Úvod Správy Remíza v Zlatých Moravciach

Remíza v Zlatých Moravciach

Na trávniku FC ViOn Zlaté Moravce si hráči "A" tímu Slovana Bratislava pripísali jeden bod za remízu 1:1

Slovanisti remizovali na trávniku nováčika Corgoň ligy FC ViOn Zlaté Moravce v sobotňajšom zápase 14. kola 1:1. Do vedenia išli v prvom polčase domáci, za ktorých sa presadil Matej Náther. Po zmene strán vyrovnal Filip Šebo, ktorý zužitkoval center Petra Jánošíka. "Do zápasu sme vstúpili slušne, avšak netrvalo to dlho. Pustili sme ViOn do vedenia a do konca polčasu sme nedokázali dopredu nič vytvoriť. Rozhodujúcim momentom bolo, že sa nám hneď po zmene strán podarilo vyrovnať. Myslím si, že za druhý polčas sme boli k víťazstvu bližšie," povedal po stretnutí náš tréner Karel Jarolím.

Začali sme lepšie. Už v 2. min Mamadou Bagayoko natiahol hlavičkou gólmana domácich Martina Kuciaka, ktorý jeho pokus vyrazil na roh. Hneď nato poslal Erik Grendel loptu na Martina Dobrotku, ten však trafil vedľa. Ten istý hráč vyslal projektil na Kuciaka aj o sedem minút neskôr, asi z 25 m však vystrelil vedľa. Krátko po tomto momente mieril Filip Šebo z podobnej pozície do náruče Kuciaka. Od tohto momentu však prebrali iniciatívu Zlatomoravčania, ktorí sa ujali vedenia v 11. min. Náther ušiel stredom ihriska, prihral Tomkovi, ten mu loptu vrátil a prvý menovaný prudkou strelou k pravej žrdi bránky Matúša Putnockého otvoril skóre – 1:0. Tomko bol vo veľkej šanci v 24. min, ale Pavlendovu prihrávku z pravej strany umiestnil síce tvrdo, no nepresne. Lopta skončila tesne vedľa ľavej žrde. Neujali sa ani dva pokusy Pavloviča. Najskôr z priameho kopu mieril nad, neskôr prihrávku z rohu od Kuračku poslal iba do stredu bránky. V závere prvého polčasu nevyužil zaváhanie „belasej“ defenzívy ani Náther, ktorý spoza šestnástky mieril vysoko nad bránku.

Po zmene strán boli naši chlapci aktívnejší, čo sa prejavilo aj na skóre. V 47. min poslal Peter Jánošík center do pokutového územia, ktorý Filip Šebo pretlačil za Kuciaka – 1:1. Zverenci trénera Karla Jarolíma mohli ísť už o minútu do vedenia. Milan Ivana prihral striedajúcemu Jurajovi Halenárovi. Ten asi z 10 m prekopol Kuciakovu „svätyňu“. V 51. min sa po priamom kope dostal do čistej príležitosti Kornel Saláta, loptu však za chrbát Kuciaka neprepasíroval. Gólom sa neskončilo ani následné predĺženie prihrávky Šebom na Halenára, ktorý z bezprostrednej blízkosti netrafil priestor medzi žrďami.  V 56. min vyslal ďalekonosnú strelu Erik Grendel, no mieril vedľa. O malú chvíľu pálil z podobnej situácie aj Šebo, ale trafil len do stredu bránky. V 65. min unikol ten istý hráč až do pokutového územia, pri jeho pokuse sa vyznamenal dobre chytajúci Kuciak. V 83. Min vystrelil z diaľky Božič, bránku však netrafil. A keď sa neujal ani pokus Karima Guédého zo záveru zápasu, tímy sa rozišli do šatní po remíze 1:1.

FC ViOn Zlaté Moravce - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)

Góly: 10. Náther - 46. Šebo

Žlté karty: 31. Pavlovič, 86. Chren - 84. Dobrotka

Domáci: M. Kuciak - Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren - Pavlovič - M. Náther (66. Tomášek), Babic (90.+ Ondrejka), Kuračka, A. Candrák (79. Orávik) - R. Tomko

Hostia: Putnocký - Jánošík, Saláta (80. M. Kuzma), Dosoudil, Dobrotka - Božič - Bagayoko, Grendel (75. Guédé), F. Kiss (46. Halenár), Ivana - Šebo

Rozhodovali: Samotný - Chládek, Vorel

Návšteva: 3218 divákov