Úvod Správy Domáca rozlúčka ako sa patrí

Domáca rozlúčka ako sa patrí

ŠK Slovan Bratislava sa s domácou pôdou rozlúčil pekným výkonom, keď Trenčín pokoril jednoznačne 3:1.

ŠK Slovan Bratislava sa s domácou pôdou rozlúčil pekným výkonom, keď Trenčín pokoril jednoznačne 3:1. O góly sa postarali postupne Peltier, Gorosito a z pokutového kopu Igor Žofčák. V nadstavenom čase výsledok korigoval Depetris.

Od začiatku sa hral aktívny futbal s iniciatívou na oboch stranách. Hneď po výkope nezostal Trenčín nič dlžný svojej povesti a pustil sa do útoku. Nadšenie hostí však mohol už v tretej minúte schladiť Peltier, ktorý unikol po ľavej strane a snažil sa prelobovať Volešáka. Trenčiansky brankár loptu vyrazil k dobre postavenému Halenárovi, no belasý kanonier v stopercentnej príležitosti loptu nedokázal spracovať. Slovanisti sa snažili aj naďalej a už o niekoľko okamihov potiahol loptu stredom ihriska Milinkovič. Našiel nabiehajúceho Bagayoka, ktorý posúval loptu na Halenára, avšak tomu strela opäť nevyšla podľa predstáv. Ďalšiu veľkú príležitosť mal v 18. min Peltier, ktorý sa presadil medzi trojicou brániacich hráčov a rútil sa sám na Volešáka. Hosťujúci gólman však stihol včas vybehnúť a celú situáciu vyriešiť. O štyri minúty neskôr pálil opäť Halenár, tento raz mu ku gólu chýbali snáď milimetre. V 27. min pohrozili aj hostia, keď Mondek vynikajúco našiel rozbehnutého Holúbeka, avšak zákrok Putnockého bol ešte lepší. V nasledujúcom priebehu sa hra mierne upokojila, hralo sa najmä medzi šestnástkami.  Všetko sa zmenilo v 37. min, keď v súboji uspel Lester Peltier a opäť si to namiril priamo na bránku hostí. Tento raz mu už nestačil ani Volešák, rýchlonohý zakončovateľ nezaváhal a poslal belasých do vedenia 1:0. Do záveru prvého polčasu sme už zaujímavejšiu akciu nevideli, a tak slovanisti šli do šatne s jednogólovým vedením.

Po zmene strán tempo hry mierne opadlo, šancí i zaujímavých kombinácii bolo menej ako v prvej štyridsaťpäťminútovke. V 53. min Lukšík pekne našiel za obranou Milinkoviča, avšak tvorca belasej hry si loptu hodil priďaleko, a tak mu ušla mimo hru. Veľkú chybu v obrane spravili domáci o niekoľko okamihov neskôr. Díaz sa presadil po ľavej strane a rútil sa sám na Putnockého, v poslednej chvíli však stihol zasiahnuť čistým zákrokom vo vlastnej šestnástke Gorosito. Nasledujúci priebeh veľa futbalovej krásy nepriniesol. Trenčanom kombinácia nevychádzala, Slovan hral umne a nikam sa neponáhľal. V 76. min si Putnocký poriadne vydýchol, keď pred neho letela lopta po rohovom kope. Najvyššie vyskočil Depetris, no z bezprostrednej blízkosti nedokázal urasteného gólmana Slovana prekonať. O minútu na to udreli domáci a potvrdili známe heslo nedáš – dostaneš. Priamy kop zatočil Marko Milinkovič naozaj vynikajúco, avšak žiaden z jeho spoluhráčov hlavou loptu neusmernil. Dostala sa tak k úplne voľnému Gorositovi, ktorý z otočky mieril presne – 2:0. O tri minúty neskôr strieľal Milinkovič opäť veľmi dobre, avšak Volešák dokázal vytlačiť jeho ranu nad priestor svojej bránky. Zaujímavý moment priniesla 84. min, keď Kleščík svoj nedovolený počin v šestnástke veľmi neskrýval a Szarku takmer vyvliekol z dresu. Rozhodca odpískal pokutový kop, ktorý rutinérsky premenil kapitán Igor Žofčák. V poslednej minúte riadneho hracieho času prenechal Bagayokovi loptu Grendel, avšak belasý obranca pálil iba do dobre postaveného Volešáka. V nadstavenom čase domáci trestuhodne zaspali na vavrínoch, keď nechali trojicu hostí proti osamotenému Lukšíkovi. Kubík dokázal nájsť úplne voľného Depetrisa a trenčiansky kanonier nezaváhal. Ani to však Trenčínu na body nestačilo, a tak sa Slovan s domácou pôdou rozlúčil hladko 3:1.

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 3:1 (1:0)

: 37. Peltier, 78. Gorosito, 84. Žofčák z pokutového kopu – 90.+ Depetris

Žlté karty: 65.Gorosito – 79. Kleščík, 90+. Kubík

Domáci: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík - Kopúnek, Grendel – Žofčák (88. Vrablec), Halenár (69. Szarka), Milinkovič (82. Hlohovský) - Peltier

Hostia: Volešák - Čögley, Godál, Kleščík, Holúbek (69. Mazáň) - Díaz, Lobotka (60. Depetris), Štefánik – Mondek (81. Mazan), Kubík - Fanendo Adi

Rozhodovali: P. Hrčka - D. Hrčka, Bobko