Úvod Správy Debakel Dubnici, dva góly Halenára a Šeba

Debakel Dubnici, dva góly Halenára a Šeba

Po prehre v Prešove opäť víťazne, Dubnicu sme zdolali 6:1

Po prehre v Prešove opäť v Corgoň lige víťazne. Naši chlapci zdolali v nedeľňajšom dueli 10. kola v katastrofálnom počasí na Pasienkoch Dubnicu (6:1). Prvé dva góly si po zranení pripísal Juraj Halenár. Rovnako sa darilo aj Filipovi Šebovi. Šiesty presný zásah v tomto ročníku si pripísal na konto Filip Kiss. Jedenkrát skórovali Martin Dobrotka. Vďaka zisku trochu bodov sme sa v tabuľke posunuli na tretiu priečku pred Ružomberok a Trnavu. Odstup na vedúcu Senicu je momentálne päťbodový.

Už v 1. min sme sa dostali do prvej šance, Erik Grendel spoza šestnástky však trafil iba priestor, kde stál brankár Bajza. V 2. min mohol otvoriť skóre domáci Igor Žofčák, center Juraja Halenára usmernil len tesne vedľa pravej žrde. V 10. min sa však aj vďaka zlému počasiu prázdne Pasienky dočkali prvého gólu, mladík v kádri „belasých“ Filip Kiss unikol cez stred ihriska a prízemnou strelou popri Bajzovi ako skúsený harcovník otvoril skóre – 1:0. Z vedenia sme sa však neradovali dlho. Už v 16. min využil chybu v defenzíve Matej Ižvolt, unikol po pravej strane, priťukol kapitánovi Andrejovi Porázikovi, ktorý aj s prispením žrde vyrovnal – 1:1. Naši chlapci napriek tomu pokračovali aj naďalej v aktivite. Najskôr Filip Šebo mieril z diaľky mimo, potom však už opäť prišli chvíle Halenára. V 21. min skóroval exportnou strelou ľavačkou z približne 25 metrov – 2:1. V 30. min bol na konci úspešného protiútoku. Najskôr Ižvolt vyskúšal tvrdou strelou brankára Matúša Putnockého. Ten loptu na dvakrát chytil, rýchlo rozohral akciu. Šebo využil zaváhanie v defenzívne hostí, prihral Halenárovi, ktorý mieril tvrdo a presne do odkrytej bránky Dubnice – 3:1. Považania sa nevzdávali, aktívny Ižvolt však v 32. min vystrelil len vedľa. To bolo však v prvom polčase zo strany hostí všetko. Naopak, domáci tlačili aj naďalej. Akcia po osi Šebo – Božič – Grendel sa gólom ešte neskončila, no v 41. min sa už „belasí“ radovali opäť. Tvrdá strela Juraja Halenára z priameho kopu sa odrazila k Martinovi Dobrotkovi a ten loptu zblízka bránky napálil priamo za Bajzu – 4:1. Posledné slovo v prvom polčase mal Šebo, no po samostatnom úniku strelil len do brankára.

Po zmene strán sa už nehral tak kvalitný futbal. „Belasí“ mali nahrané a Dubnica sa do šancí dostávala len s veľkými ťažkosťami. Navyše hru kazil rozbitý terén a silný vietor. V 51. min siahal Halenár na hetrik, ale Bajza jeho tečovanú strelu kryl. V 58. min sa osmelili hostia. Matej Gorelka z boku šestnástky však Putnockého v bránke neprekvapil. O päť minút na to Tubonemi z ešte lepšej pozície priestor bránky netrafil. V 66. min sa Dubničania tretíkrát v rade v krátkom časovom úseku prezentovali solídnym streleckým pokusom. Grabež však ľavačkou trafil tesne vedľa pravej žrde. V 71. min mal obrovskú príležitosť zase Slovan. Tvrdú strelu Šeba však brankár Dubnice vyrazil a dorážka Kissa skončila iba nad bránkou hostí. V 82. min mohli zverenci trénera Jozefa Jankecha pridať piaty gól. Strelu Šeba vyrazil striedajúci brankár Kolmokov, Marek Kuzma sa pri dorážke pošmykol. O dve minúty na to sa to už Šebovi podarilo, presnou prihrávkou ho vysunul Karim Guédé a čerstvá posila "belasých" tvrdou strelou nedal gólmanovi šancu - 5:1. Zo strany Šeba to však nebolo všetko. V 87. min pridal jemu typickým spôsobom aj druhý gól v zápase - 6:1.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Dubnica 6:1 (4:1)
Góly: 21. a 31. Halenár, 84. a 88. Šebo, 10. F. Kiss, 41. Dobrotka - 17. Porázik, ŽK: 20. Dobrotka - 55. Ižvolt, 79. J. Vavrík, rozhodovali: Olšiak - Chládek, E. Weiss, 1121 divákov

Slovan: Putnocký - Božič, Dobrotka, Saláta, Bagayoko - Guédé - Grendel (81. M. Kuzma), F. Kiss, Žofčák (69. Králík) - Halenár (69. Štepanovský), Šebo
Dubnica: P. Bajza (75. D. Kolmokov) - Beňo, Klabník, Kolčák, Šulek - J. Vavrík - Ižvolt, Bruško (22. Augustíni), Grabež - Porázik (46. Tubonemi) - Gorelka