Úvod Správy Z Myjavy s plným počtom bodov

Z Myjavy s plným počtom bodov

ŠK Slovan Bratislava si v súboji šestnásteho kola Corgoň ligy poradil so Spartakom Myjava 2:1

ŠK Slovan Bratislava si v súboji šestnásteho kola Corgoň ligy poradil so Spartakom Myjava 2:1. O góly belasých sa postarali Hlohovský a Žofčák, pričom oba presné zásahy padli ešte v prvom polčase.

Na Kopaniciach sa hral od začiatku aktívny futbal z oboch strán. Najvýraznejšiu šancu prvej desaťminútovky mal v 8.min Milinkovič, ktorý sa aj napriek veľkej vzdialenosti rozhodol zahrávať štandardnú situáciu priamym ohrozením domácej bránky. Jeho pokus vôbec nebol zlý, no Solnička zasahovať nemusel. O päť minút neskôr už horelo pred Putnockým. Domáci sa presadili po ľavej strane, Kuračka hlavou predĺžil center na úplne voľného Sládeka, ktorý pálil z prvej tesne nad. V 21. min mal gól na kopačke Mészáros, ktorého našiel v bezprostrednej blízkosti domácej bránky z rohu ihriska Pauschek. Mladučký zakončovateľ sa však nedokázal presadiť. O niekoľko okamihov na to pohrozili opäť Myjavčania. Z protiútoku sa snažili belasých zaskočiť kombináciou, na konci ktorej bol Kuračka. Jeho technická strela lizla pravú žŕdku Putnockého bránky. V 30. min spálil obrovskú šancu Filip Hlohovský, keď preváhal ideálny moment na zakončenie. Neprešlo však viac ako jeden a pol minúty a svoje zaváhanie odčinil. Po vynikajúcom centri Pauscheka z ľavého rohu ihriska sa pred Solničkom zorientoval ako prvý a hlavou poslal loptu brankárovi do protipohybu – 0:1. Netrvalo dlho a bolo 2:0. Aj tento raz sa ukázal vynikajúci cit Pauscheka pre hru, keď ľahkým centrom našiel nepokrytého kapitána Žofčáka, ktorý nešpekuloval a zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

Po zmene strán tempo hry mierne opadlo. Domáci sa dostávali pred Putnockého iba s veľkými ťažkosťami, pretože belasá defenzíva fungovala na sto percent. V 62. min sa pokúsil ohroziť brankára Slovana Kuračka po prihrávke Kúkoľa, no jeho snaha sa viac podobala na center ako na strelu. Myjačania sa aj naďalej tlačili pred hosťujúcu bránku, no naša defenzíva ich nepustila prakticky k ničomu. V 70. min sa snažil Solničku zaskočiť Peltier strelou z azda tridsiatich metrov. Lopta z kopačky legionára z Trinidadu a Tobaga však letela iba vysoko nad. O sedem minút neskôr mohol zatĺcť posledný klinec do myjavskej rakvy Hlohovský. Šťastie skúšal technickým obstrelom, loptu zakrútil naozaj nádherne, no Solnička vytiahol zázračný zákrok, ktorým loptu vyrazil. Zahanbiť sa ale nenechal ani Matúš Putnocký. V 82. min si totiž Kosík krásne obhodil Bagayoka a z voleja namieril loptu pod brvno hosťujúcej bránky. Urastený ochranca našej svätyne zostal pokojný. O tri minúty neskôr bol však prikrátky aj on . Po dlhom centri zo stredu ihriska sa lopta dostala k nepokrytému Harsányimu a ten umne preloboval vybehnutého brankára Slovana – 1:2. Domáci po tomto momente neuveriteľne ožili a belasých zatlačili hlboko do defenzívy. Zverenci Samuela Slováka už ale žiadne prekvapenie nepripustili a jednogólové vedenie udržali až do záverečného hvizdu.

Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:2)

Góly
: 85. Harsányi - 32. Hlohovský, 40. Žofčák

Žlté karty: 44. Pauschek, 88. Kopic, 90. Putnocký

Domáci: Solnička - Siva, Častulín, Černáček, Mrva - Ďuriš (71. Harsányi) - Kuračka (82.Bruško), Kukoľ (77. Šebek), Marček, Sládek - Kosík

Hostia: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Pauschek (58. Kopic) - Kopúnek - Hlohovský (86. Szarka), Žofčák, Grendel, Milinkovič (65. Peltier) - Mészáros

Rozhodovali: Sedlák - Vorel, Ádám

Divákov: 2586

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.