Úvod Správy Prvá prehra v zimnej príprave

Prvá prehra v zimnej príprave

ŠK Slovan Bratislava podľahol maďarskému tímu Lombard Pápa 1:2.

ŠK Slovan Bratislava prvý raz podľahol v zimnej príprave, keď bol nad jeho sily maďarský tím FC Lombard Pápa. Slovanisti prehrali 1:2, o jediný gól belasých sa postaral v prvom polčase Igor Žofčák z pokutového kopu.

Na mokrom teréne začal lepšie súper. V 8. min letieci center do našej šestnástky sklepával Hudák, Putnocký však pohotovo zareagoval. Na druhej strane mal po peknej prihrávke od Bagayoka príležitosť Szarka, no ani tentoraz sa akcia gólom neskončila. O tri minúty však po chybe súpera a následnom rýchlom protiútoku zastavili hráči maďarského klubu v pokutovom území Grendela iba faulom a nariadený pokutový kop premenil Žofčák - 1:0. Po góle bola aktivita na našej strane, mali sme loptu častejšie na kopačkách. Ďalšiu príležitosť si vypracoval hneď vzápätí Kuzma, skóre sa ale nemenilo. Opäť sa potvrdilo nedáš-dostaneš a z rýchleho protiútoku dokázal vyrovnať Marič. Kuzma si dokázal vypracovať aj ďalšiu veľkú príležitosť. Ihneď po rozohrávke sa rútil vpred, no z troch metrov trafil iba dobre stojaceho brankára hostí. V závere prvého polčasu ešte dvakrát pohrozil Marič, no jeho pološance Putnocký zlikvidoval bez problémov.

Minútu po začiatku druhého polčasu vysunul Kuzma stredom ihriska Milinkoviča. Srbský legionár si loptu posunul až príliš pred seba, a tak jeho príležitosť zneškodnil súperov brankár. O chvíľku neskôr ponúkol gól spoluhráčom Puschek, keď strieľaným centrom takmer zaskočil hosťujúceho brankára. Jeho úmysel však zostal bez zakončenia. V 56. min Kladrubský ohrozil súperovu bránku nebezpečným priamym kopom, no gólman bol opäť na správnom mieste. O šesť minút neskôr zabojoval aj Peltier. Jeho center však opäť adresáta nenašiel. V 78. min zatiahol vo vlastnej šestnástke ručnú brzdu Bagayoko a hostia kopali pokutový kop. Belizcky sa nemýlil a z jedenástich metrov prekonal Kováča – 1:2. Onedlho mohla Pápa dokonca aj zvýšiť, keď Kováč v poslednej chvíli odkopával loptu pred dobiedzajúcim útočníkom Lombardu. Jeho odkop skončil priamo na nohe Mariča, avšak ten opustenú bránku Slovana takmer od polovice ihriska netrafil. V závere mali veľké príležitosti na vyrovnanie Hlohovský i Kuzma. Zapríčinili ich obrovské zaváhania súperovho brankára, no stav sa už nezmenil. Slovan si tak v treťom prípravnom stretnutí počas zimnej prípravy pripísal na konto prvú prehru.

ŠK Slovan Bratislava – FC Lombard Pápa 1:2 (1:1)

Góly: 11. Žofčák (z pokutového kopu) - 35. Marič, 78. Belizcky (z pokutového kopu)

Žlté karty: Szarka, Bagayoko, Sabo - Beliczky

Rozhodovali Trutz - Mókoš, Bóllo

Zostava Slovana: Putnocký (46. P. Kováč) – Bagayoko, Kladrubský (69. Niňaj), Hudák (59. Kolčák), Pauschek - Kopúnek (54. Sabo), Grendel (46. Lukšík) - Žofčák (46. Hlohovský), Kuzma, Milinkovič (49. A. Kováč) - Szarka (46. Peltier)

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.