Úvod Správy Cenná výhra pred prestávkou

Cenná výhra pred prestávkou

ŠK Slovan Bratislava si na domácej pôde bez väčších problémov poradil s ViOn-om Zlaté Moravce 2:0.

ŠK Slovan Bratislava si na domácej pôde bez väčších problémov poradil s ViOn-om Zlaté Moravce 2:0. Pred reprezentačnou prestávkou sme si tak urobili dobrú náladu zásluhou gólov Milinkoviča a Fořta.

Zaujímavý súboj na Pasienkoch sa začal zhurta, keď už v šiestej minúte mal možnosť skórovať Karol Mészáros. Najlepšie sa totiž vyznal v skrumáži pred bránkou Zlatých Moraviec, no v snahe obhodiť si Kuciaka neuspel. Ďalšiu zaujímavú príležitosť priniesla 19. min, keď si lopta našla po rohovom kope hlavu Gorosita, jeho zakončenie však preskackalo iba popri ľavej tyči. O tri minúty neskôr sa už triasla celá konštrukcia Kuciakovej svätyne, pretože do nej Juraj Halenár napálil riadnu delovku zvnútra šestnástky. Šance sa však nerodili iba na jednej strane ihriska. V 24. min bolo Putnockému poriadne horúco. Peter Mazan sa dokázal uvoľniť po peknej kombinácii hostí a ocitol sa zoči-voči nášmu gólmanovi. Z bezprostrednej blízkosti mu napokon napálil do ruky. Prvý gólový moment prišiel v 32. min a to z celkom nenápadnej príležitosti. Na jej počiatku bola prudká strela z asi dvadsiatich metrov, ktorá sa niekoľkokrát odrazila, až sa dostala k úplne osamotenému Markovi Milinkovičovi. Hostia si mysleli, že bude odpískaný ofsajd, a tak ho nikto neatakoval pri peknom zakončení popri padajúcom Kuciakovi – 1:0. Na druhý gól sa dlho čakať nemuselo. Postaral sa oň český kanonier Pavel Fořt, ktorý bol opäť raz na správnom mieste. Priamy kop z veľkej vzdialenosti najprv hlavou predĺžil Niňaj a hrotový útočník už iba usmernil projektyl do zlatomoraveckej bránky.

Po zmene strán tempo hry mierne upadlo a prvá desaťminútovka druhého dejstva veľa zaujímavého futbalu nepriniesla. Hralo sa najmä medzi šestnástkami. V 58. min sa slovanisti snažili súpera zaskočiť sériou pekných prihrávok, na jej konci bol pas na nabiehajúceho Bagayoka, avšak ten stihol prekaziť dobre postavený Pintér. V 66. min musel po dlhšej dobe zasahovať aj jeden z brankárov. Bol to konkrétne Matúš Putnocký, ktorý musel vytlačiť strelu Kováča z väčšej vzdialenosti. Veľké problémy s týmto zákrokom ale nemal. Inak to už bolo v 74. min, keď ViOn mohol znížiť na jednogólový rozdiel. Babic vtedy hodil loptu Pribulovi medzi dvoch obrancov, Bagayoko mierne zaváhal a zlatomoravský útočník dokázal zakončiť. Našťastie iba tesne vedľa. Nasledovný priebeh sa navrátil k vlažnému futbalu bez výraznejších šancí. Dvanásť minút pred koncom riadneho hracieho času chcel defenzívu hostí zaskočiť rýchlou prihrávkou Gorosito, Pavlenda ale zostal pozorný. V 82. min sa dostal do netradičného zakončenia Soumah, keď hlavou upravil trajektóriu lopty letiacej na Kuciaka. Hosťujúci brankár ukázal obrovský prehľad v hre, keď vyboxoval túto strelu pred seba, pochlapil sa aj pri následnej dorážke. V 87. min vypálil z azda tridsiatich metrov Pintér a Putnocký sa musel poriadne natiahnuť, aby jeho strelu vytesnil na autové vhadzovanie. Záver stretnutia sa dohrával bez akéhokoľvek vzrušenia, a tak si belasí vybojovali ďalšie mimoriadne cenné body.

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (2:0)

Góly: 32. Milinkovič, 41. Fořt

Žlté karty: 50. Kladrubský - 27. Kuciak, 65. Mazan, 75. Chrappan

Domáci: Putnocký – Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Čikoš - Kladrubský – Mészáros (78. Hlohovský), Halenár, Milinkovič (63. Peltier) - Žofčák - Fořt (72. Soumah)

Hostia: Kuciak - Pavlenda, Chrappan, Pintér, Candrák - Babic, Obročník - Pribula, Kováč (72. Bolinha), Orávik - Mazan (69. Vaniš)

Rozhodovali: Leško – Vorel, Tomčík