Úvod Správy Prvé tohtosezónne ligové víťazstvo u súpera!

Prvé tohtosezónne ligové víťazstvo u súpera!

Vybojovali sme prvé víťazstvo na ihriskách súperov v tejto sezóne. Naši chlapci zvíťazili na pôde MFK Košice (2:1)

Vybojovali sme prvé víťazstvo na ihriskách súperov v tejto sezóne. Naši chlapci zvíťazili na pôde MFK Košice (2:1). Do vedenia však išli najskôr domáci, keď sa z pokutového kopu presadil Marko Milinkovič. Ešte do prestávky vyrovnal Martin Dobrotka, po zmene strán zariadil cenný triumf Filip Šebo. Nový tréner Karel Jarolím zažil teda na lavičke Slovana Bratislava úspešnú premiéru. "Chceli sme v Košiciach vyhrať, aby sme si udržali kontakt so špicou tabuľky, čo sa nám aj podarilo. Inkasovali sme síce na začiatku po banálnej chybe, no ešte do prestávky sme vyrovnali. Škoda, že sme z jedenástky nestrelili aj druhý gól. Dali sme ho však po prestávke a domov si vezieme tri body," skonštatoval Jarolím

Prvý vzruch v riedko zaplnenom Čermeli prišiel až v 14. min. Priamo kop z pravej strany v podaní Igora Žofčáka však náš kapitán Radek Dosoudil umiestnil pravačkou len tesne vedľa ľavej žrde Tofiloskiho bránky. O päť minút nepochodil ani Mario Božič, ktorý z priameho kopu mieril vedľa. V 22. min sa však vedenia ujali domáci. Karim Guédé fauloval v pokutovom území unikajúceho Karaša a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Milinkovič – 1:0. Inkasovaný gól našich chlapcov akoby naštartoval. Zakrátko mohol vyrovnať Šebo, jeho tvrdá strela z pravej strany ale brankára Košíc neprekvapila. Skóre sa menilo až v 33. min, keď si na ďalekonosný center Martina Dobrotku nedokázal vyskočiť Šebo a lopta doplávala až do bránky prekvapeného Tofiloskiho – 1:1. Tlak „belasých“ pokračoval. O dve minúty tvrdo vystrelil Jánošík, gólman východniarov vyrazil jeho pokus iba pred seba, situáciu upokojil až Cicman, ktorý poslal loptu na roh. Ešte väčšiu príležitosť mala naša ofenzíva v 36. min. Kolbas nepodarenou „malou domov“ poslal do úniku Šeba, ktorý obišiel brankára Košíc. Ten ho pri pokuse o streľbu fauloval. Juraj Halenár z pokutového kopu mieril presne k pravej žrdi, loptu však nevystrelil dostatočne razantne, a tak ju Tofiloski stačil vyraziť na roh.

Aj po zmene strán sme pokračovali v tlaku. V 47. min nastrelil Šebo spoza šestnástky brvno, o dve minúty neskôr mieril z podobnej pozície vedľa. Neujala sa ani Halenárova prízemná strela do stredu bránky. Snaha „belasých“ bola korunovaná v 62. min. Igor Žofčák poslal skvelú kolmicu na unikajúceho Halenára, ten nezištne sám pred brankárom prihral Šebovi, ktorý nemal problém pohodlne skórovať do prázdnej bránky – 1:2. Košice sa dlho nevedeli otriasť. Jediný, kto z východniarov neustále „podkuroval“ našej defenzíve bol stredopoliar Marko Milinkovič. Ten v 79. min poslal rohový kop na hlavičku Djokoviča, srbský stopér mieril tam, kde stál brankár Matúš Putnocký. O štyri minúty neskôr nedotiahol na výborný center Milinkoviča Róbert Cicman. Keď ani v 88. min nezatĺkol povestný posledný klinec do košickej rakvy v samostatnom nájazde Šebo, bolo jasné, že Slovan odíde z metropoly východu s tesným, no veľmi cenným víťazstvom.

MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1)

Góly: 23. Milinkovič (z 11 m) - 33. Dobrotka, 63. Šebo

Žlté karty: 37. Tofiloski, 46. Kolbas - 30. Guédé, 56. Dobrotka

Domáci: Tofiloski - Kolbas, T. Dobias (46. I. Djokovič), R. Cicman, Čonka - K. Kuzma (84. Pačinda), Šinglár - Milinkovič, Karaš (74. U. Matič), Pavol Jurčo - D. Škutka

Hostia: Putnocký - Jánošík, Saláta, Dosoudil, Dobrotka - Bagayoko (61. Ivana), Božič, Guédé (46. F. Kiss), Žofčák - Halenár (84. Kordič), Šebo

Rozhodovali: Šipoš - R. Sluk, Vorel