Úvod Správy Stále na víťaznej vlne a už aj bodové dostihnutie lídra

Stále na víťaznej vlne a už aj bodové dostihnutie lídra

ŠK Slovan Bratislava natiahol svoju víťaznú šnúru a po výhre 1:0 nad Senicou sa bodovo dotiahol práve na svojho súpera.

ŠK Slovan Bratislava natiaholsvoju víťaznú šnúru a po výhre 1:0 nad Senicou sa dostal na čelo ligovej tabuľky. O jediný presný zásah sa postaral Pavel Fořt.

Pred prázdnymi tribúnami sa v boji o priebežné lídrovstvo hral od začiatku veľmi aktívny futbal. Hneď prvé minúty priniesli zaujímavé kombinácie, asi najvýraznejšia z nich bola rana Kladrubského z približne dvadsiatich metrov, ktorú musel Šulla vyboxovať do bezpečia. V šiestej minúte ale ukázali svoju silu aj hostia, keď z bezprostrednej blízkosti dorážal Piroska a nebyť nádherného zákroku Putnockého, by sme nepochybne prehrávali o gól. Atraktívny a hlavne rýchly futbal sa hral aj naďalej. V 19. min strieľal z hranice pokutového územia Fořt po nie veľmi presvedčivej prihrávke od Bagayoka, Šulla tentoraz veľa práce nemal. Ten istý hráč sa skúšal presadiť aj o tri minúty neskôr, akrobatické zakončenie českého útočníka však letelo mimo priestoru senickej bránky. Obrovskú šancu zahodil v 27. min Soumah, keď sa preštrikoval cez obranu hostí a pokúsil sa zakončiť medzi nohy padajúceho Šullu. Brankár Senice ale jeho zámer vystihol. O niekoľko okamihov neskôr pohrozil na opačnej strane Diviš strelou zo šestnástky a podobný zákrok vytiahol aj Putnocký. V 32. min pomohol belasým pomohol aj kus šťastia, pretože po centrovanej lopte Diarrassoubu a následnom hlavičkovom zakončení Diviša sa poriadne roztriasla pravá žrď Putnockého svätyne. Gól visel na vlásku aj o šesť minút neskôr, tentoraz ale na opačnej strane. Po rohovom kope sa lopta niekoľkokrát odrazila v šestnástke Senice a do zakončenia sa dostal Mészáros i Niňaj. Pri prvej strele ukázal Šulla svoje umenie, druhý pokus bol zblokovaný mimo priestoru bránky. Veselšie to ale bolo po 45. min. Práve vtedy totiž Žofčák našiel Fořtovu hlavu a český zakončovateľ poslal loptu k vzdialenejšej tyči senickej bránky – 1:0.

Po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil. V 49. min musel Šulla hasiť nebezpečnú situáciu, keď z dobrej vzdialenosti pálil Halenár. O dve minúty neskôr sa dostala do dobrej príležitosti dvojica Žofčák – Soumah. Druhý menovaný zobral zodpovednosť na seba a v šestnástke súpera vyzvŕtal hneď niekoľkých Seničanov tak, ako je to u neho zvykom. Loptu však napokon napálil iba do bočnej siete. V 55. min to opäť smrdelo gólom. Slovanisti si totiž vypracovali peknú šancu, na konci ktorej bola Soumahova strela z asi ôsmich metrov, letela však nad. V 64. min mohlo byť 2:0. Po rohovom kope výborne zapracoval Juraj Halenár, ktorý ponúkol šancu Fořtovi, zoči-voči senickému brankárovi ale namieril iba do brvna. Odrazenú loptu následne poslal pred vlastnú bránku Brabenec a hosťujúci brankár ju stihol iba s ťažkosťami odkopnúť do bezpečia. Nasledujúci priebeh  priniesol najmä medzišestnástkový futbal bez väčších príležitostí, Slovan hru umne kontroloval. V 79. min skúšal strelecké šťastie z veľkej diaľky Jirásek, ale jeho pokus mal od presného zakončenia veľmi ďaleko. Podobná situácia sa zopakovala aj na opačnej strane v 84. min, zakončovateľom bol Lester Peltier. V závere sa už nič podstatné neudialo, a tak sme dôležitý boj o čelo tabuľky s prehľadom zvládli.

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 1:0 (1:0)

Gól: 45. Fořt

Žlté karty: 10. Bagayoko, 33. Halenár – 25. Jirásek, 76. Habánek, 90. Zeman

Domáci: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Čikoš - Kladrubský - Žofčák, Halenár, Soumah (87. Grendel), Mészáros (60. Peltier) - Fořt (90.+ Jakúbek)

Hostia: Šulla - Habánek, Pavlík, Brabec, Kalabiška - Jirásek, Komara (86. Čermák) - Diviš (46. Hiago), Piroska, Zeman - Diarrassouba

Rozhodovali: Sedlák - Jenčura, Bobko