Úvod Správy Víťazstvo aj s tromi nováčikmi

Víťazstvo aj s tromi nováčikmi

Slovan zdolal v prípravnom stretnutí na Pasienkoch prvoligovú Šaľu 4:2.

Slovan zdolal v prípravnom stretnutí na Pasienkoch prvoligovú Šaľu 4:2 (2:0). Vo výrazne pozmenenej zostave belasých sa objavili aj tri nové tváre – Koré Mexaint Zagre z Pobrežia Slonoviny, Rastislav Chmelo z Lokomotívy Košice a Nemec s brazílskymi koreňmi Hendrik Helmke, ktorý naposledy hrával za Lübeck. Všetci traja sú v našom klube na skúške. V druhom polčase sa prvýkrát po zranení dostal na ihrisko aj útočník Krešimir Kordič.

Druhý prípravný zápas počas reprezentačnej prestávky majú zverenci Jozefa Jankecha na programe v sobotu 9. 10. o 11.00 h, keď sa predstavia v Uherskom Hradišti proti aktuálne šiestemu tímu najvyššej českej súťaže 1. FC Slovácko.

ŠK Slovan Bratislava – Slovan Duslo Šaľa 4:2 (2:0)
Góly: 24. a 38. Králik, 50. Jánošík, 82. Kordič – 76. Najman, 87. Mujkoš, rozhodovali: Smolák – Bednár, Ščury

Zostava Slovana: Rusina – Štepanovský, Jánošík, Had (65. Dobrotka), Chmelo – Helmke (57. Bagayoko), Žofčák, Pečnik, Zagre (65. Kordič) – Králík – Kuzma

Od úvodných minút sa viac hralo na polovici hostí. Brankára Šale Gálu zahriali najmä tvrdé strely Žofčáka a Králíka. Loptu dopravil do siete ako prvý v 16. min Štepanovský po Kuzmovom vysunutí, ale gól pre faul strelca neplatil. Rýchly Štepanovský mal ďalšiu príležitosť v 21. min, keď roztancoval dvoch obrancov súpera, no zakončil tesne vedľa pravej žrde. Skóre tak otvoril po ďalšej kolmej prihrávke Kuzmu až Králík, ktorý bombou pod brvno prestrelil Gálu. Český ofenzívny stredopoliar bol aj na konci krásnej akcie v 38. min – Pečnik poslal za obranu Šale Žofčáka, ktorý naservíroval Králikovi loptu pred prázdnu bránu – 2:0. Slovan pokračoval v ofenzíve aj po zmene strán a už v 50. min viedol trojgólovým rozdielom. Na pekný center Pečnika si nabehol Jánošík a z voleja trafil presne k pravej žrdi. Výsledok mohol prikrášliť Kuzma, dve čisté šance však nepremenil. Pár centimetrov chýbalo aj Dobrotkovi, ktorý necelú minútu po svojom príchode na ihrisko hlavičkoval do brvna. Konštrukciu brány trafil zblízka aj Pečnik a prišiel trest. Z protiútoku dosiahol nepokrytý Najman prvý gól Šale. V 82. min si druhú gólovú prihrávku pripísal Kuzma, ktorý podobným spôsobom ako pri prvom zásahu Králíka vysunul tento raz Kordiča – 4:1. Posledné slovo mal hosťujúci Mujkoš, na ktorého krížnu strelu bol Rusina prikrátky a upravil tak na konečných 4:2.

Chceš byť novým Ninom Marcellim? Neváhaj a príď na výber do prípraviek ŠK Slovan Bratislava.