Úvod Správy V generálke jasný triumf

V generálke jasný triumf

Futbalisti Slovana zvíťazili vo svojom poslednom prípravnom stretnutí pred začiatkom novej sezóny na Pasienkoch nad účastníkom najvyššej maďarskej súťaže Lombard Pápa jasne 5:0.

Všetky góly belasých padli už v prvom polčase, v ktorom hostia vôbec neohrozili bránu Matúša Putnockého. Skóre otvoril Samuel Slovák v 15. min po prihrávke Mamadoua Bagayoka, ktorý zabojoval a dostihol zdanlivo stratenú loptu ešte pred bránkovou čiarou. Onedlho Filip Kiss sám pred brankárom Pápy mieril do žrde. Skutočný uragán zverencov Jozefa Jankecha prišiel v závere úvodného dejstva. V 34. min Marián Had z priameho kopu zvýšil na 2:0, už o dve minúty neskôr ten istý hráč poslal strieľaný center do šestnástky, Juraj Halenár loptu šikovne pustil Bagayokovi, ktorý nemal problém trafiť odkrytú bránu. Do prestávky inkasoval maďarský tím ešte dvakrát zásluhou Milana Ivanu. Po zmene strán a viacerých striedaniach sa tempo znížilo, no Slovan ďalej kontroloval hru a mohol svoje víťazstvo ešte prikrášliť. Veľké príležitosti Grendela, Bagayoka či Štepanovského však zostali nevyužité. Druhý polčas odohral v belasom drese aj 26-ročný ľavý obranca Slavko Marič, ktorý naposledy pôsobil v srbskom klube Borac Čačak a v Bratislave je na skúške.

Najbližší duel odohrá Slovan v nedeľu 18. júla o 19.30 na Pasienkoch v rámci 1. kola Corgoň ligy 2010/11 proti MFK Košice.

ŠK Slovan Bratislava – Lombard Pápa 5:0 (5:0)
Góly: 15. Slovák, 34. Had, 36. Bagayoko, 38. a 42. Ivana

Zostava Slovana: Putnocký (60. Rusina) – Jánošík, Saláta, Dosoudil (46. Dobrotka), Had
(46. Marič) – Bagayoko, Božič (60. Guédé), F. Kiss (60. Kolčák), Slovák (60. Štepanovský) – Halenár (46. Grendel) – Ivana

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.