Jeden triumf a dve druhé miesta
Na turnaji Spomienka na Petra Dubovského v štyroch kategóriách štyria rôzni víťazi.
Počas uplynulého víkendu sa na hlavnom ihrisku na Pasienkoch uskutočnil XIII. ročník medzinárodného turnaja prípravkárov Spomienka na Petra Dubovského.
Aj keď výsledky v tomto prípade nie sú to najdôležitejšie, určite nás môže tešiť, že belasá U10 vo svojej kategórii triumfovala a výbery Slovana do 11 i 9 rokov obsadili druhé miesto. Najmladší slovanisti skončili tesne za medailovými priečkami na štvrtej pozícii.
Vo fotogalérii si môžete pozrieť vyše 170 záberov z tohto tradičného podujatia venovaného jednej z najvýznamnejších osobností v bohatej histórii Slovana Bratislava. Ďakujeme účastníkom turnaja a fanúšikom na tribúnach, ktorí si takýmto spôsobom spomenuli na Petra Dubovského, ale aj všetkým, ktorí spomienku na Petra nosia stále v srdci. Možno aj trochu symbolicky sa v sobotu najlepším strelcom v kategórii desaťročných stal hráč Trenčína Lucas Demitra, syn ďalšieho skvelého slovenského športovca, ktorý nás opustil predčasne, Pavla Demitru.
Výsledky XIII. ročníka turnaja Spomienka na Petra Dubovského:
Kategória U11
Slovan Bratislava – MFK Skalica 4:0
Slavia Praha – ETO Györ 0:6
Zbrojovka Brno – MŠK Žilina 0:1
Slovan Bratislava – Slavia Praha 5:1
MFK Skalica – Zbrojovka Brno 0:6
ETO Györ – MŠK Žilina 0:2
Slavia Praha – Zbrojovka Brno 0:4
ETO Györ – Slovan Bratislava 1:3
MFK Skalica – MŠK Žilina 0:3
Zbrojovka Brno – ETO Györ 5:0
Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:5
MFK Skalica – Slavia Praha 5:0
Slovan Bratislava – Zbrojovka Brno 2:1
ETO Györ – MFK Skalica 5:1
MŠK Žilina – Slavia Praha 4:0
Konečné poradie:
1. Žilina 5 5 0 0 15:2 15
2. Slovan 5 4 0 1 16:8 12
3. Brno 5 3 0 2 16:3 9
4. Györ 5 2 0 3 12:11 6
5. Skalica 5 1 0 4 6:18 3
6. Slavia 5 0 0 5 1:24 0
Najlepší brankár: Barnabás Ruisz (Györ)
Najlepší hráč: Filip Szepei (Žilina)
Najlepší strelec: Jakub Kolník (Slovan) – 6 gólov
Zostava Slovana: Balog, Danihel – Bezák, Hečko, Pančík, Čabala, Hornyák (1 gól), Jamrich (1), Čerepkai (3), Vician (1), Duffek (1), Jankovič, Kolník (6), Sliacky (3)
Kategória U10
Slovan Bratislava – AS Trenčín 1:1
Slavia Praha – ETO Györ 3:5
Zbrojovka Brno – MŠK Žilina 1:1
Slovan Bratislava – Slavia Praha 7:3
AS Trenčín – Zbrojovka Brno 1:1
ETO Györ – MŠK Žilina 3:4
Slavia Praha – Zbrojovka Brno 0:6
ETO Györ – Slovan Bratislava 0:1
AS Trenčín – MŠK Žilina 0:2
Zbrojovka Brno – ETO Györ 1:2
Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:1
