Úvod Správy Pekná domáca rozlúčka s jeseňou

Pekná domáca rozlúčka s jeseňou

Názory trénerov po zápase 18. kola Corgoň ligy 2012/13 ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín.

Názory trénerov po zápase 18. kola Corgoň ligy 2012/13 ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín (3:1):

Samuel Slovák (tréner Slovana): Som veľmi rád, že sme jeseň na domácom ihrisku zakončili pekným víťazstvom nad silným súperom. Diváci, ktorí dnes prišli na štadión, mohli vidieť zaujímavý futbal. Hralo sa rýchlo, s dobrými kombinačnými akciami na oboch stranách. Zápas bol z našej strany odmakaný tak, ako má byť. Vedeli sme, že Trenčín má hru založenú na rýchlej cirkulácii lopty. Preto sme v prvom polčase zvolili spôsob hry s vysokým napádaním Kopúnkom a dvoma útočníkmi. Tento zámer sa nám vydaril. Už v prvom polčase sme si vytvorili aspoň štyri šance, ktoré si zaslúžili gól. Škoda, že sme dali len jeden. Je to však pomerne vyčerpávajúci spôsob hry, takže za stavu 1:0 sme už po prestávke mohli hrať s väčšou istotou. Trenčín potom prevzal iniciatívu, ale my sme tak chceli hrať. Z toho rezultovali príležitosti na kontry. Zámer nám vyšiel, pridali sme ešte dva góly, takže som spokojný.“

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „Videli sme veľmi solídny prvý polčas. Spôsob hry sa mi páčil na oboch stranách, bol dostatočne rýchly a dynamický. Väčšie príležitosti mal asi Slovan. Škoda, že sa ujal vedenia z ľahkej situácie, ktorú musíme jednoznačne vyriešiť inak. V druhom polčase sme prebrali iniciatívu. Súper už napádal nižšie a snažil sa o brejky. My sme hrali od 60. min s rizikom, a preto sme stratili organizáciu hry. Zápas sa zlomil, keď David Depetris nepremenil veľkú šancu po rohovom kope. Nebol stopercentne pripravený a nechceli sme ísť do extrémneho rizika, takže nenastúpil od začiatku. Slovan v závere z dvoch štandardných situácií upravil na 3:0. Chalani aj potom chceli s výsledkom niečo urobiť. Dali sme aspoň jeden gól, ale to bolo málo. Slovanu gratulujem k víťazstvu. My vieme rozhodne hrať lepšie.“

Elektronické vydanie bulletinu na dnešný zápas.
Belasí v sobotu o 18:00 vyzvú MŠK Žilina.
Zajtra nás čaká špeciálny zápas, ktorým oslávime dnešné 105. klubové narodeniny!