Úvod Správy Druhá výhra na pôde súpera za sebou

Druhá výhra na pôde súpera za sebou

ŠK Slovan Bratislava si v súboji sedemnásteho kola Corgoň ligy poradil s FK Senica najtesnejším rozdielom 1:0.

ŠK Slovan Bratislava si v súboji sedemnásteho kola Corgoň ligy poradil s FK Senica najtesnejším rozdielom 1:0. O jediný presný zásah v stretnutí sa postaral v druhej minúte zápasu Milinkovič.

Stret štvrtého s prvým sa začal poriadne z ostra. Slovanisti sa neostýchali a súpera zaskočili hneď v úvode zápasu. Už v druhej minúte totiž skúsil šťastie Milinkovič a hoci ho od brány domácich delila poriadna vzdialenosť mieril presne a Švengerovi nedal šancu – 0:1. Rýchly gól belasých síce posadil na koňa, no už o niekoľko okamihov neskôr mohlo byť vyrovnané. Frýdek totiž v pokutovom území našiel Ďuricu, no jeho zakončenie mierilo presne na pripraveného Putnockého.  V nasledujúcom priebehu však plne prevzali opraty zápasu do svojich rúk hostia. V 25. min strieľal nebezpečne aktívny Hlohovský, jeho snahu v poslednom okamihu zneškodnil na rohový kop Pavlík. O pár sekúnd strieľal aj Halenár, avšak iba veľmi nepresne.  Veľké nešťastie pre Slovan prišlo v 29. min, keď pre zranenie zostal ležať na hracej ploche Igor Žofčák, ktorý stretnutie napokon nedohral. Už o dve minúty na to sa dostal do úniku Diarrassouba, ktorý si dokázal obhodiť aj Putnockého a poslať loptu do odkrytej svätyne belasých. Na bránkovej čiare však ešte brilantne zasiahol Lukšík. Hoci sa aj v nasledujúcom priebehu hralo pomerne živo, šancí bolo ako šafranu. Rozohrávka viazla na oboch stranách, a tak diváci výraznejšie vzrušenie do záveru prvého dejstva nezažili.

Po zmene strán domáci ožili, Slovan sa musel prispôsobiť odchodu Žofčáka z ihriska a zmeniť tak svoj herný prejav. Táto strata bola citeľnejšia, akoby si tréner Samuel Slovák želal. V 61. min sa ocitol vo veľkej príležitosti domáci zakončovateľ Blackburn, Putnocký bol však aj tento raz proti, aj keď jeho rukavice dostali poriadne zabrať. Hostia po tomto momente zabrali a vypracovali si niekoľko príležitostí. Tú najväčšiu mal v 67. min Erik Grendel po Hlohovského nepriamom kope. Lopta sa totiž odrazila priamo k nášmu stredopoliarovi, ktorý bez rešpektu vypálil tvrdú ranu na senickú bránku. Švenger sa vyznamenal nádherným zákrokom. Z nasledujúceho protiútoku však pribudli vrásky na čele Matúšovi Putnockému. Obrana Slovana ho totiž nechala v štichu, Černý našiel v malom vápne úplne voľného Kalabišku, ktorý z prvej hľadal Blackburna. Senický kanonier následne zahodil suverénne najväčšiu šancu zápasu. Hostia sa z tejto situácie nepoučili a o pár minút neskôr mohol skórovať Frýdek. V 75. min ho totiž vynikajúco našiel Diarrassouba, lopta sa odrazila od brániaceho Kolčáka a na konci celej šance stál opäť výborný Putnocký. V ďalšom priebehu sa hra upokojila, Slovan si umne kontroloval náskok. Dva minúty pred koncom riadneho hracieho času sa po ľavej strane pokúšal presadiť Peltier, cez obranu domácich sa však nepreštrikoval. Hoci sa domáci v nadstavenom čase snažili o záverečný tlak, belasí výborne bránili a svoj najtesnejší náskok si udržali až do záverečného hvizdu.

FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)

Góly: 2. Milinkovič

Žlté karty: 35. Krajčík, 66. Kalabiška, 68. Brabec – 60. Peltier

Domáci: Švenger - Krajčík, Pavlík, Brabec, Frýdek - Kalabiška – Ďuric, Babic (56. Ďiviš), Černý (77. Štepanovský), Diarrassouba (83. Varadi) – Blackburn

Hostia: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík - Grendel, Kopúnek – Žofčák (46. Peltier), Halenár (87. Szarka), Milinkovič – Hlohovský (83. Mészáros)

Rozhodovali: Kráľovič - Weiss, Žákech

Divákov
: 2115

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.