Úvod Správy V šlágri bezgólová remíza

V šlágri bezgólová remíza

ŠK Slovan Bratislava remizoval v dohrávke štrnásteho kola Corgoň ligy s MFK Žilina 0:0.

ŠK Slovan Bratislava remizoval v dohrávke štrnásteho kola Corgoň ligy s MFK Žilina 0:0. Vyrovnaný súboj sa hral za mrazivého počasia a hoci si obe mužstvá vypracovali dostatok príležitostí, gól nepadol.

Súboj prvého s druhým sa začal vo svižnom tempe, hoci vonku zúrila zima. Už v tretej minúte zahrávali domáci nebezpečný rohový kop, ktorý hlavou zakončoval Piaček, avšak Putnockému veľa problémov nenarobil. V 11. min Žilinčania opäť udreli, keď Pečovský centroval nepríjemnú loptu pred bránku hostí. Tú odvracal Pauschek, no netrafil je najlepšie a poriadne zaskočil Putnockého. V nasledujúcom protiútoku vyzvŕtal obranu domácich Grendel, prihral Kladrubskému a ten pálil z asi dvadsiatich metrov tesne nad. Dobrá hra pokračovala aj naďalej, obe mužstvá si vypracovali zaujímavé pološance, no výrazne nedokázali ani jedného brankára ohroziť. Dvadsiata deviata minúta priniesla pekný prienik Milinkoviča cez stred ihriska a následné priťuknutie lopty Peltierovi. Belasý zakončovateľ však nezakončoval presne. Srbský legionár sa ocitol v obrovskej šanci aj v 37. min, keď sa preštrikoval cez všetkých brániacich Žilinčanov a nebezpečne vypálil. Žilinský brankár sa musel poriadne natiahnuť, aby loptu vytesnil na roh. Aj z neho sme dokázali pohroziť a hoci lopta skackala v šestke súpera, gól z toho nebol. Nasledujúci priebeh priniesol medzišestnástkový futbal, bez vážnejších príležitostí, a tak mužstvá odchádzali do kabín za bezgólového stavu.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. Ako prví si veľkú príležitosť vypracovali hostia. Halenár v šestnástke umne našiel Žofčáka, tomu v poslednej chvíli skazil gólovú radosť Pečovský. Ďalší priebeh priniesol futbal z jednej strany na druhú, no šancí bolo ako šafranu. V 57. min nevyšla belasým útočná akcia, do protiútoku vyšprintoval Pich a hoci sa dostal až k Putnockému, nezakončil presne. O desať minút bolo pred Putnockým horúco, keď striedajúci Guima poslal mimoriadne nebezpečný center za obranu hostí, no jeho spoluhráči nestihli loptu doraziť do odkrytej bránky Žiliny. V 74. min zahrával priamy kop po faule na Grendela Milinkovič. Jeho ďalekonosný projektil smeroval pod brvno žilinskej svätyne a Dúbravka sa musel poriadne natiahnuť, aby neinkasoval. Rovnako nepríjemnú situáciu riešil na opačnej strane v 79. min Putnocký. Lopta letela z priameho kopu do šestnástky, k zakončeniu sa dostal Bruno Guima a celú situáciu upokojil až bratislavský gólman svojim pohotovým zákrokom. V 87. min mal gól na kopačke Juraj Halenár, ktorý spracoval nádherný center za obranu domácich. Rútil sa sám na Dúbravku, avšak trestuhodne poslal loptu po zemi a žilinského brankára vôbec neohrozil. Záver súboja sa dohral v taktickej atmosfére z oboch strán, a tak sa prvý rozišiel s druhým za bezgólového stavu.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 0:0

Žlté karty: 44. Piaček, 71. Angelovič - 38. Milinkovič, 89. Pauschek

Domáci: Dúbravka - Angelovič, Piaček, Akakpo (65. Guima), Ricardo Nunes - Škriniar, Pečovský – Barčík (76. Mihálik), Lupčo (52. Paur), Gergel - Pich

Hostia: Putnocký - Bagayoko, Gorosito (67. Kopic), Kolčák, Pauschek - Žofčák, Grendel (90. Kopúnek), Kladrubský, Milinkovič - Peltier, Halenár

Rozhodovali: Samotný - E. Weiss, Ádám

Divákov: 4212

V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.
Strelo strelil nádherný gól, no veľmi ho mrzí najmä prvý polčas.