Úvod Správy Belasí rozdrvili Prešov

Belasí rozdrvili Prešov

ŠK Slovan Bratislava nezaváhal ani vo svojom štvrtom jarnom vystúpení a prevalcoval súpera z Prešova vysoko 5:0.

ŠK Slovan Bratislava nezaváhal ani vo svojom štvrtom jarnom vystúpení a prevalcoval súpera z Prešova vysoko 5:0. O góly sa postarali dvakrát Halenár a Grendel, jeden pridal Hlohovský.

Zápas sme začali ako z veľkej príručky futbalových majstrov. Už v šiestej minúte unikol nepozornej prešovskej obrane rýchlonohý Peltier a Petráš musel zatiahnuť ručnú brzdu. Keďže tak učinil až v pokutovom území belasých, okrem červenej karty nasledoval aj pokutový kop. Ten bez problémov premenil Juraj Halenár a poslal Slovan do vedenia. Domáci boli aj naďalej výrazne aktívnejším a lepším mužstvom. Hra, ktorú predvádzali musela potešiť oči všetkých prítomných divákov. Prešov, kratší o jedného muža, evidentne nestíhal. V 25. min Soumah krásne zakombinoval s Bagayokom, ktorý poslal center na hlavu Peltiera. Lopta však bola pre legionára z Trinidadu a Tobaga privysoká. O päť minút neskôr sa ten istý hráč preštrikoval cez celú defenzívu východniarov, avšak ani tentoraz nezakončil presne. V 32. min bolo všetko inak. Soumah uvidel voľný priestor v defenzíve Prešova a naservíroval Halenárovi milimetrovú prihrávku. Skúsený zakončovateľ neváhal, obstrelil prešovského gólmana a bolo 2:0. Slovan však nemal dosť a nepoľavoval. Ďalší gól na seba nenechal dlho čakať. V 39. min si Žofčák nabehol za obranu, našiel úplne voľného Hlohovského a ten nemal problém zakončiť do odkrytej bránky súpera – 3:0. Dve minúty pred koncom prvého polčasu si ešte Halenár vymenil loptu s Bagayoko a vyskúšal pozornosť súperovho gólmana. Na gól nestačila ani dorážka Filipa Hlohovského.

Slovanisti pokračovali v dobrej, kombinačnej hre aj po zmene strán, no gólová efektivita citeľne opadla. Už v 51. min zaujala výmena lopty na hranici pokutového územia a následná strela Žofčáka. Jeho rana však bola zblokovaná na rohový kop. O pár okamihov neskôr sa individuálne opäť presadil Soumah, prihral Halenárovi, no ten hetrik odmietol. Rovnako učinil aj v 65. min po takmer na vlas rovnakej šanci. V 67. min pálil z veľkej diaľky Kladrubský, lopta zaplachtila a narobila brankárovi Prešova poriadne problémy. Dorážajúci Peltier už bol v ofsajde. O šesť minút neskôr sa po skrumáži dostal do zakončenia aktívny Juraj Halenár. Loptu si na zakončenie pripravoval pridlho a východniari ho o ňu pripravili. Ani to im nepomohlo v nasledujúcom útoku. Azda po tisíci raz sa preštrikoval cez defenzívu súpera Soumah a odrazenú loptu poslal do siete striedajúci Erik Grendel – 4:0. Päť minút pred uplynutím riadneho hracieho času sa po centri z ľavej strany lopta niekoľkokrát odrazila, až sa dostala k dobre postavenému Grendelovi. Ten neváhal a šancu premenil na svoj druhý gól v zápase. Záver súboja sa v podstate dohrával bez väčších šancí, a tak sme si pripísali štvrtú jarnú výhru v rade.

ŠK Slovan Bratislava – 1.FC Tatran Prešov 5:0 (3:0)

Góly: 8. (z pokutového kopu) a 32. Halenár, 39. Hlohovský, 72. a 85. Grendel

Žltá karta: 47. Jakovlev

Červená karta: 6. Petráš

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito (46. Niňaj), Kolčák, Pauschek - Kladrubský – Hlohovský (61. Grendel), Žofčák, Soumah – Peltier (74. Kuzma), Halenár

Prešov: Diviš - Papaj, Jacko, Petráš, Hruška - Augustín, Gergel – Jakovlev (69. Dolný), Kolbas, Poliaček (90. Kamenčík) - Mariano Bernardo (74. Marcin)

Rozhodovali: Sedlák - Kubačka, Tomčík