Úvod Správy Veľká drina, ale postupová

Veľká drina, ale postupová

ŠK Slovan Bratislava si poradil v náročnom pohárovom súboji s ViOn-om Zlaté Moravce 3:2 a postúpil do štvrťfinále.

ŠK Slovan Bratislava si poradil v náročnom pohárovom súboji s ViOn-om Zlaté Moravce 3:2. Hostia síce dlhšiu dobu viedli, no góly Gorosita, Milinkoviča a Peltiera napokon rozhodli o triumfe belasých. Slovan si tak zabezpečil miestenku do tohtoročných štvrťfinálových bojov Slovnaft Cupu.

V úvodných minútach sa hral na Pasienkoch svižný futbal, no pred vyprázdnenými tribúnami. O prvý pokus v stretnutí sa postaral v 4. min Milinkovič strelou z diaľky. Netrvalo dlho a belasým sa podarilo otvoriť skóre. Z priameho kopu našiel ten istý hráč hlavu dobre postaveného Gorosita, ktorý poslal loptu na bránku hostí. Zakončenie obrancu Slovana sa odrazilo od brvna a skončilo v sieti Zlatých Moraviec – 1:0. Týmto momentom sa hra rozprúdila a nabrala tempo. Dvanásta minúta priniesla dve pološance, po jednej na každej strane. Gólmani však zasahovať nemuseli. V 15. min však už musel byť Kováč v strehu, keď po Bernáthovom priklepnutí pálil Škvarka. Domáci poľavili a trest prišiel veľmi rýchlo. Už v 18.min vyrobil v obrane hrubicu Bagayoko, v šestnástke mu vypichol loptu Candrák a poslal ju za vybiehajúceho Kováča – 1:1. O päť minút neskôr mohli ísť hostia dokonca do vedenia. Po odrazenej lopte z pravej strany ihriska sa v šestnástke ocitol úplne voľný Lukáš Kováč, ktorý pálil z prvej, no priamo do rúk pripraveného domáceho brankára. V 27. min predviedli krásnu kombinačnú akciu na jeden dotyk Milinkovič s Kopúnekom. Zakončoval prvý menovaný, avšak presne na stred zlatomoraveckej bránky. O štyri minúty neskôr vystrašil svojho brankára Chren, keď mu adresoval veľmi pomalú loptu. Predbehol ho Szarka, Kuciak stihol včas zakročiť a zažehnať situáciu. Dve minúty pred koncom prvého dejstva ale horelo aj pred Kováčom. Candrák si poradil s belasou obranou i brankárom, loptu na bránkovej čiare zastavil Bagayoko, dorážka mierila do Kováčových nôh.

Prvú vážnejšiu šancu po zmene strán mal Pavlenda v 50. min. Prenikajúceho hráča Zlatých Moraviec zastavil v poslednej chvíli Lukšík a odvrátil útok na rohový kop. Domáca obrana sa však neprebudila a o tri minúty neskôr ju dokonale vyškolil Škvarka. Dokázal si obhodiť loptu cez troch brániacich hráčov a zoči-voči Kováčovi v šestnástke nezaváhal 1:2. ViOn bol nebezpečný aj naďalej, viaceré akcie smrdeli gólom. Slovan prebrali až ofenzívne striedania. Vyrovnanie priniesla 66. min a exkluzívne kopnutý priamy kop Marka Milinkoviča. Stredopoliar Slovana obstrelil múr hostí a hoci Kuciak loptu prstami vytlačil, aj tak si našla cestu do bránky ViOn-u – 2:2. Nasledujúci priebeh priniesol opatrnú hru, obe mužstvá si uvedomovali, že jediná chyba môže rozhodnúť. Tú spravili v 75. min hostia. Prvé Peltierovo zakončenie hlavou dokázal Kuciak vytlačiť, no na dorážku z bezprostrednej blízkosti už bol prikrátky – 3:2. V 85. min mal vyrovnanie na dosah Žilák. ViOn totiž zahrával nepriamy kop, v šestnástke Slovana najvyššie vyskočil práve zlatomoravecký futbalista a prehlavičkoval aj vybiehajúceho Kováča. Našťastie však jeho zakončenie mierilo tesne vedľa. V závere stretnutia mal obrovskú príležitosťna zvýšenie Erik Grendel, keď hosťujúcemu brankárovi ušla lopta a takmer sa dokotúľala až za jeho chrbát. Slovanisti dokázali záverečné minúty bez problémov ustáť a vybojovali si zaslúžený postup do štvrťfinále.

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce 3:2 (1:1)

:  6. Gorosito, 66. Milinkovič, 75. Peltier- 18. Candrák, 53. Škvarka

Žlté karty: 49. Kladrubský, 66. Milinkovič, 77. Gorosito- 40. Candrák, 53. Škvarka, 71. Hodek

Domáci: Kováč – Bagayoko, Gorosito, Kopic, Kolčák (46. Lukšík) – Kladrubský, Kopúnek (55. Grendel)
 – Peltier, Milinkovič, Halenár - Szarka (58. Hlohovský)

Hostia: Kuciak – Pavlenda, Bortel, Farkaš (73. Janič), Chren – Obročník, Kováč – Žilák, Škvarka, Candrák (72. Orávik) – Bernáth (66. Hodek)

Rozhodovali: Leško – Poláček, Jenčura