Úvod Správy Príprava ukončená remízou

Príprava ukončená remízou

ŠK Slovan Bratislava remizoval v generálke pred začiatkom jarnej časti so Šaľou 2:2.

ŠK Slovan Bratislava remizoval v generálke pred začiatkom jarnej časti so Šaľou 2:2. O góly belasých sa postarali Hlohovský a Grendel.

Slovanisti nastúpili do zápasu ambiciózne a už v ôsmej minúte mohol otvoriť skóre Hlohovský. Jeho strela bola naozaj efektná, z asi štrnástich metrov namieril pod spojnicu súperovej bránky. Ešte krajší zákrok ale vytiahol gólman Šale a skóre sa nemenilo. O šesť minút už bolo všetko inak. Pri tomto momente hral ústrednú rolu opäť Hlohovský. Jeho center z ľavej strany si do siete šmýkačkou tečoval obranca hostí Čirik a Slovan viedol 1:0. V 25. min sa dostal do zakončenia hlavou Kuzma. Z piatich metrov však nemieril presne. O sedem minút neskôr opäť pokúšal šťastie Hlohovský krížnou strelou. Tento raz priestor šalianskej bránky netrafil. Vyrovnanie priniesla 37. min. Hostia sa pokúšali o prelobovanie Putnockého, ktorý kryl prvý i druhý pokus súpera. Lopta sa odrazila od brvna a zle pokrytý Čirik sa nemýlil – 1:1. Putnocký ležiaci na zemi nemal šancu zakročiť. Záver prvého polčasu priniesol ešte jednu smolnú situáciu pre Slovan. Z rýchleho protiútoku sa totiž hosťom podarilo prekonať Putnockého po druhý raz. Na začiatku akcie bola naša chyba v strede ihriska, nasledovala kolmá prihrávka a tvrdá strela z osemmetrovej vzdialenosti k ľavej žrdi, ktorú Putnocký nedokázal zastaviť – 1:2.

Po zmene strán sa priebeh hry zmenil. Slovan získal totálnu prevahu na ihrisku, pomohli striedania skúsenejších hráčov. Najmä Halenár a Kladrubský priniesli do hry potrebné oživenie, rovnako vynikal aj Peltier. V 52. min spálil tutovku Hlohovský, keď osamotený z asi dvoch metrov prestrelil súperovu svätyňu. Belasí predvádzali aj naďalej peknú hru na jeden dotyk, zatiaľ čo súper sa iba bezmocne prizeral. Chýbalo nám však šťastie pri zakončení. Situácia sa zmenila v 72. min. Erik Grendel namieril presne a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:2. V závere stretnutia mali belasí ešte niekoľko pološancí, ani jedna však nebola na rozhodnutie dostatočne výrazná. V generálke pred začiatkom jarnej časti Corgoň ligy sme tak remizovali so Šaľou 2:2.

ŠK Slovan Bratislava – FK Slovan Duslo Šaľa 2:2 (1:2)

Góly: 14. Čirik (vlastný), 73. Grendel - 38. Čirik, 40. Szabo

Zostava Slovana: Putnocký - Bagayoko (56. Pauschek), Niňaj, Gorosito, Lukšík - Kopúnek (46. Kladrubský), Grendel - Žofčák (65. Szarka), Milinkovič (46. Halenár), Hlohovský - Kuzma (46. Peltier)

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:3.
Elektronické vydanie bulletinu na dnešný zápas.