Úvod Správy V šlágri hladký triumf

V šlágri hladký triumf

ŠK Slovan Bratislava uspel v úvodnom stretnutí jarnej časti Corgoň ligy proti ViOn-u Zlaté Moravce.

ŠK Slovan Bratislava uspel v úvodnom stretnutí jarnej časti Corgoň ligy proti ViOn-u Zlaté Moravce a vybojoval hladký triumf 4:1. Všetky góly padli v prvom polčase, keď sa o ne postarali Hlohovský, dvakrát Peltier a následne Kladrubský.

Stretnutie prvého s druhým sa začalo v ofenzívnom duchu. Už v 6. min dostali belasí facku, keď sa po peknom centri pred Putnockého dokázal presadiť Hodek. Jeho strela bola naozaj nechytateľná, a tak získali hostia výhodu rýchleho vedenia. Netešili sa však dlho, pretože slovanistov táto rana nabudila tým správnym spôsobom. Už o štyri minúty neskôr bolo vyrovnané. Spoza šestnástky pálil z priameho kopu Filip Hlohovský a Kuciak bol bezbranný – 1:1. V 13. min mohli ísť domáci do vedenia, keď milimetrový center Žofčáka z pravej strany ihriska zahodil Peltier, hoci mu lopta pristála priamo na nohe. Rýchlonohý zakončovateľ však svoje zaváhanie odčinil už o dve minúty neskôr. Milinkovič ho našiel osamoteného v šestnástke súpera a útočník z Trinidadu a Tobaga sa nemýlil. V 20. min sa belasí tešili znovu. Loptu si na priamy kop pripravil Marko Milinkovič a namieril naozaj výborne. Lopta sa odrazila od pravej žrde zlatomoravskej bránky a pre Peltiera nebol žiadny problém premeniť ponúknutú príležitosť na svoj druhý gól v stretnutí. Belasé tornádo sa ale nemienilo zastaviť. Už v 30. min sa mohlo skóre opäť meniť. Po centri Žofčáka vznikla obrovská príležitosť, no ani jedna dorážka domácich cestu do siete nenašla. O niekoľko sekúnd neskôr to však dokázal Kladrubský. Český legionár zakrútil ďalekonosnú strelu, ktorá sa pred Kuciakom odrazila od zeme a skočila za jeho chrbtom. V nasledujúcej desaťminútovke sa snažili pohroziť aj hráči ViOn-u, ale ani jedna ich strela nebola dostatočne razantná a presná na to, aby Putnockého zaskočila. Dve minúty pred koncom prvého polčasu sklepol dlhý pas Peltiera Marko Milinkovič a Kuciak takmer kapituloval po piaty raz.

Po zmene strán tempo hry mierne opadlo. Slovanisti sa už nemali kam ponáhľať, no Zlatomoravčania veľa futbalovej krásy neukázali. V 60. min smeroval dlhočizný center na Milinkoviča. Srbský stredopoliar sa snažil zakončiť akrobatickým spôsobom, ktorý sa takmer skončil jeho zranením. O minútu neskôr pohrozili aj hostia. Po ľavej strane vyslali na Putnockého dve lopty, no obe obrana zblokovala. Následnou dorážkou Bernáth prepálil domácu svätyňu. V 69. min natiahol Putnockého hosťujúci Orávik. Zlatomoravčan to urobil naozaj šikovne, keď za šestnástkou nešpekuloval, prehodil si loptu na ľavačku a vystrelil nebezpečný projektil. Urastený gólman Slovana predviedol efektný a zároveň efektívny zákrok. Pätnásť minút pred koncom riadneho hracieho času Milinkovič našiel nabiehajúceho Lukšíka a pred Kuciakom opäť horelo. V poslednom momente ale rozhodca odmával ofsajd. Sedemdesiataôsma minúta priniesla pekný prienik Lestera Peltiera, ktorého v šestnástke s vypätím všetkých síl ustrážila dvojica hosťujúcich obrancov. O niekoľko okamihov neskôr pálil z priameho kopu Halenár. Jeho delovka sa niekoľkokrát odrazila od zeme, no mierila priamo do Kuciakovho náručia. Zvyšná desaťminútovka veľa zaujímavého nepriniesla, a tak sa súboj prvého s druhým skončil trojgólovým rozdielom.

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce 4:1 (4:1)

Góly
:  10. Hlohovský, 15. a 20. Peltier, 31. Kladrubský - 10. Hodek,

Žlté karty: 85. Kladrubský - 19. Škriniar, 60. Chren

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Lukšík - Žofčák, Kladrubský, Grendel (82. Sabo), Milinkovič – Hlohovský (71. Halenár), Peltier (79. Kuzma)

Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda, Majerník, Chren, Candrák – Škriniar (59. Janič) - Obročník, Orávik, Bolinha (46. Pintér) - Hodek, Bernáth (79. Mihálik)

Rozhodovali: Leško - E. Weiss, Mikulaj

Divákov: 2402

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.