Úvod Správy Poltucet Púchovu!

Poltucet Púchovu!

Prvý krok za obhajobou víťazstva v Slovenskom pohári sa nám vydaril, Púchov sme zdolali 6:0.

Prvý krok za obhajobou triumfu v Slovenskom pohári naši chlapci zvládli. V stredajšom zápase 2. kola Slovenského pohára zdolali tím z druhej najvyššej súťaže FK Púchov 6:0 (2:0), keď sa strelecky presadili dvakrát Peter Štepanovský a nová akvizícia do útoku Filip Šebo. Jeden presný zásah pridali striedajúci Filip Kiss a stopér Kornel Saláta. Šebo odohral svoj premiérový zápas v belasom drese. Okrem neho nastúpil po prvý raz aj ľavý obranca zo Slovinska Andrej Pečnik, premiérovo v základnej zostave po dlhotrvajúcich zraneniach sa predstavil kanonier Juraj Halenár.

Úvod zápasu bol nezáživný. Riedko zaplnené Pasienky potešil až po štvrťhodine hry krídelník Peter Štepanovský. Ten sa uvoľnil cez ľavého obrancu Martinku, jeho pokus vyrazil brankár Jankovič na žrď. Mladý hráč Slovana sa však z gólu tešil už o tri minúty, keď ho kolmicou našiel Juraj Halenár. Štepanovský zvnútra šestnástky nedal gólmanovi Púchova žiadnu šancu – 1:0. Už o dve minúty mohol byť náš náskok dvojgólový, stopér Kornel Saláta však spoza šestnástky poslal loptu iba do žrde. Čo sa nepodarilo jemu, to zvládol útočník Filip Šebo. V 22. min sa opäť výbornou kolmicou prezentoval Halenár, po ktorej unikol jeho nový spoluhráč z ofenzívy a tvrdou strelou pomedzi rukavice brankára zvýšil skóre – 2:0. Tím trénera Jozefa Jankecha bol aj naďalej pri chuti. Gólom sa neskončil ďalekonosný pokus Jana Králíka, druhý presný zásah si v 34. min mohol pripísať Štepanovský, no Jankovič teraz jeho pokus kryl. O pár sekúnd na to sa nepresadil ani dobiedzajúci Králík. Púchovčania pohrozili iba raz, a to keď v 42. min zavelil do ofenzívy kapitán Riška, loptu potiahol po ľavej strane, nacentroval, v neprehľadnej situácii sa dostal k zakončeniu Svorada. Ten z voleja mieril nad. Posledná šanca prvého polčasu však opäť patrila Slovanu, konkrétne Jurajovi Halenárovi. Navrátilec do základnej zostavy tvrdou strelou spoza šestnástky natiahol Jankoviča, ktorý loptu vyrazil vedľa bránky.

Aj druhý polčas začal naším tlakom. V 47. min prihral Halenár Šebovi, ktorý nastrelil brvno Jankovičovej svätyne. Slovan skóroval v 51. min po akcii po osi Králík – Bagayoko – Šebo, no rozhodca ho pre ofsajd druhého menovaného neuznal. Najväčšiu šancu hostí mal v 55. min Ďuratný, ktorého do samostatného úniku poslal Šupák. Ľavý stredopoliar Púchova však trafil len mimo bránky. Z následného protiútoku skončila tečovaná strela Bagayoka tesne nad. Filip Šebo mal šancu aj na ďalší gól, no po Králíkovej prihrávke mieril v 59. min tesne vedľa. V 64. min sa k odrazenej lopte dostal Marek Kuzma, jeho pokus Jankovič zneškodnil. Dvojica Štepanovský a Šebo bola aktívna aj naďalej. Prvý menovaný nabil v 68. min novému hráčovi Slovana, lopta z jeho kopačky len tesne minula ľavú žrď. V 69. min sa už Šebo dočkal druhého gólu, keď brankára Púchova prekonal z bezprostrednej blízkosti po prihrávke Králíka – 3:0. Neprešli ani štyri minúty a opäť sme sa radovali z gólu. V 73. min unikol Peter Štepanovský, ktorý strelou popod brankára dosiahol svoj druhý presný zásah v stretnutí – 4:0. Kanonáda „belasých“ pokračovala aj naďalej. V 81. min si našiel voľný priestor v pokutovom území Filip Kiss, ktorý tvrdou strelou pod brvno nedal Jankovičovi šancu – 5:0. V 86. min zavŕšil poltucet stopér Kornel Saláta, ktorý skóroval hlavičkou - 6:0.

Slovan Bratislava – FK Púchov (I. liga) 6:0 (2:0)
Góly: 18. a 73. Štepanovský, 22. a 69. Šebo, 81. F. Kiss, 86. Saláta, bez kariet, rozhodovali: P. Hrčka – Vorel, Petríček, 673 divákov
Slovan: Putnocký – Jánošík (60. Guédé), Dobrotka, Saláta, Pečnik (69. F. Kiss) – Štepanovský, Božič, Králík, Bagayoko – Halenár (60. M. Kuzma) – Šebo
Púchov: Jankovič – Korený, Riška, Marušinec, Martinka – Struška (53. Hurtoň) – Pilát, Šupák, Carrera (46. Ciesar), Ďuratný – Svorada (46. V. Luhový)

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.