Úvod Správy Veľmi zlé pocity

Veľmi zlé pocity

Igor Žofčák: „Čakali sme, že tento zápas bude o jednom góle, no myslel som si, že ho dáme my“

„Pocity sú veľmi zlé. Do zápasu sme šli s tým, že chceme zvíťaziť a stiahnuť náskok súpera v tabuľke. Bohužiaľ, dopadlo to presne naopak. Stalo sa to, čo sme vôbec nechceli. Takáto prehra je hrozná,“ charakterizoval svoju náladu po sobotňajšom šlágri so Žilinou (0:1) náš stredopoliar Igor Žofčák. V kabíne zavládol smútok a nervozita, chlapcov najviac mrzel fakt, že vedúci „šošoni“ majú o deväť bodov viac ako my.

O osude stretnutia rozhodla 68. min a presný zásah najlepšieho strelca ligy Tomáša Majtána. „Čakali sme, že tento zápas bude o jednom góle, no myslel som si, že ho dáme my. Škoda. Keď už sme prehrávali 0:1, nenazbierali sme sily na zvrat,“ skonštatovala čerstvá posila z tímu českého majstra AC Sparta Praha.

Mužstvo mrzela prehra o to viac, že v úvode zápasu sa dvakrát do dobrej streleckej príležitosti dostal Juraj Halenár a jednu šancu mal aj Filip Šebo. Skóre sa však nemenilo. „Chceli sme na nich vyletieť. Na začiatku zápasu sme mali dobré šance, no potom sme prestali hrať. Neviem aký dôvod sme na to mali. Jednoducho, nešlo nám a nedostali sme sa späť do zápasu,“ uviedol 27-ročný rodák z Michaloviec.

Tréner Karel Jarolím zmenil po príchode na lavičku niektoré veci, no požiadavky zostali tentokrát nevypočuté. „Snažil sa zapracovať na hernej disciplíne, no v sobotu sme si napriek tomu nedali pozor na vec, na ktorú nás upozorňoval. Vedeli sme, že Žilina rýchlo rozohráva loptu, no nepostrážili sme si to a dostali sme z toho gól,“ kajal sa Žofčák.

Stretol sa s bývalým spoluhráčom

V tíme MFK Ružomberok doteraz radi spomínajú na zisk majstrovského titulu. Nemalú mieru na jedinom prvenstve v slovenskej súťaži v histórii Liptákov mali aj Igor Žofčák a Štefan Zošák, ktorí v sobotu nastúpili proti sebe. „Nebol čas zaspomínať si. Trochu sme sa porozprávali pred zápasom, počas už samozrejme nie,“ zakončil Žofčák.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Prinášame zápasový bulletin na duel s Lincolnom.
Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.

Neprehliadnite

Na Majstrovstvách Slovenska v elektronických športoch majú belasí najsilnejšie zastúpenie.
Slovan TV pripravil počas reprezentačnej prestávky profilový rozhovor s Jaromírom Zmrhalom, v ktorom prezradil zaujímavosti zo zákulisia z pôsobenia v Slavii Praha, ale aj mimofutbalové nepríjemnosti v Taliansku.
Najväčšie slovenské derby sa nezadržateľne blíži. Už v nedeľu 17.10. o 17.00 h sa stretnú momentálne tabuľkovo dve najlepšie mužstvá ligy.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.