Úvod Správy Druhá výhra bez inkasovania

Druhá výhra bez inkasovania

Slovan Bratislava si aj v druhom prípravnom stretnutí pripísal víťazstvo bez inkasovaného gólu.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil aj v druhom priateľskom stretnutí v zimnej príprave, Dunajskú Stredu sme pokorili 3:0. O góly sa postarali v druhom polčase Kladrubský, Szarka a Žofčák.

Aj začiatok druhého prípravného stretnutia belasých sa niesol vo vyrovnanom duchu. Proti Dunajskej Strede dal tréner Samuel Slovák opäť príležitosť mladším členom kádra, ktorí sa o svoju šancu chceli biť od začiatku. Prvá a zároveň jediná výraznejšia šanca v prvom polčase prišla zo stany domácich v 16. min. Po centrovanej lopte od Miklósa z ľavej strany ihriska sa dostal do zakončenia Lester Peltier. Jeho hlavička však mierila tesne nad dunajskostredskú svätyňu. Ďalší priebeh priniesol medzišestnástkový futbal bez akýchkoľvek príležitostí, a tak šli mužstvá do šatne za bezgólového stavu.

Po zmene strán sme nastúpili v o poznanie skúsenejšom zložení, čo sa takmer okamžite prejavilo aj na hre. Už v 51. min využil príležitosť Jiří Kladrubský a ako prvý rozvlnil dunajskostredskú sieť – 1:0. Išlo o vskutku krásny gól, keď zo šestnástky najprv vypálil Erik Grendel a český legionár jeho strelu usmernil nechytateľným spôsobom.  Netrvalo dlho a Slovan sa dostal do dvojgólového vedenia. Krásnu akciu tentoraz predviedol Ákos Szarka, ktorý sa individuálne dostal za obranu hostí a  vymietol horný roh súperovej bránky 2:0. Šancu na zvýšenie mal o niekoľko minút neskôr aj Igor Žofčák, avšak jeho strela gólová nebola. V 80. min skúsil šťastie z priameho kopu Marko Milinkovič. Z asi dvadsiatichpiatich metrov otestoval Poláčeka chytajúceho v druhom polčase za DAC. Mladý gólman sa prezentoval krásnym zákrokom. Skóre stretnutia v samom závere upravil Igor Žofčák z pokutového kopu, ktorý rozhodca nariadil po faule na Erika Grendela. Keďže Slovan v druhom polčase predviedol krásny, kombinačný futbal a súpera takmer k ničomu nepustil, zaslúžene zvíťazil aj v druhom prípravnom stretnutí bez inkasovania gólu.

ŠK Slovan Bratislava – FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (0:0)

Góly: 51. Kladrubský, 65. Szarka, 89. Žofčák

Úvodná zostava Slovana a polčasové striedania: Kováč (Putnocký)– Pecko (Pauschek), Kolčák (Hudák), Niňaj (Kladrubský), Vrablec (Lukšík)– Bagi (Kopúnek), Sabo (Grendel), Turčák (Milinkovič), Miklós (Gašparovič), Kuzma (Žofčák) - Peltier (Szarka)

ŠK Slovan predĺžil kontrakt s Kenanom Bajričom.
Traja hráči z aktuálneho kádra nebudú pokračovať v novej sezóne.