Úvod Správy Postup aj po prehre

Postup aj po prehre

ŠK Slovan Bratislava podľahol v odvete štvrťfinále Slovnaft Cupu Ružomberku 1:3.

ŠK Slovan Bratislava podľahol v odvete štvrťfinále Slovnaft Cupu Ružomberku 1:3. Belasým tak postup do semifinále súťaže zabezpečil gól na ihrisku súpera, keďže v prvom meraní síl sme zvíťazili na Pasienkoch 2:0. O jediný gól Slovana sa v odvete postaral striedajúci Karol Mészáros.

Stretnutie sa začalo v svižnom tempe, no úvodná desaťminútovka veľa zaujímavých akcií nepriniesla. O prvé vzrušenie sa postaral v 10. min po priamom kope Lupták, keď sa Kováč musel poriadne natiahnuť, aby vyrazil jeho pokus mimo priestoru troch žrdí. V nasledujúcom priebehu boli o čosi aktívnejší hostia, no strelecké pokusy Halenára a Kopúneka neboli ani dostatočne razantné, ani dosť presné na to, aby dokázali Zicha výraznejšie zaskočiť. Otvorenie skóre prišlo v 24. min. Postupovú nádej pre domácich vykresal Serečin, keď jeho spoluhráči potiahli útok po pravej strane. Almaský následne poslal vynikajúcu loptu na úplne nepokrytého ružomberského zakončovateľa a bolo 1:0. Slovan sa okamžite snažil o vyrovnanie. Veľkú príležitosť si vypracoval o osem minút neskôr Milinkovič, keď sa po ľavej strane predral až pred domácu bránku. Jeho zakončenie však iba lizlo bránku MFK. Netrvalo však dlho a bolo vyrovnané. Už o dve minúty neskôr totiž striedajúci Mészáros dokázal hneď po svojom príchode využiť príležitosť a poslal loptu do siete – 1:1. Vo zvyšnom priebehu prvého dejstva sa hra prelievala z jednej strany na druhú, no ani jeden tím už súperovu svätyňu výraznejšie neohrozil.

Po zmene strán domáci poriadne ožili. Vpred ich hnala povinnosť streliť tri góly, aby mohli aj naďalej pomýšľať na postup. Už v 48. min nebezpečne pálil strelec úvodného gólu Serečin. O dve minúty neskôr mal gól na kopačke Mukendi, keď mu loptu bravúrne poslal Lupták. Afričan ale zaváhal a po dlhom spracovaní dokázal Kováč jeho strelu zneškodniť. Ten istý hráč bol nebezpečný aj o pár okamihov neskôr. Tentoraz to skúšal z väčšej vzdialenosti, avšak Kováč zasahovať nemusel. Snaha domáci ale nevyšla na zmar. V 71. min našiel Ďubek nabiehajúceho Lovása, ktorý nezaváhal a prekonal Kováča – 2:1. Hneď z nasledujúcej akcie však mohlo byť vyrovnané. Do šance sa totiž dostal Grendel, keď z mierneho uhla takmer zaskočil Zicha. Jeho ľahučká strela letela tesne nad domácu bránku. Domáci však hrýzli čím ďalej, tým viac. V 82. min bolo pred Kováčom opäť horúco. Po krásnej akcii sa lopta dostala k osamotenému Serečinovi, ktorý z pokutového územia prestrelil belasú svätyňu. O štyri minúty neskôr sa skúsený gólman Slovana opäť poriadne zapotil. Po rohovom kope zakončoval hlavou Práznovský a jeho pokus skončil na brvne hosťujúcej bránky. Lopta si však cestu za Kováčov chrbát predsalen našla. Stalo sa tak minútu pred koncom riadneho hracieho času. Presadil sa opäť Lovás, ktorý zblízka nedal hosťujúcemu brankárovi šancu – 3:1. Záverečné sekundy už gól nepriniesli, a tak Slovan postúpil do semifinále Slovnaft Cupu, aj keď mu odveta štvrťfinále vôbec nevyšla.

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 3:1 (1:1)

: 24. Serečin, 71. a 89. Lovás – 34. Mészáros

Žlté karty: 47. Ondrek, 72. Ďubek - 26. Kolčák, 73. Grendel

Domáci: Zich - Greššák, Nosek, Práznovský, Ondrek, Nagy, Ďubek, Kotora, Lupták, Serečin, Mukendi

Hostia: Kováč - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Kopic - Kopúnek, Grendel - Žofčák, Halenár (75. Sabo), Milinkovič (89. Hudák) - Szarka (34. Mészáros)

Rozhodovali: Leško - Brendza, Jenčura

Divákov: 1042

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.