo mohlo byť aj vyššie a je absolútne zaslúžené.“

ŠK Slovan predĺžil kontrakt s Kenanom Bajričom.
Traja hráči z aktuálneho kádra nebudú pokračovať v novej sezóne.