Úvod Správy Prvá strata jarných bodov

Prvá strata jarných bodov

ŠK Slovan Bratislava remizoval v zápase 24. kola s MFK Košice 1:1.

ŠK Slovan Bratislava remizoval v zápase 24. kola s MFK Košice 1:1. O vyrovnávajúci gól belasých sa na východe republiky postaral po zmene strán Peltier.

Prvú zaujímavejšiu akciu priniesla piata minúta, keď sa spoza belasej obrany snažil presadiť domáci Karaš. Namieril však do stredu Putnockého bránky a urastený gólman si s nevýrazným pokusom bez problémov poradil. O štyri minúty neskôr atakoval Pauschek jedného z útočiacich Košičanov a rozhodca nariadil mimoriadne prísny pokutový kop. So Šindlárovým zakončením si však Putnocký umne poradil, keď vystihol správnu stranu. V 13. min pohrozili aj hostia, kombinácia Peltiera s Halenárom však skončila na pozornom brankárovi východniarov. Pekný, kombinačný futbal pokračoval aj naďalej, šance si tvorili obe mužstvá. Dvadsiataprvá minúta priniesla krásny center Peltiera a následnú delovku Halenára. Tá ale rozvlnila iba bočnú sieť košickej bránky, a tak bolo vzrušenie zbytočné. V 32. min sa po ľavej strane rozbehol Karaš a vyslal pred Putnockého nebezpečný center, brankár slovanistov bol opäť pozorný. O niekoľko okamihov neskôr zachytil Pauschek neobozretne, no azda podvedome, loptu rukou vo vlastnej šestnástke a vyrobil tak druhý pokutový kop pre domácich. Na biely bod sa tentoraz postavil Diaby a tvrdou ranou pod brvno nedal Putnockému šancu na úspech – 1:0. Gól Košičanov evidentne nabudil a v záverečnej desaťminútovke prvého polčasu si dokázali vytvoriť ešte niekoľko šancí, obrana Slovana si ale dala pozor.

Po zmene strán urobili vo svojich zostavách obe mužstvá zmeny, tie pomohli najmä slovanistom. Už v 49. min mal na kopačke vyrovnanie Peltier. Po prihrávkach na jeden dotyk sa dostal do šestnástky súpera a nastrelil pravú tyč košickej svätyne. O sedem minút neskôr slovanisti dopravili loptu do súperovej siete, no gól z toho nebol. Žofčák totiž nacentroval loptu pred Tofilovského, kde si ju belasí niekoľkokrát vymenili, až sa dostali do ofsajdovej pozície. V 63. min bolo všetko inak. Soumah nádherne vycvičil defenzívu súpera, keď si zasekol loptu, na čo mu skočila celá košická obrana. Následne našiel voľného Peltiera a ten nezaváhal – 1:1. V 72. min pohrozil Tóth, Putnocký bol však opäť na správnom mieste. Gólom sa neskončila ani šanca Kamila Kopúneka, ktorá sa zrodila o niečo neskôr. Osem minút pred vypršaním riadneho hracieho času to pred našou bránkou opäť horelo. Diaby sa rútil na Putnockého tiesnený iba nestíhajúcim Gorositom, zakončenie Košičana však náš gólman končekmi prstov vytlačil na rohový kop. Záver zápasu bol z oboch strán opatrný, a tak sa súboj skončil remízou 1:1.

MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)

: 37. Diaby (z pokutového kopu) – 63. Peltier

Žlté karty: 23. Sekulič, 55. Bašista – 24. Soumah, 36. Pauschek

Domáci: Tofiloski - Tóth, Ostojič, Bašista (57. Kavka), Sekulič - Hovančík, Šinglár - Viazanko, Karaš (46.Bukata), Matič (90.+ C. Diaby) - Diaby

Hostia: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Pauschek (46. Lukšík) - Kladrubský - Žofčák, Halenár, Soumah (75. Milinkovič) - Hlohovský (46. Kopúnek), Peltier

Rozhodovali: Vnuk – Vorel, Lieskovský

Divákov:  5322

Na turnaji sa predstaví šesť mužstiev so zahraničnou účasťou.
Pred týždňom sa na Tehelnom poli, aj za účasti hráčov A tímu Slovana, konal výber do prípraviek. Pozrite, ako to vyzeralo.

Majstrovské tričká si môžete zakúpiť na sobotňajšom zápase s Ružomberkom.