Úvod Správy Rýchly gól predznamenal ďaľšie víťazstvo

Rýchly gól predznamenal ďaľšie víťazstvo

Slovan zvíťazil nad Ružomberkom 2:1 a reprezentačnú prestávku strávi na čele tabuľky so štvorbodovým náskokom.

Slovan Bratislava zvládol zápas 8. kola Corgoň ligy s Ružomberkom, a hoci hostia krátko po prestávke zmazali náskok belasých z prvého polčasu, striedajúci Juraj Halenár rozhodol o víťazstve domácich 2:1. Keďže ani jeden zo štvorice prenasledovateľov nebodoval naplno, Slovan zvýšil svoj náskok na čele tabuľky na štyri body.

Na mokrom teréne patril od úvodu zápas domácim a prevahu vyjadrili aj rýchlym gólom. V 8. min unikol po pravom krídle Šebo, naservíroval do šestnástky voľnému Milinkovičovi, ktorý strelil už svoj tretí gól v treťom zápase v rade. Našu radosť mohol pokaziť o päť minút neskôr Almaský, jeho únik však stroskotal na Putnockom. Hostia čakali na svoju brejkovú príležitosť aj nadalej, Slovana ťahal útoky väčšinou po stranách. Paradoxne však stredom ihriska prišla ďaľšia šanca na gól pre belasých, no Milinkovič svoj druhý zásah nepridal. Na naše šťastie sa vzápätí nepotvrdilo staré známe nedáš – dostaneš, Serečin sa svoje šance zľakol. Ďaľšia príležitosť sa zrodila až v závere polčasu, keď opäť z pravej strany vnikol do šestnástky Bagayoko, posunul na Hlohovského, tomu sa však okrem gólmana podarilo obstreliť aj bránu. Z následného protiútoku opäť horelo pred Putnockým, no vychýlenú mušku mali aj Ružomberčania. Táto šanca hostí zároveň aj ukončila prvé dejstvo.

To druhé sa pre belasých začalo veľmi zle. Neubehli totiž ani tri minúty, keď sa do centra krásne oprel hlavou Práznovský a nedal Putnockému šancu - 1:1. Vyrovnávajúci gól bol impluzom pre zvýšenú aktivitu. Pomôcť k nej malo aj striedanie Kladrubského za Grendela, čím tréner Slovák vyčerpal už druhú možnosť výmeny, keďže cez prestávku vymenil Šeba Halenár. Cez prehustenú obranu Liptákov sa však domáci ťažko presadzovali, naopak sa v ďaľšej šanci ocitol Almaský. Jeho bomba iba roztriasla brvno Putnockého bránky. Slovan sa začal preberať 25 minút pred koncom zápasu. Najskôr Milinkovičov prudký center adresáta nenašiel, vzápätí volil Kladrubský nepresnú prihrávku namiesto strely. Prišla však chvíľa práve nového muža v druhom polčase Halenára, ktorý po Kladrubského prihrávke z ľavej strany z uhla prekonal Zicha. O tri minúty mohlo byť veselšie, na gólmana MFK sa totiž rútila až trojčlenná belasá smršť. Peltier však s touto stopercentnou šancou naložil najhoršie ako mohol a loptu poslal priamo na gólmana. Napraviť chybu mohol útočník belasých po centri Pauscheka, hlavou však mieril mimo a málo razantne. Stav sa už nezmenil, a tak sa v zaujímavom zápase  po výhre 2:1 mohli tešiť belasí.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 2:1 (1:0)

Góly: 9. Milinkovič, 68. Halenár – 48. Práznovský

ŽK: 15. Šebo, 23. Peltier, 24. Gorosito – 49. Lupták

Rozhodovali: Jaška – Kubačka, Žakech

Návšteva: 1492 divákov

Domáci:
Putnocký – Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík – Kopúnek, Grendel (55. Kladrubský) – Peltier, Milinkovič, Hlohovský (77. Pauschek) – Šebo (46. Halenár)

Hostia: Zich – Ondrek, Práznovský, Greššák, Nosek – Nagy – Lupták, Serečin (81. Bartoš), Ďubek, Pekár (71. Gerec) - Almaský

Pozývame vás na sobotňajšiu oslavu 105. narodenín klubu.
Oficiálne stanovisko ŠK Slovan Bratislava.