Úvod Správy Bezproblémový postup

Bezproblémový postup

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v zápase 2. kola Slovnaft Cupu 2012/13 na ihrisku druholigového ŠK SFM Senec hladko 4:0.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v stretnutí 2. kola Slovnaft Cupu 2012/13 na ihrisku druholigového ŠK SFM Senec hladko 4:0 (2:0) a postúpili medzi 16 najlepších tímov v súťaži. Duely 3. kola sú na programe 25. alebo 26. septembra, opäť sa hrá na jeden zápas.

Belasí mali v úvode tri rohové kopy, ale seneckú bránu z nich neohrozili. V 9. min prekvapila Lukšíkova strela pravačkou gólmana Milošoviča, ktorému lopta vypadla z rúk a Šebo ju dorazil do siete. Pre ofsajd však gól neplatil. Domáci odpovedali pohotovým, no nepresným, zakončením Štyvara. Oveľa lepšie namieril na druhej strane Halenár, ale Milošovič bol tento raz pozorný. Aj nasledujúce minúty priniesli zaujímavý futbal so šancami na oboch stranách. V 25. min sa už favorit dočkal upokojujúceho prvého gólu. Halenárov center sklepol Peltier hruďou pred Hlohovského, ktorý napálil loptu pod brvno. Onedlho pekne prenikol medzi dvoma obrancami Bagayoko, jeho prihrávku však Šebo z pár metrov umiestnil iba do brankára. V 32. min si na Milinkovičov center nabehol Gorosito a hlavou zvýšil na 2:0 pre Slovan. Bratislavčania tak schladili počiatočný elán druholigistu a až na výnimky sa do konca prvého polčasu hralo iba na jeho polovici. V 44. min sa však jedna z nich mohla skončiť gólom. Po chybnej rozohrávke a rýchlom brejku zaváňajúcom ofsajdom sa pred Kováčom ocitol nepokrytý Lapin, ale zakončil len do brankára belasých.

Po prestávke tempo upadlo, čo vyhovovalo domácim, ktorí vyrovnali hru a snažili sa znížiť. Strelecké pokusy však pribúdali aj na strane Bratislavčanov. Hlohovský, Šebo a Gorosito medzi žrde nemierili, Kopúnkovo zakončenie zblokoval stopér Trajcsik. V 61. min mohol dvakrát skórovať Hlohovský, po Milinkovičovom oblúčiku nechal vyniknúť Milošoviča a o pár sekúnd neskôr vypálil privysoko. V 70. min sa z viac ako 20 metrov oprel do lopty Kopúnek a trafil presne k ľavej žrdi – 0:3. Už o tri minúty tento stav neplatil, lebo Milinkovič spoza šestnástky rutinérsky zakrútil loptu do pravého horného rohu seneckej brány. V závere už domácim dochádzali sily, čo využíval najmä rýchly Bagayoko. Po jeho prihrávke mohol svoj prvý gól v A-tíme Slovana streliť Sabo, lenže ani na dvakrát neprekonal Milošoviča. Keďže snaha Trajcsika a Držíka o zmiernenie prehry ani nepriamy kop Senčanov zvnútra pokutového územia úspech nepriniesli, zvíťazil Slovan štvorgólovým rozdielom.

ŠK SFM Senec – ŠK Slovan Bratislava 0:4 (0:2)

Góly: 25. Hlohovský, 32. Gorosito, 70. Kopúnek, 73. Milinkovič

ŽK: 82. Piroska, 87. Milinkovič

Rozhodovali: Trutz – Sluk, Petríček

Návšteva: 1650 divákov

Domáci:
Milošovič – Jakubovie, Trajcsik, Polgár(46. Hanzel), Mravec – Hutta, Belkovics (78. Bedecs), Držík, Krátky – Lapin (69. Mikulič), Štyvar

Hostia: Kováč – Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík – Kopúnek, Halenár (55. Sabo) – Peltier, Milinkovič, Hlohovský (65. Piroska) – Šebo (77. Szarka)

Vstupenky na posledný vonkajší zápas sezóny.