Úvod Správy Prvá prehra po trénerskej výmene

Prvá prehra po trénerskej výmene

ŠK Slovan Bratislava nestačil na MŠK Žilina a prehral 0:2.

ŠK Slovan Bratislava nestačil na MŠK Žilina, a tak prvý raz prehral pod vedením novej trénerskej dvojice. Žilinčania zvíťazili 2:0, o oba góly „šošonov“ sa postaral Pich.

Prvá nebezpečnejšia akcia prišla v šiestej minúte, keď mieril do našej šestnástky vysoký center. Putnocký sa musel natiahnuť aký je dlhý, aby loptu vytesnil do bezpečnej vzdialenosti. Aj on však bol prikrátky na akciu, ktorá prišla v 14. min. Mabouka totiž vycvičil našu defenzívu, poslal krásnu prihrávku na nepokrytého Picha a tomu už stačilo iba hlavou usmerniť loptu na gól – 1:0. Šanca na vyrovnanie sa naskytla už o niekoľko sekúnd neskôr, keď Bagayoko predviedol jeden zo svojich únikov, našiel Žofčáka a jeho zakončeniu skutočne chýbali centimetre. V 26. min sa do útoku predierala dvojica Halenár – Mészáros. Hoci bol druhý menovaný v sľubnej pozícii na strelenie gólu, lopta sa k nemu nedostala, pretože obrana hostí stihla zakročiť. O sedemdesiat sekúnd neskôr opäť ukázal prehľad v hre Halenár, našiel Soumaha a ten vyzval do šprintu Fořta. V poslednom okamihu ho ale stihol zastaviť Mabouka, ktorý tak odvrátil takmer istý gól. Desať minút pred koncom prvého polčasu prišla zaujímavá situácia, keď musel Putnocký vyhlavičkovať loptu pred dobiedzajúcim útočníkom súpera, našťastie sa mu to podarilo. V 42. min sa snažil Putnockého prekvapiť prízemnou strelou Pečovský, bez dostatočnej razancie však jeho rana nemala nádej na úspech. Prvý polčas už nič zaujímavejšie neponúkol, a tak sa šlo do kabín za najtesnejšieho vedenia Žiliny.

V 49. min dokázali domáci pekne zakombinovať a na konci akcie stál Majtán, ktorý z hranice šestnástky nebezpečne vypálil, no Gorosito dokázal jeho strelu zblokovať. O sedem minút neskôr Žilinčania opäť pohrozili, tentoraz po štandardnej situácii hlavičkoval Pich, Putnocký však bol na mieste. V 59. min Pich opäť ukázal, že na Slovan to vie, keď sa presadil presne rovnakým spôsobom ako v prvom polčase. Centrovanú loptu dokázal usmerniť do protismeru nášho brankára a zvýšil na 2:0. Nasledujúci priebeh priniesol najmä medzišestnástkový futbal s množstvom nepresností. V 67. min chcel ohroziť Putnockého z asi dvadsiatich metrov Škvarka, nenamieril však presne. Slovanisti ale neskladali zbrane a z protiútoku sa dostal do veľkej príležitosti Fořt. Z bezprostrednej blízkosti hlavou ohrozil Dúbravku, no nezakončil podľa svojich predstáv, a tak dokázal žilinský gólman pohotovo zakročiť. Rovnaký osud stihol aj šancu Bagayoka o čosi neskôr, keď náš pravý obranca netrafil skackajúcu loptu pred odkytou svätyňou domáceho tímu. V 77. min sa Peltier dostal do úniku a pokúsil sa obhodiť si vybiehajúceho Dubravku, zastavil ho však ofsajdový verdikt. Osem minút pred koncom riadneho hracieho času poslal Bagayoko neľahký center na Halenára, ktorý sa pokúsil o zakončenie z ťažkého uhla. Jeho rana však letela iba vysoko nad. Záverečná desaťminútovka priniesla viacero pološancí, no všetkým chýbala presnosť v zakončení.

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 2:0 (1:0)

Góly: 14. a 59. Pich