Úvod Správy Hladký postup

Hladký postup

ŠK Slovan Bratislava si bez problémov poradil s Novým Mestom nad Váhom a vďaka výhre 5:0 postúpil do ďalšieho kola Slovnaft Cupu. O góly sa postarali Žofčák, dvakrát Fořt a Mészáros.

Prvú šancu zápasu diváci videli v ôsmej minúte, keď Hlohovský centroval loptu z pravej strany na nabiehajúceho Peltiera. Ten dokázal zakončiť naozaj efektne, no jeho hlavička mierila tesne vedľa domácej bránky. O šesť minút neskôr prišla šanca aj pre domácich. Tentoraz hlavičkoval po rohu nepresne Ravas. Vzápätí pohrozili opäť slovainsti. Hlohovský vyzval na zakončenie do odkrytej svätyne súpera Milinkoviča, ten však gólom pohrdol. Nasledujúci priebeh priniesol najmä medzišestnástkový futbal bez výraznejších príležitostí. Tá sa ale naskytla v 37. min Žofčákovi, ktorý si nabehol za obranu a technickým obstrelom poslal Slovan do vedenia. V závere prvého polčasu sa pokúšal o prekvapenie gólmana Peltier. Jeho strela nebola vôbec zlá, no dorážke Milinkoviča zabránil hvizd rozhodcu. Hlohovský totiž fauloval.

Do druhého polčasu sme vstúpili podľa našich predstáv. V 49. min zabojoval aktívny Hlohovský, potiahol si loptu po pravej strane a ľahučkým centrom našiel dobre stojaceho Fořta. Český kanonier nezaváhal a poslal ranu do protipohybu novomestského brankára – 0:2. Ten istý hráč sa dokázal presadiť aj o niekoľľko okamihov neskôr. V 57. min zachytil rozohrávku súpera Grendel, prihral Fořtovi stojacemu na hranici šestnástky a ten už vedel, čo má s loptou robiť – 0:3. Od tohto okamihu zvýšili aktivitu aj domáci, ktorí nechceli z ihriska odísť bez čestného úspechu. Nebolo im to ale nič platné, pretože v 66. min sa opäť radoval Slovan. Aj tentoraz mali v presnom zásahu prsty Fořt s Hlohovským. Obaja sa predstavili v pozícii nahrávačov, na konci akcie stál Karol Mészáros, ktorý sa z bezprostrednej blízkosti nemýlil. V 75. min pohrozili aj domáci a na pozore sa musel mať Poláček. Žák sa prekľučkoval až do našej šestnástky a jedovato vystrelil, no náš gólman dokázal jeho pokus zneškodniť. O osem minút neskôr strieľal po nahrávke Fořta Karol Mészáros. Pre neľahký terén však nedokázal namieriť presne. V závere si vypracoval peknú príležitosť Grendel. Síce sa pred zakončením pošmykol, no v páde ešte dokázal prihrať loptu voľnému Hlohovskému a ten prikrášlil výsledok na 5:0.

AFC Nové Mesto nad Váhom – ŠK Slovan Bratislava 0:5 (0:1)

Gól
y: 37. Žofčák, 49. a 57. Fořt, 66. Mészáros, 88. Hlohovský

Žlté karty: 2. Kapusta, 36. Gajdošík – 42. Grendel, 64. Mészáros

Zostavy:

Domáci: : Feriančík – Drahno, Kapusta (74. Lopušan), Balocký, Gajdošík, Petrovský, Ravas, Strelka (60. Janso), Šiko – Klačman (60. Olej), Žák

Hostia: Polaček – Niňaj, Čikoš (59. Vrablec), Kolčák, Gorosito – Žofčák, Grendel, Milinkovič (46. Fořt), Jakúbek – Hlohovský, Peltier (46. Mészáros)

Rozhodovali: Mojsej – Chládek, Jankovič