Úvod Správy Slovan po dráme o krok bližšie k obhajobe

Slovan po dráme o krok bližšie k obhajobe

Slovan postúpil cez domáci Trenčín do štvrťfinále Slovenského pohára. V riadnom hracom čase sa zápas skončil 1:1 a o víťazovi rozhodli jedenástky. V nich boli úspešnejší zverenci Karla Jarolíma.

Slovan postúpil cez domáci Trenčín do štvrťfinále Slovenského pohára 2010/11. Obhajca v dueli 3. kola na Sihoti viedol, ale v riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne 1:1 a o víťazovi tak rozhodli jedenástky. V nich boli úspešnejší zverenci Karla Jarolíma, ktorí zvíťazili 3:2.

Zápas mal od začiatku dobré tempo. Trenčania v snahe využiť výhodu domácej umelej trávy hrali aktívne a odvážne smerom dopredu, Slovan mal nebezpečné predovšetkým rýchle kombinácie po zisku lopty v strede poľa.  Už v 2. min domáci Depetris vo výhodnej pozícii trafil do nôh Dobrotku, na druhej strane vypálil Kordič tesne vedľa ľavej žrde. V 21. min sa dobre hrajúci Kordič dočkal premiérového súťažného gólu v drese Slovana. Žofčák vysunul Ivanu, na jeho prihrávku na bližšiu žrď si výborne nabehol chorvátsky útočník a loptu umiestnil pod brvno – 0:1. Domáci mali niekoľko nebezpečných akcií, ale väčšinou ich nezakončili presne, ako napríklad Adi po centri Hlohovského. V 36. min po dlhom odkope Saláta prehral súboj s Adim, z následnej akcie Horváth vystrelil ešte len do Guédého, ale voľný  Depetris už zblízka vyrovnal na 1:1. O tri minúty mal blízko ku gólu Hlohovský, ktorý zakončoval do brvna. Do prestávky sa lopta ešte raz ocitla za chrbtom brankára Volešáka. Poslal ju tam z priameho kopu Pečnik, no rozhodcovia odmávali i odpískali ofsajd nabiehajúcich hráčov.

Po prestávke už hrali obe mužstvá o niečo opatrnejšie, ale o šance aj tak nebola núdza. Hostia mohli skórovať po štandardných situáciách, Jánošík a Saláta však nehlavičkovali medzi žrde. Dve príležitosti mal aj Ivana, ale v prvom prípade poslal loptu iba do rúk Volešáka a po spätnej prihrávke striedajúceho Bagayoka sám na hranici šestnástky vystrelil vedľa brány. Z rovnakej pozície na opačnej strane zakončil Hlohovský príliš vysoko a výbornú strelu Mazána v 86. min vyrazil Putnocký. Po 90 minútach sa tak o postupujúcom nerozhodlo a nasledoval penaltový rozstrel.

V ňom belasí viedli už 2:0 a zdalo sa byť rozhodnuté, lenže Pečnik s Grendelom zaváhali a pred piatou sériou bol stav 2:2. Adiho strelu vyrazil výborný Putnocký a Šebo s prehľadom poslal Slovan do ďalšieho kola.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1), 2:3 na pok. kopy

Góly: 36. Depetris – 21. Kordič

ŽK: 57. Čögley, 58. Baez – 63. Grendel

Rozhodovali: Chmura – Benko, Tomčík

1913 divákov

Penaltový rozstrel: Depetris – prestrelil, Kiss – 0:1, Horváth – Putnocký chytil, Ivana – 0:2, Hlohovský – 1:2, Pečnik – Volešák chytil, Ševela – 2:2, Grendel – prestrelil, Adi – Putnocký chytil, Šebo – 2:3

Trenčín: Volešák – Čögley, Kleščík, Ševela, Holúbek – Horváth, Baez (69. Mazán), Štefánik (80. Godál), Hlohovský – Depetris, Adi

Slovan: Putnocký – Jánošík, Saláta, Dobrotka (86. Štepanovský), Pečnik – Grendel, Guédé, Kiss, Žofčák (68. Bagayoko) – Ivana, Kordič (60. Šebo)

Karel Jarolím (tréner Slovana): „V prvom rade musím konštatovať, že to bol z oboch strán kvalitný zápas. Bolo vidieť, že Trenčín je zvyknutý na umelú trávu, má kvalitné mužstvo, ktoré produkuje kombinačný futbal. My sme to všetko vedeli, ale v úvode sme mali problémy. Robili sme chyby na pravej strane, v obrane sa súperi často ocitali za chrbtami našich hráčov. Do druhého polčasu sme zmenili rozostavenie, z klasického 4-4-2 sme prešli na systém s jedným útočníkom a defenzívna činnosť mužstva bola lepšia. Mohli sme aj rozhodnúť. Saláta s Jánošíkom hlavičkovali po rohu sami, Ivana mal tiež dobrú príležitosť. Penalty sú lotériou a viac šťastia sme mali my.“

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „Bol to naozaj veľmi dobrý duel, konečne mal aj zodpovedajúcu divácku kulisu. Bolo sa na čo pozerať, oba tímy chceli hrať futbal. Hráči si tento zápas užili. Teraz sú smutní, no to patrí k futbalu. Potlesk si určite zaslúžili. Ukázali, že vieme hrať futbal a o to podľa mňa dnes aj išlo.“