Úvod Správy Pred začiatkom prípravy prehra v Brne

Pred začiatkom prípravy prehra v Brne

ŠK Slovan Bratislava nastúpil na zápas proti Brnu oslavujúcemu založenie klubu, priateľský súboj sa skončil výsledkom 3:1.

ŠK Slovan Bratislava nastúpil na svoj prvý prípravný zápas ešte pred začiatkom letnej prípravy pri oslave stého výročia založenia brnenského klubu, priateľské meranie síl sa skončilo víťazstvom domáceho tímu 3:1. O gól Slovana sa postaral z pokutového kopu Gorosito.

Slovan nastúpil do priateľského zápasu s viacerými novými tvárami a na tímovej hre to bolo cítiť. Zápas sa začal zhurta, úvodné minúty patrili belasým. V 7. min však pohrozili aj domáci, keď po rohovom kope Advič hlavičkoval do žrde. Odrazenú loptu už slovanisti dokázali upratať do bezpečia. O sedem minút neskôr sa dostali hráči Brna k dvom streleckým pokusom. Zatiaľ čo prvý musel pokryť Poláček, s druhým si poradila naša defenzíva. V 28. min sa cez obranu súpera dostal Szarka, v poslednej chvíli ho však stihol zastaviť Pernica. O dve minúty neskôr opäť udreli domáci, Švancara dokázala belasá obrana pokryť.  Veľkú príležitosť priniesla 36. min. Brno získalo rohový kop, po ktorom hlavičkoval Kroupa, jeho zakončenie skončilo opäť na našej konštrukcii. Na bránkovej čiare loptu zastavil Poláček. V 39. min horelo na opačnej strane. Advič nedovolene bránil Huttu a rozhodca ukázal na biely bod. Loptu si postavil Gorosito a s prehľadom napálil loptu do siete.

Po zmene strán dopadla na ihrisko svetlica a to práve počas veľkej príležitosti jedného z domácich hráčov. Poláček však zostal pozorný a svoj tím opäť podržal. V 52. min vypracoval šancu pre domácich Glasera a ponúkol hlavičkové zakončenie Škodovi, ktorý opäť rozozvučal slovanistickú žrď. O tri minúty neskôr už nepomohla Poláčekovi ani konštrukcia jeho svätyne. Markovič namieril loptu smerom na bránku a nabiehajúci Škoda je tečoval do našej siete – 1:1. Netrvalo dlho a Glaser mal na kopačke aj druhý gól, tentoraz sa však opätovne vyznamenal Poláček. V 68. min zaskočil našu defenzívu Halaška, dostal sa k centrovanej lopte a bez prípravy pálil. Našťastie namieril tesne nad. Ubehlo iba pár sekúnd a pokutový kop bol nariadený aj proti belasým. Přerovského totiž v šestnástke zasiahol kopačkou do tváre jeden z brániacich hráčov a nebolo o čom diskutovať. Exekútorom penalty bol Mezlík, ktorého strela mierila nechytateľne pod brvno – 2:1. Dvanásť minút pred koncom riadneho hracieho času Mezlík našiel parádnou kolmicou Halašku, ten však prestrelil. Z nasledujúcej akcie mohol zvýšiť Přerovský, aj táto strela však letela nad. Pribúdajúci čas a početné striedania našu hru oslabili, čo súper dokázal využiť na stupňujúci tlak. V 84. min Přerovský zakončil nacvičený signál a napol našu sieť po tretí raz – 3:1. V závere stretnutia mali domáci ešte dve zaujímavé príležitosti, no stav sa už nemenil.

FC Zbrojovka Brno – ŠK Slovan Bratislava 3:1 (0:1)

Góly:  55. Škoda, 70. Mezlík (z pokutového kopu), 84. Přerovský - 40. Gorosito (z pokutového kopu)

Zostava Slovana: Poláček (81. Valašík) – Pecko, Gorosito (46. Čermák), Gregora, Cingel (46. Štefunko) – Vrablec, Bagi, Jakúbek (63. Túri), Turčák (46. Vaniš) – Szarka (55. Gašič), Hutta (55. Gašparovič)