Úvod Správy Vonku ďalej bez víťazstva

Vonku ďalej bez víťazstva

Slovanisti síce v Dunajskej Strede viedli, no domáci dvoma rýchlymi gólmi vývoj zápasu otočili.

Hoci sme k prvému víťazstvu na pôde súpera boli v Dunajskej Strede veľmi blízko, napokon sme sa netešili ani zo zisku bodu a prehrali sme 1:2. Tím trénera Jozefa Jankecha síce išiel pred prázdnym hľadiskom v druhom polčase do vedenia gólom Juraja Halenára z pokutového kopu, no neprešlo ani päť minút a vyrovnal za domácich Igor Hrabač. V závere gólom z úctyhodnej vzdialenosti rozhodol Michal Gašparík. V tabuľke sme sa posunuli z tretieho miesta na piatu priečku za Trnavu a Zlaté Moravce. "Zápas sa mi hodnotí zle. Nedokázali sme zopakovať výkony z predchádzajúcich zápasov. Hrali sme vlažne, niektorí hráči súpera podcenili a z ich výkonu som sklamaný. Predovšetkým v druhej časti prvého polčasu sme nechali súpera hrať a hoci v závere sme mali prevahu, šance sme si nevytvorili. V druhom dejstve to bolo lepšie, aj sme dali gól, ale po našej veľkej chybe sme o náskok rýchlo prišli," skonštatoval po stretnutí tréner Jozef Jankech.

V prvom polčase sa hralo prevažne na polovici Dunajskej Stredy, cez zhustenú obranu si však naši chlapci len ťažko vypracovávali gólové príležitosti. Naopak, bola to Dunajská Streda, ktorá mohla udrieť ako prvá. Zoltán Harsányi si však pri úniku v 10. min odkopol v sľubnej šanci loptu. V 15. min mali veľkú príležitosť už „belasí“. Na výborne zahraný kop Igora Žofčáka si vyskočil Kornel Saláta, mieril však len nad bránku. V tom čase slovanisti tlačili. Neujali sa ale ani tvrdé strely spoza šestnástky v podaní Erika Grendela a Karima Guédého. Na druhej strane mieril z podobnej pozície v 24. min Hrabač, Putnocký loptu vyboxoval na roh. Rovnako sa skončil aj Helískov pokus o tri minúty neskôr. Nášho brankára neprekvapil ani Michal Gašparík. Slovan mohol udrieť v závere prvého polčasu. V 43. min si vyskočil na dobrý center Žofčáka Mario Božič, hlavou ale mieril nad bránku. O minútu neskôr sa na hranici pokutového územia uvoľnil Guédé, tvrdou strelou len tesne minul pravú žrď bránky Kováča.

Po zmene strán sme začali lepšie. Center Erika Grendela v 48. min sa nebezpečne zakrútil na bližšiu žrď, no Kováč ho stačil vyraziť len na roh. V 55. min centroval Grendel, Šebo však loptu len mierne tečoval, a preto skončila mimo bránky. Z protiútoku na druhej strane nedotiahol Helísek na nebezpečný center Gašparíka. V 64. min vystrelil Božič na Kováča, tomu lopta vypadla. Dobiehajúceho Šeba stiahol Peter Struhár, rozhodca Kráľovič odpískal pokutový kop, z ktorého otvoril skóre Juraj Halenár – 0:1. V Netešili sme sa však dlho. V 69. min vyrovnal z ojedinelého rohového kopu Gašparíka domácich Igor Hrabač. Presnou hlavičkou nedal Putnockému žiadnu šancu – 1:1. Do vedenia sme sa však mohli vrátiť už o minútu neskôr. Strela Juraja Halenára skončila tesne nad brvnom. V 71. min sa do pokutového územia vrútil Igor Žofčák, v čistej šanci však pokazil zakončenie. V podobnej príležitosti bol už o minútu Zoltán Harsányi na strane Dunajskej Stredy, jeho strela však bola veľmi slabá. „Žlto-modrí“ sa taktiež snažili o zvrat, v 78. min nevyužil stopercentnú príležitosť Lukáš Matúš. V 81. min však opäť horelo pred Kováčom. Akciu Grendela ale nedotiahol do úspešného konca Bagayoko, ktorý sám pred prázdnou bránkou minul. V 84. min na našu smolu strelil z asi 25 m víťazný gól domáci Michal Gašparík, ktorý tvrdou strelou nedal šancu Putnockému – 2:1. Pri našom vabanku mohol skórovať aj Halimi, ale netrafil presne, a tak sa stretnutie skončilo triumfom domácich.

DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (0:0)
Góly: 69. Hrabač, 84. Michal Gašparík - 64. Halenár (z pok. kopu), ŽK: 25. Matůš, 58. Halimi, 64. Struhár, 73. Z. Harsányi - 29. Grendel, 33. Kiss, 78. Božič, rozhodovali: Kráľovič - Brendza, Benko, hralo sa bez divákov

Dunajská Streda: P. Kováč - Boya, Struhár, Hrabač, R. Konečný (70. I. Obert) - Helísek, Hílek, Halimi (90. Marcin), Michal Gašparík - Matůš, Z. Harsányi (79. M. Filo ml.)
Slovan: Putnocký - Božič (86. Štepanovský), Dobrotka, Saláta, Bagayoko - Grendel, Guédé, Kiss (76. Králík), Žofčák (76. Had) - Šebo, Halenár

Na Tehelnom poli sa počas víkendu uskutočnil premiérový ročník Noci na Tehelku - pozrite si, ako to vyzeralo.
Poznáme okruh súperov pre prvé kvalifikačné kolo Ligy majstrov.
Naši mladíci oslávili prvenstvo doma na Tehelnom poli.