Úvod Správy Dvanásty hráč chýbal

Dvanásty hráč chýbal

Názory trénerov po dohrávanom zápase 2. kola Corgoň ligy 2013/14 ŠK Slovan Bratislava – FK Senica.

Názory trénerov po dohrávanom zápase 2. kola Corgoň ligy 2013/14 ŠK Slovan Bratislava – FK Senica (1:0):

Jozef Valovič (tréner Slovana): V uplynulých dňoch sme mali nielen futbalové starosti a chýbal nám potrebný pokoj na prípravu. Navyše, pre každé mužstvo je divák dvanástym hráčom a nám dnes určite chýbal. Chlapci sa však na duel veľmi dobre pripravili a zvíťazili sme úplne zaslúžene. Zatiaľ som ich nechválil, ale dnes musím povedať, že zmenili prístup i bojovnosť k lepšiemu. Mrzí ma len to, že sme nevyhrali 3:0 alebo 4:1, lebo sme mali viacero čistých šancí. Vzhľadom na to, že pred 2,5 týždňami sme boli v tabuľke desiati s jedným bodom a teraz sme spolu so Senicou na čele s trinástimi, môžeme byť spokojní. Bolo by však zlé, aby sme sa teraz uspokojili. Máme na čom pracovať. Aj dnes sme napríklad išli štyria na dvoch a nedali sme gól. Potom je zápas zbytočne nervózny až do konca. Senica bola zatiaľ naším najťažším súperom a ani v sobotu v Žiline nás nečaká nič jednoduché.“

Eduard Pagáč (tréner Senice): „V prvom polčase sme mali štyri šance, no ani jednu sme nepremenili. Aj keď sme dôkladne analyzovali štandardné situácie Slovana, pred prestávkou sme z jednej inkasovali rozhodujúci gól. Druhý polčas bol rozháraný. Bolo v ňom veľa prerušení aj emócií. Bol to špecifický zápas, keďže sa hralo bez ľudí.“

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.
Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.