Úvod Správy Mladší dorast Slovana už prvý

Mladší dorast Slovana už prvý

Prehľad výsledkov mládeže ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Prvoligové dorasty Slovana zavŕšili mimoriadne úspešný október víťazstvami v Senici. Starší dorastenci dokázali po prestávke otočiť nepriaznivý vývoj zápasu a vyhrali 2:1. Výkon v druhom polčase bol základom úspechu aj v prípade „sedemnástky“, ktorá tak isto prekonala defenzívu Záhorákov dvakrát a zvíťazila 2:0.

Keďže mladší dorast Prešova prehral v Trenčíne, zverenci Pavla Gostiča sa stali novým lídrom súťaže a pred Tatranom majú jednobodový náskok. „Devätnástka“ Slovana pod vedením Jozefa Majoroša zostáva na druhej pozícii za Prešovom, ktorý má o štyri body viac.

Najvýraznejšie víťazstvo spomedzi mládežníckych tímov Slovana dosiahol počas uplynulého týždňa výber do 18 rokov, ktorý v Senci nastrieľal sedem gólov, neinkasoval žiadny a udržal si prvé miesto v tabuľke.

S päťbodovým náskokom na čele bude zimovať družstvo mladších žiakov do 14 rokov, ktoré vydarenú jesennú časť sezóny ukončilo výhrou 4:0 nad Sencom a po polovici súťaže má bilanciu 13 víťazstiev, 1 remíza, 1 prehra.

Prehľad výsledkov mládeže ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

15. kolo
FK Senica – ŠK Slovan 1:2 (1:0) – góly Slovana: Cingel, Horváth
Zostava Slovana: Mazáček – Vrablec, Hudák, Fekete, Pauschek – Šemrák (46. Horváth), Cingel, Vaniš, Gašparovič (46. Čejtei) – Turčák, Mizera (77. Kováč)

Slovan U18 – II. liga staršieho dorastu – Západ
14. kolo
SFM Senec U19 – ŠK Slovan 0:7 (0:6) – Mészáros 4, Martinka 2, Čermák
Zostava Slovana: Valašík - Zechmeister, Gregora, Uhrovčík, Martin Štefunko (62. Peťovský) - Čermák (71. Gális), Štrba (62. Gallo), Oravec, Gašparík (75. Lupták) - Martinka, Mészáros

15. kolo
FK Senica – ŠK Slovan 0:2 (0:0) – Rédler, Železňák

Slovan U16 – II. liga mladšieho dorastu – Západ
14. kolo
SFM Senec U17 – ŠK Slovan 1:1 (1:0) – Prachar
Zostava Slovana: Bojnanský – Kotula, Koníček, Tramita, Podrimavský – Tóth (60. Prachar), Zboniak, Bučo (41. Kartous), Čambal – Ďuriš, Pilný

Slovan U15 – I. liga starších žiakov – Západ A
13. kolo
ŠK Slovan – SFM Senec 0:0
Zostava Slovana: Brauner – Šefčík, Majerčák, Nespešný, Kušnír – Kolmačka (37. Gabaš), Haraslín, Sokol, Lády – Fajnor (50. Hubert), Matejka

10. kolo
ŠK Slovan – FC Petržalka 1898 6:2 (4:1) – Galovič 2, Lacko, Obert, Kukumberg, Hornyák