AS Trenčín – Slavia Praha 7:1
Slovan Bratislava – Zbrojovka Brno 0:8
ETO Györ – AS Trenčín 2:4
MŠK Žilina – Slavia Praha 7:0
Konečné poradie:
1. Slovan 5 3 1 1 11:13 10
2. Žilina 5 3 1 1 15:6 10
3. Brno 5 2 2 1 17:4 8
4. Trenčín 5 2 2 1 13:7 8
5. Györ 5 2 0 3 12:13 6
6. Slavia 5 0 0 5 7:32 0
Najlepší brankár: Bence Tamási (Györ)
Najlepší hráč: David Jambor (Brno)
Najlepší strelec: Lucas Demitra (Trenčín) – 6 gólov
Zostava Slovana: Hapl, Daniel Džavoronok – Demjanovič, Bajzík, Kis, Vašš, Murgaš (1), Sečanský (3), Haramia (2), Lovás (1), Veselík (1), Dávid Džavoronok (3)
Kategória U9
Slovan Bratislava – AS Trenčín 2:5
Sparta Praha – ETO Györ 1:0
Zbrojovka Brno – MŠK Žilina 3:1
Slovan Bratislava – Sparta Praha 1:0
AS Trenčín – Zbrojovka Brno 4:1
ETO Györ – MŠK Žilina 10:1
Sparta Praha – Zbrojovka Brno 2:0
ETO Györ – Slovan Bratislava 1:2
AS Trenčín – MŠK Žilina 4:0
Zbrojovka Brno – ETO Györ 2:3
Slovan Bratislava – MŠK Žilina 8:1
AS Trenčín – Sparta Praha 2:1
Slovan Bratislava – Zbrojovka Brno 1:2
ETO Györ – AS Trenčín 4:6
MŠK Žilina – Sparta Praha 1:11
Konečné poradie:
1. Trenčín 5 5 0 0 21:8 15
2. Slovan 5 3 0 2 14:9 9
3. Sparta 5 3 0 2 15:4 9
4. Györ 5 2 0 3 18:12 6
5. Brno 5 2 0 3 8:11 6
6. Žilina 5 0 0 5 4:36 0
Najlepší brankár: Valint Domonkos (Györ)
Najlepší hráč: Artur Gajdoš (Trenčín)
Najlepší strelec: Artur Gajdoš (Trenčín) – 15 golov
Zostava Slovana: Daniel Džavoronok – Kováč, Parajka, Čunderlík, Leščák, Jamrich, Szikela (1), Kachnič, Murár (2), Juritka (5), Záhon, Suto (3), Studený, Mošovský (2), Takács (1)
Kategória U8
Slovan Bratislava – AS Trenčín 1:3
Sparta Praha – ETO Györ 7:1
Zbrojovka Brno – MŠK Žilina 1:0
Slovan Bratislava – Sparta Praha 1:9
AS Trenčín – Zbrojovka Brno 5:2
ETO Györ – MŠK Žilina 6:2
Sparta Praha – Zbrojovka Brno 8:1
ETO Györ – Slovan Bratislava 4:1
AS Trenčín – MŠK Žilina 4:1
Zbrojovka Brno – ETO Györ 1:1
Slovan Bratislava – MŠK Žilina 3:0
AS Trenčín – Sparta Praha 1:7
Slovan Bratislava – Zbrojovka Brno 4:1
ETO Györ – AS Trenčín 2:2
MŠK Žilina – Sparta Praha 0:4
Konečné poradie:
1. Sparta 5 5 0 0 35:4 15
2. Trenčín 5 3 1 1 15:13 10
3. Györ 5 2 2 1 14:13 8
4. Slovan 5 2 0 3 10:17 6
5. Brno 5 1 1 4 6:18 4
6. Žilina 5 0 0 4 3:18 0
Najlepší brankár: Andrej Szijjártó (Žilina)
Najlepší hráč: Arsen Vitarigov (Sparta)
Najlepší strelec: Martin Zentrich (Sparta) – 8 gólov
Zostava Slovana: Horvát – Masaryk (1), Salay (2), Čajági (1), Sabo, Hrušovský, Kovács, Mandúch (2), Holub, Bugala (1), Balko (2), Murár (1), Nemec, Vysocký