Úvod Správy Z Košíc s plným bodovým ziskom

Z Košíc s plným bodovým ziskom

ŠK Slovan Bratislava uspel na východe Slovenska, keď zvíťazil nad MFK Košice 1:0.

ŠK Slovan Bratislava uspel na východe Slovenska, keď zvíťazil nad MFK Košice 1:0. O jediný zásah stretnutia sa postaral po zmene strán hlavičkou Niňaj.

Úvodné minúty piateho kola patrili domácim Košiciam. Už po stoosemdesiatich sekundách hry mal veľkú príležitosť Haskič, keď sa dokázal s ľahkosťou uvoľniť a rútil sa priamo na našu svätyňu. V rozhodujúcom momente však svoju akciu spomalil zasekávačkou na Bagayoka a následne namieril presne do rukavíc Matúša Putnockého. Už o minútu neskôr pred našou bránkou opäť horelo, tentoraz zastavil Diabyho pozorný Niňaj. Košičania hrozili i naďalej, v siedmej minúte ukázal perfektný prehľad v hre Putnocký, keď pohotovo vybehol a zneškodnil šancu Dudu. Slovan dokázal kontrovať v desiatej minúte zásluhou Mészárosa, keď sa mladučký útočník dostal k vlastnej odrazenej prihrávke. Jeho zakončenie vôbec nebolo zlé, no Tofilovski ukázal svoje majstrovstvo. Na ďalší pekný moment sa čakalo do dvadsiatejštvrtej minúty, keď dlhočizný center do šestnástky zakončil Duda akrobatickým spôsobom, no jeho nožničky sa minuli účinku. O päť minút neskôr predviedol peknú akciu Soumah, ale svoj prienik zakončoval iba v páde, a tak bol málo dôrazný. Zápas bol v týchto momentoch úplne vyrovnaný a šance boli na oboch stranách. Tri minúty pred  koncom prvého polčasu si šikovne nabiehal Mészáros, ale center na neho bol prekazený pozorným Tofilovským.  Keďže sa hralo takmer bez prestávky, nemuselo sa ani nadstavovať, a tak prvé dejstvo už nič zaujímavejšie neprinieslo.

Hneď po zmene strán sme sa mohli dostať do vedenia, keď Halenár vyzval Karola Mészárosa prihrávkou za obranu. Mladý útočník však loptu napálil iba do padajúceho Tofilovského. V 52. min sa situácia zopakovala, na začiatku akcie bol opäť Halenár, no Peltier bol tentoraz v ofsajde. Na gól sme ale nemuseli čakať dlho. Prišiel v 58. min po rohovom kope, keď v šestnástke najvyššie vyskočil Branislav Niňaj a hlavou dopravil loptu do siete – 0:1. V 64. min ale pohrozili aj Košičania. Peknú akciu domácich zakončoval z bezprostrednej vzdialenosti Viazanko, našťastie loptu netrafil ani zďaleka ideálne. Halenár zásoboval našich útočníkov aj naďalej dlhými loptami za obranu, jedna z nich prišla v 71. min, no aj tentoraz išlo o ofsajd. O niekoľko minút neskôr ponúkol Lester Peltier krásnu prihrávku nabiehajúcemu Halenárovi, avšak vyše stogólový kanonier nedokázal namieriť medzi košické žrde. V priebehu nasledujúcich desiatich minút zahodili sľubné šance Pačinda, Duda i Haskič. V záverečných minútach však Košičania pred Putnockého bránkou skutočne zavarili. Najprv zahodil stopercentnú šancu z azda siedmych metrov Pačinda, následne nastrelil pravú žrď Haskič. V nadstavenom čase pálil z asi tridsiatich metrov z priameho kopu Halenár, Tofilovski sa ale nenechal prekvapiť. Hoci bol záver mimoriadne hektický, gól nepriniesol, a tak sme si z východu odviezli plný bodový zisk.

MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Góly: 58. Niňaj

Žlté karty: 31. Šinglár, 83. Viazanko, 90.+ Tofilovski - 31. Žofčák, 81. Mészáros, 86. Putnocký, 89. Halenár, 90.+ Peltier

Domáci: Tofiloski - Mikuláš Tóth (81. Bukata), Kavka, Bašista, Sekulič - Šinglár, Hovančík - Viazanko, Duda (87. Skvašík), Haskič – Diaby (73. Pačinda)

Hostia: Putnucký - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Josimov (66. Čikoš) - Kladrubský, Halenár - Žofčák, Soumah (55. Grendel), Meszároš – Fořt (46. Peltier)

Rozhodovali: Samotný - Chládek, Lieskovský