Úvod Správy Rozhodol jeden gól + FOTO

Rozhodol jeden gól + FOTO

ŠK Slovan Bratislava podľahol vo svojom druhom prípravnom zápase na sústredení v Turecku Crvenej zvezde Belehrad 0:1 (0:0).

ŠK Slovan Bratislava podľahol vo svojom druhom prípravnom zápase na sústredení v Turecku Crvenej zvezde Belehrad 0:1 (0:0). O jediný gól vyrovnaného stretnutia sa postaral v 70. min Mudinski, belasí z viacerých čistých šancí neskórovali ani raz.

Po „spoznávacích“ minútach si miernu prevahu vytvorili zverenci Samuela Slováka. Úvodnú strelu zápasu vyslal na bránu srbského tímu v 8. min Hlohovský, ktorý zachytil rozohrávku súpera, ale z 25 metrov nezakončil dostatočne silno. O pekný moment sa postaral Kladrubský, po Žofčákovom rohu a Hudákovej hlavičke nožničkami tesne minul cieľ. Peltierovi zase zmaril šancu včasným vybehnutím gólman Bajkovič. Ďalšia Hlohovského strela vo vzduchu nepríjemne plachtila a napokon skončila pol metra vedľa ľavej žrde. Crvena zvezda hrozila najmä rýchlymi protiútokmi, no vo finálnej fáze jej chýbala presnosť. Obrana Slovana si musela dávať veľký pozor aj po štandardných situáciách, ktoré veľmi dobre zahrával kapitán Milijas. V 28. min zobral Mudrinskému tutovku z nohy Putnocký, keď v poslednej chvíli vytlačil prízemný center do bezpečia. Slovanisti kontrovali v samom závere prvého polčasu obliehaním šestnástky Crvenej zvezdy, z ktorého však napokon vyťažili len jednu zblokovanú strelu.

V 57. min sa Srbi mohli ujať vedenia. Lazovič strieľal z 10 metrov úplne voľný, ale Putnocký predviedol vynikajúci zákrok. V ďalších minútach sa hralo predovšetkým v strede poľa. V 68. min doplatil na prehnanú tvrdosť súpera Kopúnek, ktorý musel pre zranenie striedať. Vzápätí sa hráči v bielo-červenom radovali z gólu. Slovanisti síce reklamovali ofsajd, ale rozhodcovia nechali Mudrinského postupovať ďalej a útočník Crvenej zvezdy zakončil svoj únik prudkou strelou pod brvno – 0:1. Bratislavčania mohli a mali vyrovnať v 83. min. Grendel pekne vysunul Bagayoka, ten odcentroval na Pauscheka, ktorý však z pár krokov nemieril medzi žrde. V závere mal náš tím ešte tri veľké šance, ale zakončenie mu dnes nevychádzalo, a tak sa skóre už nezmenilo.

ŠK Slovan Bratislava – Crvena zvezda Belehrad 0:1 (0:0)

Gól: 70. Mudrinski

Zostava Slovana: Putnocký – Čikoš (33. Bagayoko), Kolčák, Hudák (76. Niňaj), Pauschek – Kopúnek (68. Lukšík), Kladrubský (46. Grendel) – Žofčák, Kuzma (72. Szarka), Hlohovský (43. A. Kováč) – Peltier

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.