Úvod Správy Bolo to dobré a bude ešte lepšie

Bolo to dobré a bude ešte lepšie

Názory trénerov po zápase 10. kola Corgoň ligy ŠK Slovan - MFK Dubnica 6:1.

Názory trénerov po zápase 10. kola Corgoň ligy ŠK Slovan Bratislava - MFK Dubnica 6:1:

Jozef Jankech (tréner Slovana): „Dnes sa hralo v neľudskom počasí. V takom vetre je problém stáť či chodiť, nie ešte hrať futbal. Napriek tomu sme videli dobrý zápas. Obe mužstvá sa snažili po zisku lopty útočiť, čo stálo dosť síl. Aj Dubnica predviedla sympatický výkon. Je to mužstvo, ktoré vie a chce hrať kombinačný futbal. Dopláca na to, že útočí väčším počtom hráčov, a tak otvára obranu. My sme to v prvom polčase, keď sme hrali po vetre, využili na strelenie štyroch gólov. Cez prestávku sme si hovorili, že budeme hrať ďalej aktívne, no chlapci sa možno aj uspokojili a už im chýbal pohyb. Poslali sme na trávnik čerstvých hráčov a bolo to vidieť. Záver opäť patril nám, dali sme ďalšie dva góly a mohli sme pridať aj ďalšie. Výsledok 6:1 je však aj tak pekný. Som rád, že sa nám začína dariť. Určite to bude ešte lepšie. Viacerí hráči boli dlhšie zranení, máme v tíme nové posily. Kvalita stúpa, potrebujeme ešte čas, aby sa mužstvo zohralo. To platí aj pre Žofčáka. V tréningovom procese sa javil veľmi dobre, v zápase ešte nebola spolupráca ostatných hráčov s ním ideálna, ale to je v poriadku. Je to hráč, ktorý vie hrať futbal a určite nám pomôže.“

Peter Gergely (tréner Dubnice): „Zápas výrazne ovplyvnilo počasie. Nehrali sme zle, smerom dopredu to bolo v poriadku. Spravili sme však naivné chyby, ktoré domáci potrestali. Hráčov som upozorňoval, že v takomto počasí musia hrať jednoducho, ale nestalo sa tak. My máme štandardnú situáciu, nastrelíme hráča a na Slovane dostaneme z brejku gól. To sa skúsenejšiemu mužstvu nemôže stať. Pri tejto skladbe tímu je to niekedy ťažké. Po polčase bol stav 4:1 a s tým sa už ťažko niečo robí. Slovan sa potreboval chytiť a my sme mu to dnes svojím výkonom v obrannej fáze umožnili.“