Úvod Správy Výkon ako sa patrí, Myjava nemala nádej na úspech

Výkon ako sa patrí, Myjava nemala nádej na úspech

ŠK Slovan Bratislava ukázal svoju silu a na domácej pôde zvalcoval myjavský Spartak 5:0.

ŠK Slovan Bratislava ukázal svoju silu a na domácej pôde zvalcoval myjavský Spartak 5:0. O góly sa postarali Mészáros, Soumah, Fořt, Bagayoko a v nadstavenom čase i Peltier.

Prvú zaujímavejšiu príležitosť stretnutia priniesla ôsma minúta, keď sa Soumah preštrikoval cez obranu hostí, posunul loptu Mészárosovi a ten hľadal dobre postaveného Fořta. V poslednej chvíli však stihla obrana Myjavy zakročiť. O päť minút neskôr zakončoval po rohovom kope zvnútra šestnástky Sládek, no loptu netrafil podľa predstáv, a tak Poláček zasahovať nemusel. V 15. min sa slovanistom podarilo uvoľniť hrotového útočníka Fořta, ktorý bol dovtedy pozorne sledovaný dvojicou obrancov súpera. Mészáros poslal ľahučký center na Fořtovu hlavu, český legionár ho však nedokázal usmerniť medzi myjavské tyče. Slovan bol aktívnejší i naďalej a v 22. min sa mohla naša snaha premeniť na gól. Igor Žofčák totiž našiel Karola Mészárosa a ten sa z bezprostrednej vzdialenosti pokúsil o akrobatické zakončenie. Hoci loptu netrafil ideálne, myjavskému gólmanovi narobil poriadne problémy. Netrvalo dlho a belasí priaznivci sa gólu naozaj dočkali. V 28. min najprv napriahol z veľkej diaľky Halenár, s jeho strelou si brankár Solnička poradil, avšak na tečovanú ranu Mészárosa z hranice šestnástky už bol prikrátky – 1:0. Ten istý hráč mal možnosť na zvýšenie náskoku už v 32. min. Tentoraz unikol po pravej strane Bagayoko, poslal prízemnú prihrávku na Mészárosa, ale ten v sklze nedokázal namieriť presne.  V závere prvého polčasu mohlo byť vyrovnané, keď po rohovom kope najvyššie vyskočil Černáček a vskutku trestuhodne nepremenil stopercentnú príležitosť z azda piatich metrov. Opäť sa potvrdilo nedáš - dostaneš. V nadstavenom čase zakombinovala celá plejáda slovanistov, na konci akcie bola výmena lopty medzi Halenárom, Žofčákom a Fořtom, kým sa dostala k úplne voľnému Soumahovi. Ten vnikol do šestnástky Myjavy a špicom premenil svoju príležitosť – 2:0.

Druhý polčas sa začal dobre miereným priamym kopom Juraja Halenára. Nášho kanoniera delilo od navýšenia svojho streleckého konta iba zopár centimetrov, hoci opäť šlo o solídnu vzdialenosť. Gólové hody pokračovali a v 50. min bolo už 3:0. Všetko sa začalo centrom Halenára na zabudnutého Igora Žofčáka, ktorý vyzval dobre postaveného Fořta do zakončenia. Český útočník tentoraz nezaváhal a s ľahkosťou poslal loptu ponad padajúceho Černáčeka do myjavskej siete. Iba štyri minúty museli belasí fanúšikovia čakať na ďalšiu radosť, o ktorú sa tentoraz pričinil Bagayoko. Sviatočný strelec sa presadil o tom, čo Soumah posielal loptu pred Solničku a jeden z brániacich Myjavčanov ju nerozvážne odkopol iba do voľného priestoru – 4:0. V týchto momentoch už boli nervy hráčov Spartaka napnuté nad únosnú mieru, kopili chybu za chybou a Slovan mohol v pokoji hrať svoju hru. V 68. min pohrozili po prvý raz v druhom dejstve i hostia. Dobre zatočený rohový kop totiž donútil zakročiť aj Poláčeka, ktorý mal dovtedy navolený dovolenkový režim. V 76. min predviedol vynikajúci obranný zákrok Gorosito, keď čistým spôsobom odstavil nebezpečne rozbehnutého Daniela. Záverečná desaťminútovka sa niesla v nie veľmi zaujímavom duchu, za zmienku ale stojí Soumahov technický obstrel z 89. min, ktorý však smeroval nad Solničkovu svätyňu. Zo štadióna sa ale neoplatilo odísť ani v nadstavenom čase. Práve vtedy sa totiž Peltier dostal k odrazenej lopte po strele Mészárosa a upravil stav stretnutia na záverečných 5:0.

ŠK Slovan Bratislava – Spartak Myjava 5:0 (2:0)

:  28. Mészáros, 45+. Soumah, 50. Fořt, 54. Bagayoko, 90.+ Peltier

Žlté karty: 39. Gorosito – 58. Sládek, 69. Častulin

Domáci: Poláček - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Josimov – Kladrubský (77. Jakúbek) - Žofčák (59. Peltier), Soumah, Halenár, Mészáros – Fořt (71. Grendel)

Hostia: Solnička - Siva, Černáček, Častulín, Lukšík - Marček, Bruško (59. Pelegríny)- Sládek, Pekár, Šulek (57. Kukoľ) – Kosík (70. Daniel)

Rozhodovali: Valášek – Weiss, Brendza

Divákov: 3719

S naším odchovancom sme sa porozprávali o Taliansku, kde Strelo 2 roky pôsobil, no užili sme si aj medzinárodny juniorský turnaj DAKA Cup v Šamoríne spolu s Kucom, Tigranom a Milanom Borjanom.
Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.