Úvod Správy Proti Trenčínu nám to nejde, o body nás obrali fatálne chyby

Proti Trenčínu nám to nejde, o body nás obrali fatálne chyby

ŠK Slovan Bratislava v Trenčíne dvakrát viedol, no aj napriek tomu podľahol na umelej tráve 2:4.

ŠK Slovan Bratislava v Trenčíne dvakrát viedol, no aj napriek tomu podľahol na umelej tráve 2:4. Skóre otváral v 49. min Halenár, druhý gól belasých pridal Mészáros. Fatálne chyby v závere nás ale pripravili aj o bod a Malec hetrikom priklonil výhru na domácu stranu.

Od začiatku stretnutia sa obe mužstvá snažili o aktívny futbal, avšak tropické teplo si vypýtalo svoju daň. Už v ôsmej minúte spravili domáci chybu v strede ihriska a následne sa belasí rútili na Volešáka v prečíslení. Halenár ale nenašiel Hlohovského ideálne a jeho center sa napokon dostal do rúk súperovho gólmana.  Ďalší zaujímavý moment prišiel v 15. min, keď dostal Grendel prihrávku za obranu. Ideálny moment na zakončenie však premeškal, a tak si s ním trenčianska defenzíva poradila. V 23. min pohrozili aj domáci. Štefánik hľadal nabiehajúceho Mondeka, ale sľubnú príležitosť súpera zrušil ofsajdový verdikt. Veľké teplo prinieslo aj netradičný moment v podobe prestávky na rýchle osvieženie i zavlaženie trávnika. V 32. min prišla veľká šanca Soumaha, ktorý opäť raz ukázal svoje individuálne umenie, prešiel cez celú obranu Trenčína, no z pravej strany šestnástky namieril iba tesne vedľa. V 41. min poslali Trenčania ďalšiu krížnu loptu za našu obranu a ak by William zakončil o pár centimetrov lepšie, Putnocký by zrejme nemal šancu na úspech. V závere polčasu sa domáci snažili centrovanými loptami zaskočiť belasú defenzívu, avšak Putnocký všetko riešil s prehľadom. V 44. min prišla ďalšia tutovka domácich. V našej šestnástke si totiž William spracoval prihrávku za obranu a z otočky zakončil. Lopta našťastie letela iba tesne pomimo Putnockého svätyne. Najväčšia príležitosť prvej štyridsaťpäťminútovky však ešte iba mala prísť. Trenčania sa v nadstavenom čase dostali do úniku dvoch hráčov na brankára a Štefánik sa rozhodol posunúť loptu Williamovi pred prázdnu bránku. Na naše šťastie šlo skôr o odkop ako pekný pas, a tak lopta smerovala iba mimo hraciu plochu.

Vstup do druhého polčasu nám vyšiel omnoho lepšie, než záver prvého. V 48. min sa Soumah opäť snažil preštrikovať cez obranu Trenčína, no Baéz ho zastavil nedovoleným spôsobom. Priamy kop pekne zatočil Žofčák a trajektóriu letu hlavou upravil Halenár naozaj nechytateľným spôsobom – 0:1.  V 53. min sa pokúsil o individuálny prienik aj Čögley, avšak pozorný Kolčák si dobre spravil svoju robotu a dobiedzajúceho hráča súpera zastavil.  O osem minút neskôr sme sa mohli radovať po druhý raz. Rohový kop totiž dopadol na hlavu Čikoša a ku gólu chýbali azda milimetre. Opäť sa však potvrdilo nedáš - dostaneš. Z nasledujúceho rohového kopu sa presadil Mondek, keď prudkou delovkou z hranice pokutového územia nedal Putnockému šancu na úspech. Smútiť sme ale nemuseli dlho, pretože už z nasledujúcej akcie sa slovanisti dokázali presadiť. Striedajúci Mészáros dostal loptu do behu a dobre umiestnenou ranou prekonal Volešáka – 1:2. Ten istý hráč sa mohol presadiť aj o minútu neskôr po centrovanej lopte Žofčáka. Tentoraz ale minul trenčiansku bránku. Ani druhý polčas neminula pauza na pitný režim, zdržanie však bolo minimálne. V 72. min sa po Mondekovom centri pokúšal o akrobatické zakončenie William, ale efektný kúsok mu vôbec nevyšiel. V nasledujúcich momentoch prebrali iniciatívu domáci, Slovan čakal najmä na brejky. Táto taktika nám však nevyšla. Opäť sa ukázalo, že kolmé prihrávky za obranu absolútne nezvládame. Do šance sa takýmto spôsobom dostal Mondek, ktorý pálil k vzdialenejšej tyči Putnockého bránky. Náš gólman sa natiahol aký je dlhý, aby strelu vytesnil, no na dorážajúceho Mondeka sa už prizeral iba zo zeme – 2:2. V našej obrane ale zostali otvorené dvere aj naďalej a prenechaná lopta sa tak dostala k Holúbekovi už v nasledujúcej príležitosti. Iba perfektný sklz Putnockého nás zachránil pred inkasovaním. Desať minút pred koncom hlavičkoval v šestnástke Peltier, namieril ale iba do stredu bránky. Bod sa málil obom tímom, a tak sa hral útočný futbal i naďalej. V 83. min dostal Lester Peltier prihrávku za obranu a rútil sa sám na Volešáka, no rolu hrdinu stretnutia trestuhodne zahodil. Lopty za stuhnutých obrancov hrali v celom stretnutí prím. Jednu takú dostal päť minút pred záverečným hvizdom Mondek, prekľučkoval sa až do šestnástky a vyzval na strelu Štefánika. Domáci futbalista našťastie opečiatkoval iba žrď, neujala sa ani následná dorážka. Netrvalo však dlho a prišlo fatálne zaváhanie Matúša Putnockého, ktorý si chcel kľučkou spraviť dobiedzajúceho Maleca. Útočník AS mu ale loptu vypichol a poľahky ju následne poslal do siete – 3:2. Brankár belasých si ale vybral veľmi zlý deň a už v nasledujúcej šanci pohorel opäť. Traja naši obrancovia sa pasovali s osamoteným Malecom, na pomoc im vybehol aj Putnocký. Trenčiansky zakončovateľ si obhodil loptu okolo nich všetkých a zavŕšil dielo skazy.

AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava 4:2 (0:0)

Góly: 62. Mondek, 77., 87. a 89. Malec - 49. Halenár, 64. Mészáros

Žlté karty: 48. Baéz, 90.+ Štefánik – 90.+ Kladrubský

Domáci: Volešák - Čögley, da Silva, Kleščík (57. Rundič), Mazáň - Baéz (69. Bariš) - Mondek, Holúbek, Štefánik, Frimmel (56. Malec) - William

Hostia: Putnocký – Čikoš (77. Niňaj), Gorosito, Kolčák, Josimov - Grendel, Kladrubský - Žofčák, Soumah (62. Mészáros), Hlohovský – Halenár (78. Peltier)

Rozhodovali: Hrčka - Balko, Poláček