Úvod Správy Na záver s triumfom, zariadil ho Kopúnek

Na záver s triumfom, zariadil ho Kopúnek

ŠK Slovan Bratislava sa so sústredením v Turecku rozlúčil najtesnejším víťazstvom nad Górnikom Zabrze 1:0.

ŠK Slovan Bratislava sa so sústredením v Turecku rozlúčil najtesnejším víťazstvom nad Górnikom Zabrze 1:0. O jediný presný zásah sa postaral po zmene strán Kamil Kopúnek.

Slovanisti nastúpili do tretieho zápasu na tureckom sústredení odhodlane a snaha sa im konečne vyplatila. Proti poľskému súperovi sa totiž zrodil náš prvý triumf na sústredení na juhu Európy. V prvom polčase mal mierne navrch náš súper. Górnik si dokázal vypracovať niekoľko nebezpečných príležitostí, zatiaľ čo Slovan kontoval najmä z protiútokov. Po zmene strán však prešla iniciatíva do našich rúk. Odhodlanie bolo ocenené už tri minúty po polčase. Kamil Kopúnek sa postaral o jediný gól stretnutia a zabezpečil belasým víťaznú rozlúčku s prípravou v Turecku.

ŠK Slovan Bratislava - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

Gól: 48. Kopúnek

Slovan: Putnocký (46. P. Kováč) - Bagayoko (70. Vrablec), Kolčák, Niňaj, Lukšík (52. Pauschek) -Kopúnek, Kladrubský, Grendel (61. Sabo), Žofčák (46. Milinkovič) - Peltier (33. A. Kováč), Szarka (46. Kuzma),

Górnik: Skorupski - Bemben, Danch, Szeweluchin, Mosznikow (84. K. Nowak) - Olkowski, Przybylski, Mączyński, Wodecki (77. Bonin) - Kwiek -  Zahorski (80. Łuczak)

Názory trénerov po zápase 8. kola nadstavby Niké ligy 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina (2:3).
Vladi Weiss zhodnotil dnešný zápas na Tehelnom poli.
ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:3.