Úvod Správy V Turecku na úvod prehra

V Turecku na úvod prehra

ŠK Slovan Bratislava prehral vo svojom prvom vystúpení na sústredení v Turecku so Steaua Bukurešť 1:3.

ŠK Slovan Bratislava prehral vo svojom prvom vystúpení na sústredení v Turecku so Steaua Bukurešť 1:3. O jediný zásah Slovana sa postaral v prvom polčase Peltier.

Zápas sa od začiatku niesol v rýchlom tempe, keďže oba tímy sa snažili o útočný futbal. Napriek tomu prvá desaťminútovka zaujímavejšiu šancu neponúkla. V 10. min sa pokúšal spoza šestnástky zaskočiť súperovho gólmana Hlohovský. Jeho strela z ľavej strany však nebola dostatočne razantná, aby narobila brankárovi Bukurešti väčšie problémy. O štyri minúty neskôr však udrela aj Steaua. Z ľavej strany prišiel center, ktorý našiel na milimeter presne dobre postaveného Tatua. Útočník Bukurešti nezaváhal a hlavou poslal nechytateľne loptu k pravej žŕdke Kováčovej bránky – 1:0. Netrvalo však dlho a slovanisti dokázali vyrovnať. Žofčák totiž o päť minút neskôr poslal loptu rozbehnutému Bagayokovi. Ten našiel v šestke voľného Peltiera a rumunský brankár nemal šancu zakročiť – 1:1. Krásna, kombinačná hra pokračovala aj naďalej, no ani jeden tím sa nedostal do nebezpečnejšieho zakončenia. V 37. min vyzval Igor Žofčák do behu Filipa Hlohovského, v poslednej chvíli mu však loptu vypichol jeden z brániacich obrancov. Do záveru prvého polčasu mali oba tímy ešte niekoľko pološancí, no skóre sa už nemenilo, a tak šli mužstvá do kabín za nerozhodného stavu 1:1.

Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán. Už v 47. min zakončoval v šestnástke hlavou Kuzma po krásnom centri od Lukšíka. Hlavička mladého útočníka však letela tesne nad. O jedenásť minút horelo pred Kováčom po hrubej chybe belasej defenzívy. Castea poslal loptu krížom cez šestnástku Slovana, ktorá sa dostala až k nikým nepokrytému Popovi. Pre toho už nebol žiadny problém zakončiť do našej odkrytej svätyne – 2:1. V 63. min pribudli Kováčovi ďalšie vrásky, keď po centri z ľavej strany hlavičkoval nedôsledne pokrytý Rocha. Našťastie nepresne. Od tohto okamihu slovanisti pridali na aktivite, no ich zakončeniu chýbala presnosť. V 72. min mal gól na dosah Žofčák, v poslednom momente ho však zastavil sklzom bukureštský gólman. Nedáš - dostaneš platilo aj tento krát. O tri minúty neskôr sa Costea efektne dostal zasekávačkou cez belasú obranu a poslal červeno-modrých do dvojgólového vedenia. Šesť minút pred koncom riadneho hracieho času hlavičkoval po nepriamom kope v šestke súpera Szarka, bránku súpera ale netrafil. V závere sa už ani jeden tím výraznejšie nepresadil, a tak Slovan odštartoval trojzápasovú sériu prípravných duelov v Turecku prehrou.

Steaua Bukurešť – ŠK Slovan Bratislava 3:1 (1:1)

Góly: 14. Tatu, 58. Popa, 75. Costea – 19. Peltier

Žlté karty: 11.Parvulescu – 12. Žofčák, 38. Lukšík

Zostava Slovana: Kováč – Bagayoko, Kladrubský, Lukšík, Kolčák – Žofčák (76. Čikoš), Hlohovský (73. A.Kováč), Grendel, Kopúnek (81. Sabo) - Kuzma, Peltier (60. Szarka)

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.