Úvod Správy Z jasného zápasu nervák

Z jasného zápasu nervák

Názory trénerov po zápase 6. kola Corgoň ligy 2012/13 ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok.

Názory trénerov po zápase 6. kola Corgoň ligy 2012/13 ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok (3:2):

Jozef Valovič (tréner Slovana): „Ružomberok k nám prišiel v pozícii lídra tabuľky a aj dnes ukázal, že má kvalitných a skúsených hráčov. My sme si dokázali vytvoriť šance a dali sme aj góly. Do stavu 3:0 naše mužstvo kontrolovalo priebeh zápasu, aj keď sme mali výhrady k niektorým individuálnym výkonom. Potom súper vrhol všetky sily do útoku a odhalil naše slabiny. Striedajúci hráči zapadli do priemeru, našu hru neoživili. Z jasného zápasu sme si tak spravili nervák. Namiesto toho, aby nás ľudia vytlieskali, sa stretnutie skončilo 3:2. Ak by sme pokračovali vo výkone aj po 60. minúte, bol by som spokojnejší. Aj toto víťazstvo je však veľmi cenné a myslím si, že aj zaslúžené. Je tretie v rade a na Ružomberok sme sa dotiahli už na rozdiel jedného bodu. Musíme sa zmobilizovať do stredy, keď nás čaká Senica. V sobotu hráme v Žiline, po týchto dvoch zápasoch budeme vedieť, ako na tom sme."

Jozef Vukušič (tréner Ružomberka): „Z našej strany to boli dva rozdielne polčasy. Prvý nebol dobrý. Ani Slovan nezačal vo vysokom tempe a my sme sa tomu prispôsobili. Čakali sme, čo bude. Neboli sme aktívni, nechodili sme do súbojov. Dostali sme dva góly, ale Slovan mal už aj predtým šance. Tieto góly sme si doslova pýtali. Na začiatku druhého polčasu sme opäť inkasovali. Až potom sme začali hrať futbal. Z chlapcov zrejme už spadol rešpekt, ktorý mali dovtedy väčší ako v predchádzajúcich zápasoch. Uvedomili si, že už nemajú čo stratiť. Trošku sme preskupili rady, začali sme súpera napádať. Prišli aj góly, ale už nebolo času, aby sme aspoň vyrovnali. Slovan však asi vyhral zaslúžene.“

Na turnaji sa predstaví šesť mužstiev so zahraničnou účasťou.
Pred týždňom sa na Tehelnom poli, aj za účasti hráčov A tímu Slovana, konal výber do prípraviek. Pozrite, ako to vyzeralo.

Majstrovské tričká si môžete zakúpiť na sobotňajšom zápase s Ružomberkom.