Úvod Správy Federálne derby pre Spartu, rozhodol jeden gól

Federálne derby pre Spartu, rozhodol jeden gól

ŠK Slovan Bratislava prehral v prípravnom stretnutí počas reprezentačnej prestávky s AC Sparta Praha 0:1.

ŠK Slovan Bratislava prehral v prípravnom stretnutí počas reprezentačnej prestávky s AC Sparta Praha 0:1. O jediný presný zásah stretnutia sa postaral v prvom polčase Mareček.

Zápas sa od začiatku niesol v duchu, ako sa na tradičné derby patrí. V prvom polčase však držali taktovku výlučne domáci. V dvanástej minúte si spracoval loptu Čermák a nebezpečne vypálil ľavačkou. Zakročiť stihol Putnocký. O niekoľko sekúnd neskôr sa v našej šestnástke ocitol aj Konate, od strely ho však oddelila nevydarená posledná kľučka. V 17. min predviedol pekný individuálny prienik Bednář, jeho tečovaná strela preskackala popri našej pravej tyči. Dvadsiata minúta priniesla ďalší pekný moment, keď Konate prestrčil loptu na Bednářa, avšak jeho snahu opäť zmaril dobre postavený Putnocký. Na našej polovici bolo horúco aj naďalej. V 23. min rozozvučal konštrukciu Putnockého svätyne Bednář po Váchovom centri. V 36. min dokázali pohroziť aj slovanisti. Na pravom krídle ukázal svoje umenie Vittek, ale jeho snaha bola zmarená, keďže žiadny zo spoluhráčov mu nepomohol. V závere prvého polčasu našu obranu opäť vyzvŕtal Bednář a gól visel na vlásku. Stalo sa tak v 43. min, keď center Dočkala využil nikým nepokrytý Mareček. Hlavičkové zakončenie vymyslel naozaj parádne, Putnocký nemal proti zásahu pod brvno šancu.

Po zmene strán sa Sparta nemala kam ponáhľať, no svoju súperovi nedožičila ani meter priestoru na kombinovanie. V 50. min sa skúšal prebiť vpred Bagayoko, no neuspel, hneď za ním neuspel ani Vittek v kombinácii s Kladrubským. V 54. min odcentroval do pokutového územia súpera Marko Milinkovič, loptu nešťastne trafil domáci Ujfaluši a takmer vyprodukoval vlastný gól. Na našu smolu však v ceste stála ľavá tyč pražskej bránky. O osem minút neskôr udreli opäť domáci. Konateho center našiel Bednářovu hlavu, zakročiť ale stihol Vrablec. Oživenie v belasých radoch nepohaslo a ďalšia príležitosť prišla v 64. min. Na začiatku bol aj tentoraz Milinkovič, ktorý prihral Mészárosovi. Mladý útočník so strelou neotáľal, Čech ale pohotovo zakročil. Z dorážky mohol skórovať Vittek, no nedokázal sa včas zorientovať, a tak domáca obrana stihla loptu upratať do bezpečia. V 74. min sme mohli prehrávať dvojgólovým rozdielom, keď obrane ušiel Bednář. Našťastie napokon zakončil tesne vedľa ľavej tyče. Záver stretnutia výrazne ovplyvnili početné striedania, ktoré absolútne rozkúskovali hru. V 83. min pekne nacentroval na zadnú tyč Hlohovský, kde našiel dobre postaveného Niňaja. Urastený obranca namieril iba tesne nad. O štyri minúty neskôr nevyšiel únik Vittekovi a zrodil sa z toho nebezpečný protiútok domácich. Sparťania nenaložili s ponúknutou šancou podľa predstáv a Putnocký nemusel zasahovať. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času odmietol vyrovnanie Grosito, keď v bezprostrednej blízkosti nespracoval dobrú prihrávku a Čech stihol pohotovo zakročiť.

AC Sparta Praha – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (1:0)

Gól: 43. Mareček

Žltá karta: 68. Milinkovič

Zostavy:

Domáci: Čech – Ujfaluši, Vácha (70. Nový), Dočkal, Mareček, Vacek (73. Reiter), Konate (82. Kučera), Holek, Costa (75. Sýkora), Čermák, Bednář (80. Shick), Holek

Hostia: Putnocký – Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Vrablec -  Žofčák (81. Serra), Kladrubský (78. Jakúbek), Halenár (63. Grendel), Milinkovič (69. Hlohovský) - Vittek - Fořt (46. Mészáros)

Rozhodovali: Příhoda – Jiřík, Hrabovský

Divákov: 2363
Zostrih predposledného zápasu sezóny.
Názory trénerov po zápase 9. kola nadstavby Niké ligy 2023/24 FK Železiarne Podbrezová - ŠK Slovan Bratislava (2:1).
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 2:1.